Uwięzieni w miodzie

 |  Written by Stefan Bryś  |  2
Od 7 marca aż do 18 kwietnia w Kopeikin Gallery w Los Angeles będzie można podziwiać niezwykłą i trochę dziwną sztukę. To Preservation czyli wielokrotnie wyróżniany autorski projekt amerykańskiego portrecisty Blake Little. Fotografie jego autorstwa spotkać można w wielu popularnych i znanych magazynach.

Projekt Preservation przedstawia osoby w różnym wieku, chude, otyłe. Łączy je jednak jedna cecha wspólna: wszystkie zostały obficie polane miodem. Jak sugeruje to sam artysta: miód to substancja wywołująca silne skojarzenia z jedzeniem, przywodząca na myśl przyjemną woń, kolor oraz maksymalną ekspresją słodyczy.

 


Ponadto, jak można się samemu przekonać oglądając fotografie, miód powoduje niezwykłe efekty wizualne. Jak stwierdził to Kenneth Lapatin (Associate Curator of Antiquities with the J. Paul Getty Museum) „dzięki niemu uwiecznione na obrazach osoby przypominają nieco pompejańskie ofiary Wezuwiusza”.
 

Polewane miodem modele i modelki pozujące Blake Little swoim ciałem wyrażają tę samą dramaturgię. Miód nie pozwala otwierać oczu dlatego polem niezwykłej ekspresji staje twarz i muskulatura ciała, która kojarzy się ze starożytnymi – antycznymi rzeźbami.   
 
Hmm… Aż zapytam Owsiakiem:

Co ci biedni Amerykanie wiedzą o współczesnej, prawdziwej i pompejańskiej sztuce?
 

 
5
5 (4)

2 Comments

Obrazek użytkownika ro

ro
Żeby wytworzyć jeden kilogram miodu, pszczoły muszą zebrać miód z około miliona  kwiatów roślin miodonośnych, albo czterech - pięciu milionów kwiatów "zwykłych", a w przypadku miodu gryczanego - z ośmiu milionów! 

Pszczoła żyje sześć tygodni. Nektar zbiera i znosi do ula przez dwa tygodnie. Ostatnie dwa tygodnie swojego pracowitego życia.
Potem umiera.

Przez te dwa tygodnie wytwarza około 150 miligramów miodu.
Taką dużą kroplę, wielkości jednej łzy. 

Więcej notek tego samego Autora:

=>>