Zamykamy portal

 |  Written by Danz  |  16
Szanowni Użytkownicy portalu.
Ostatnie kilka miesięcy potwierdziło, że dalsze funkcjowanie portalu w obecnej formie nie ma racji bytu. Ilość odsłon, ilość komentarzy, zainteresowanie dyskusją, jak również poczytność blogów spada wraz z kolejnymi miesiącami.
Nie wydaje się, aby ten trend się zmienił w najbliższym czasie, a jeśli już to na gorsze.  Może po prostu portale blogowe, a również dyskusje pod wpisami blogerów przestały interesować potencjalnych czytelników.  Powstają nowe, niszowe portale, które nie potrafią zaistnieć na kilka miesięcy, a potem umierają pod wpływem inercji.
Gdyby portal mógł funkcjonować bez opłaty serwera, to moglibyśmy czekać na "ewentualną poprawę koniunktury", niestety, portal został zbudowany dla tysięcy użytkowników, wraz z osobnym modułem, który pozwalał na zminimalizowania ataku "ddos".  Niestety poczytność portalu się zmniejsza, również aktywność samych użytkowników jest obecnie minimalna, a opłata serwera to ponad $200.00 miesięcznie.
Z tych względów zamknięcie portalu wydaje mi się najlepszym wyjściem.
Jednocześnie chciałbym poinformować o moim wycofaniu się z jakiejkolwiek działalności w blogosferze.  Pierwsze moje wpisy umieszczałem jeszcze na forach gazety wybiórczej w 2002 roku.  W ciągu tych 15 lat byłem aktywny na salonie24, brałem udział w budowaniu portalu blogmedia i niepoprawni.
Myślę, że jest to moment, aby wycofać się z komentowania polityki, co właśnie czynię.
Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie.
Sławek T.
P.S.
Prosiłbym o kopiowanie swoich wpisów i komentarzy, portal będzie czynny tylko 30 dni.
0
Brak głosów

16 Comments

Obrazek użytkownika Dixi

Dixi
Nie za zamknięcie portalu, bo byłem do niego bardzo przywiązany (tak jak do Niepoprawnych.pl wcześniej), ale za Twoje zaangażowanie w budowę polskiej, patriotycznej i konserwatywnej blogosfery.
Że zacytuję Vonneguta: "Przynajmniej próbowałem".
Pozdrawiam serdecznie.
--------------------------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"
Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
że mogłem tu publikować. W pewnym momencie nawet nie chciało mi się publikować gdzie indziej. Dobrze, że taka inicjatywa była, szkoda, że zamiera śmiercią naturalną.

Obrazek użytkownika Pyzolina

Pyzolina
Ja raczej też już z komentowania na necie się wycofam, choć jeszcze może obecność Bieleckiego w S24 mnie zmobilizuje. Coś czuję, że szykuje się do kandydowania w Wwie. Oby znowu z poparciem PiS!
 A ty, Sławku, jakbyś kiedyś pobłądził na Prerie, to ...wiesz:)

Czymajcie się mocno, blog-n-rollowicze! 

 
Kaśka
Obrazek użytkownika Recenzent JM

Recenzent JM
Szkoda, ale samą decyzję rozumiem.
Dzięki Ci za wszystko.
Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich.
Obrazek użytkownika Traube

Traube
Ja też Ci dziękuję.
Za blog-n-rolla, ale jeszcze bardziej za niepoprawnych.
Wyszło, jak wyszło. Złodziejowi było łatwiej, bo przejął świetną markę, a tu próbowaliśmy coś budować od nowa. Tyle, że w dobie Facebooka, Twittera i innych Instagramów, okazało się to zbyt trudne. 
Blogi, w takiej formie, jak 10 lat temu, się przeżyły. 
Moja kariera blogowa także dobiegnie chyba końca wraz z zamknięciem portalu. Pierwszy wpis na Salonie24 zamieściłem 3 września 2007, więc stanie się to po prawie dokładnie dziesięcioleciu blogerskiej - od dość dawna głównie komentatorskiej - aktywności. 
Pozdrawiam serdecznie,
Obrazek użytkownika ro

ro
Smutna wiadomość, ale dziękuję za to co tutaj znalezłem.
Należałem raczej do czytających, bo kudy mnie do wyżyn tu prezentowanych!

Czasem zabierałem głos - mądrzej - głupiej - nie mnie oceniać. Ale i za tę możliwość napisania paru słów też dziękuję. 
 
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska

katarzyna.tarnawska
jak bardzo mnie to martwi.
To jest elitarny portal i będzie go wkrótce nam, i nie tylko nam, bardzo brakować.
Dziękuję Danz, dziękuję Wszystkim Niepoprawnym. I Wszystkim, których bardzo polubiłam.
Po części rozumiem decyzję o zamknięciu portalu, po części buntuję się przeciw takiemu końcowi. Będzie mi bardzo brakowało wielu z Was, Drodzy. Nie będę teraz wymieniać.Bo to trochę jak rozdrapywanie świeżej rany. Boli, bardzo. Spróbuję jeszcze, prywatnie, napisać do, choć paru, szczególnie lubianych przeze mnie blogerów. Jeśli zdążę. 
Jako że do mego bólu dochodzą jeszcze sprawy osobiste.
Boli też, bo tzw. prawą stronę blogosfery zaczynają przejmować, okupować trolle z tej "totalnej opozycji". I zaczynają "kształtować świadomość". W dodatku - mają całkiem "niezły klimat".
Kończę, bo całkiem "ROZKLEJAM SIĘ".
Serdeczne dzięki, uklony, pozdrowieniabroken heart.
Obrazek użytkownika krisp

krisp
Dzięki za wszystkie lata i szansę bycia razem w zbożnym celu na np i tutaj. Mam przeświadczenie, że swoją aktywnością i działalnością pro publico bono dotknąłeś żyć wielu z nas, jak i pewnie wielu czytających blogi tylko sporadycznie, ale suma tych dotknięć dała/daje efekt zmiany w Polsce. Czy całkiem in plus? Czas pokaże. Jednak już teraz widać ruch w kierunku normalności. Dziękuję raz jeszcze.
​Lata wspólnie spędzone niejako to dobry czas i można je kontynuować na innych płaszczyznach, choćby spotykając się/kontaktując się przelotnie, jeśli nadarzy się okazja i/lub zaistnieje konieczność. Pozostawiam mój priv do dyspozycji.

Głębokie ukłony

krisp 
Obrazek użytkownika boldandcharm

boldandcharm
 Na Twoje ręce, dla Ciebie i wszystkich Adminów, którzy włożyli wkład pracy, wszystkich Piszących i Komentujących wielkie ukłony, szczególnie za chwile wypełnione  dyskusją, za współnotowe współodczuowanie spraw ważnych i wszystko co dobre,  a czego doświadczyłem na B-n-Rollu.
 Serdeczne podziekowania.
 
Obrazek użytkownika Everyman

Everyman
Przykra wiadomość. Zwłaszcza gdy B@R (wcześniej NP) był jedynym forum blogerskim, na którym zabierałem głos. Wielkie dzięki dla Adminów, zaprzyjaźnionych blogerów, komentatorów i czytelników. Będzie mi B@R brakować ...
Obrazek użytkownika Tomasz A S

Tomasz A S
Niestety, wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Dziękuję za okazję korzystania z możliwości bliskiego mi ideowo portalu Niepoprawni i Blog&Roll. Jednocześnie dziękuję Wszystkim Blogerom za ciekawą wymianę zdań i informacji. Ostatnio mniej pisałem a więcej Was czytałem. Można mnie będzie spotkać, polecę przyjęcie
(jako Tomasz Andrzej Szymański) na zamkniętej stronie facebooka "Antoni Macierewicz Fun Club". Jeszcze raz bardzo dziękuję!!!
Obrazek użytkownika Smok Eustachy

Smok Eustachy
Bu. A nie można przenieść bazy na inny serwer? W domysle tańszy?
Owszem, z jednej strony np. Salon24 to jest przedsięwzięcie kapitałowe, które ma kapitał. Z drugiej strony ruch nakręcają tam spory z tzw. elementem. Z trzeciej strony silny był tu ruch walcowania elementów niezależnych. Trzeba było podpompowac statystyki, to by zachęciło ludzi.
Obrazek użytkownika chryzopraz

chryzopraz

że moje konto tu trwa 3 lata i 3 miesiące, zdążyłam w tym czasie zużyć dwie klawiatury i jeden tablet. Ale to statystyka, praktyka bowiem była o wiele krótsza, co jednak nie zmienia faktu, że przyszłam do Was z wielką radością.

Dziękuję Ci, Sławku, za tę możliwość i Wam wszystkim za wspólnie spędzony czas i (może} do zobaczenia w innej, niekoniecznie wirtualnej, rzeczywistości.

Pozdrawiam serdecznie

Chryzopraz

Czy nie wolno nic nigdy porzucać na zawsze...

Obrazek użytkownika Ellenai

Ellenai
Dzień dobry Sławku,
dzień dobry wszyscy Goście Sławka.

Ellenai udostępniła mi swó profil bym mógł skreślić klika słów.
Niestety nie pamiętam swojego hasła, zatem skorzystam z uprzejmości osoby mi najbliższej w sieci.

Nazywam się Mariusz Molik, a pisałem w sieci jako Nurni.
Kiedyś mieszkałem w Warszawie, od pół roku jestem w Londynie. Pozmieniało mi się całkiem sporo.

Co się nie zmieniło ?
Otóż Sławek się nie zmienił.
Wykładał na ten portal z własnej kieszeni. Płacił za nasze spotkanie.
Chce to podkreślić: za nasze spotkanie.

Ale nie wszystko jeszcze wiecie,a Sławek chyba nie myśli się do tego przyznać :)

Osobiście odbierałem jego pieniądze na wsparcie innych.
To jest bardzo porządny i skromny człowiek.
Takich dziś już nie robią....

Sławku,
to był dla mnie prawdziwy zaszczyt móc Cię poznać

Drodzy Goście portalu,
dziękuje Wam za te setki godzin spędzonych tutaj.

Ellenai - dziękuje.

Pozdrawiam z całkiem ciepłego i słonecznego dziś Londynu,

MM (nurni).

Więcej notek tego samego Autora:

=>>