Kukułcze jajo

 |  Written by Smok Eustachy  |  1

A ja nie mam życzenia głosować na kogoś kto był z PO. Żeby nie wiem jaki był cnotliwy i porządny to Mordorem nasiąknie niczym Nazgul. Przekonanie, że się uchował oparte jest jednak nie wiem na czym. W odróżnieniu od Radka, Miśka Kamińskiego czy nawet Kluzicy, którzy siedząc w PiSie nic takiego strasznego nie robili i przeszli z czystą kartą - siedząc w PO musisz brać udział w różnych tam takich tych i wyrażać aprobatę. Inaczej wywalą. Podobny problem był w latach dziewięćdziesiątych z Unią Demokratyczną. I z Wyborczą w sferze dziennikarstwa. Kto tam był choćby i dwa lata to nasiąkał i tu jest problem. Osoby takie powinny same się odsunąć z życia publicznego, zdając sobie sprawę, że ich pojmowanie rzeczywistości jest skrzywione. Charakter itp cechy też. Okazuje się często, że jak przyszło co do czego to w konkretnych sprawach reprezentowali takie samo stanowisko jaka udecja, zwodząc tylko, że jak są już w innej partii to się różnią.

Widzę jednak, że jak partia każe głosować na PO to zagłosujecie na PO bez dyskusji. Po raz kolejny dajecie się wkręcić jak dzieci: jak pisze, że na radnego z PO będę głosował to oburzenie straszne. A jak okazało się, że PiS takiego wystawił to nikt się nie zająknął, że skandal. Że swoich nie mają czy co? I w dodatku wystawili Lasotę na odstrzał, wbrew mniemaniom przedstawionym w komciach nie jest oczywiste, ze wejdzie on do drugiej tury. Zamiast wypunktować krakowskie patologie w wywiadach raczy nas okrągłymi formułami. To samo co Majchrowski będzie robił no bo jak inaczej? Myślicie, że PiS by nas w olimpiadę nie chciał wkręcić?

Wprowadzili w Krakowie ostatnio takie cudo, jak automat biletowy na kartę w autobusie. Nie wiem komu się opłaca transakcja kartą za 4 zł? Nawet jak jakieś ulgi dostali to bawienie się kartą w takie coś to jakaś aberracja. Czemu nikt takich wyczynów nie notuje i nie wyciąga w czasie kampanii? Mają na to miejsce i środki i co? W autobusach epatują pasażerów chcących w spokoju przemieścić się komunikacją miejską filmami ze sfingowanymi wypadkami. Jedziesz se spokojnie a tam godzinami ktoś wpada pod tramwaj, skacze przez płota itp. No irytujące to jest. Straż Miejska puszczała filmiki pokazujące, jak jest przydatna społeczeństwu. Przed Galerią Krakowską jest torowisko i 2 przejścia dla pieszych. Pokazywali, jak Straż zatrzymuje tych, co przechodzą między tymi przejściami. No do likwidacji od razu.

Powiem wam też, że przeraziłem się występem dietetyczki w reżimowej TV w związku z ustawą o zakazie tzw jedzenia śmieciowego w szkołach. Oczywiście był za tym PiS a Wipler przeciw. Tłusty Czwartek znieśli. Dietetyczka wypowiada się świadoma swoje całkowitej bezkarności. Jak się okaże za 15, 20 lat że dieta którą proponuje jest nie do końca zdrowa i powoduje jakieś schorzenia itp to nie poniesie ona żadnej odpowiedzialności za to. A powinna dostawać baty na gołą pupę za każdy przypadek. To by się wtedy bała i siedziała cicho. Tutaj ewidentnie tłem jest korupcja: będzie walka, jakie batoniki ministerstwo uzna za zdrowe a które za już nie zdrowe.  W USA właśnie uznali pizzę za warzywo. Tak to się będzie kręcić.

Ale nie to jest tu najgorsze. Ta nieszczęsna kobieta przyrównuje sprzedaż alkoholu czy papierosów w szkole do sprzedaży drożdżówki. Myśli, że jak tak to ludzie stwierdzą, że taka samo niebezpieczna drożdżówka jak gorzała. Tymczasem nie przetłumaczy tego bo to absurd. Będzie odwrotnie: ludzie stwierdzą, że skoro drożdżówka dobra a gorzała to to samo, co drożdżówka to znaczy, że gorzałą dobra dla dziecka

3.333335
3.3 (3)

1 Comments

max's picture

max
Z duża częścią obserwacji się zgadzam, to prawda. :)
Choć mnie akurat automaty na karty się podobają - szybciej bilet kupię, bo nie muszę czekać w "kolejce", aż jedna z drugą ofiara bilon wygrzebie z kieszeni, a jeszcze lepiej z portmonetki, mozolnie dobywanej z dna torebki... ;) A jeszcze trzeba wrzucić, trudna to czynność.

Z automatami na kartę pozbierani dadzą sobie radę, niepozbierani uciekną. :)

Żarty, żartami, ale:

O prezydenturę Krakowa 16 listopada walczyć będzie ośmioro kandydatów: urzędujący prezydent Jacek Majchrowski; wspierany przez PiS kandydat prawicy Marek Lasota; kandydatka PO Marta Patena; kandydat niezależny Łukasz Gibała; kandydat niezależny Sławomir Ptaszkiewicz; Tomasz Leśniak z KWW Kraków Przeciw Igrzyskom - Porozumienie Ruchów Miejskich; Konrad Berkowicz - kandydat KWW Nowa Prawica oraz Andrzej Sikorski z KWW Obrona Praw Emerytów Rencistów Lokatorów.

- jak podaje GazWyb.

No i na kogo głosować, jeśli nie na Lasotę? Masz lepszy pomysł?
 

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."

Więcej notek tego samego Autora:

=>>