Danz's blog

|  Written by Danz  |  0
Jesteśmy po pierwszym meczu w kolejnym historycznym mundialu,  tym razem na ziemi pustynnej, w dalekim Katarze.  Nie przegraliśmy tego meczu, ale i nie wygraliśmy. Można powiedzieć historyczne 0:0, bo przecież wszystkie mundiale w XXI wieku zaczynaliśmy od... przegranej. Czy jest z czego się cieszyć? Chyba tylko z tego, że Meksykanie nie zdołali nam tej bramki strzelić. Co martwi,  to niewykorzystany karny (będzie się śnił Lewandowskiemu do końca życia), beznadziejna gra „do przodu” i brak myśli taktycznej trenera Czesława.
5
5 (1)

Dziś w nocy o godzinie 1:30 zmarł Mogrns, mąż naszej koleżanki z portalu (a mojej wielkiej przyjaciółki) Katarzyny Tarnawskiej.
Byli piękna, romantyczną, kochajacą się parą, Katarzyna opiekowała się Mogiem z wielkim poświęceniem...

Odmówmy, proszę, "Wieczne odpoczywanie..."

5
5 (3)
 |  Written by Danz  |  1

Szanowni Państwo chcielibyśmy poinformować o pogrzebie Tomasza Łuczaka.
Pogrzeb odbędzie się w piątek, 5.03 2021 o godzinie 12:00 na cmentarzu na Służewcu w Warszawie.
Jeśli możecie to bardzo Was prosimy o odprowadzenie Tomka w jego ostatniej drodze.

Koniec historii.
Miał być koniec historii (ten koniec od Franciszka Fukuyamy), miało być bogato, tęczowo i radośnie. Kapitalizm i liberalizm, w rączkę z tolerancją, miał ostatecznie wygrać ostateczny bój (w tle dudni międzynarodówka poprzeplatana z Odą do Berlina), a nieżyjący John Lennon, taki nowoczesny Jezus, miał poprawadzić radosną hordę człekokształtnych bezpłciowców w kierunku tęczowego, zachodzącego słońca.
5
5 (2)

Szczęśliwego Nowego Roku życzą blogerzy i czytelnicy!…

Miłych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wielu radosnych chwil w nadchodzącym Nowym Roku życzy Redakcja portalu.

5
5 (1)
 |  Written by Danz  |  5
Nie znamy oficjalnych wyników wyborczych, a jedynie late exit polls, wydaje się jednak, że PiS będzie rządził samodzielnie. Jak informują dziennikarze zaprzyjaźnieni na Nowogrodzkiej wyniki "late polls" zostały przyjęte z wyraźną ulgą. Wiele osób sprzyjających "dobrej zmianie" pisze otwarcie, w sztabie PiS nie było euforii, w pewnym momencie wręcz strach porażki.
5
5 (2)
Czy dzisiaj obejrzymy Waterloo Nawałki?
Nawałka, trener o którym napisano kilka książek (polecam „Tajemnice kadry”), nie mówiąc tysiącach artykułów w polskich gazetach sportowych. Czy Nawałka jest dobrym trenerem? Wielokrotnie udowodnił, że jest, ale tym razem to polska drużyna nie jest tą samą drużyną co zalediwe dwa lata temu.
5
5 (2)
 |  Written by Danz  |  3

Chce Wam się komentować dzisiejszy mecz, nie warto...

Balonik pękł i to straszliwie szybko, zaś ósma drużyna według rankingu FIFA, grała mecz z „Kazachstanem”, tyle tylko, że to był Senegal. Senegal, który wiele nie pokazał, ot po prostu sobie grał i wygrał i to dwoma golami.

Pierwszą bramkę strzeliliśmy sobie sami, drugą pomógł wbić na spółkę Krychowiak i Bednarek. Nie winię Szczęsnego, bo bramkarz niewiele może w sytuacji 1:1.

5
5 (4)
 |  Written by Danz  |  8
Mecz otwarcia, mecz o wszystko,…
          Kibice piłki nożnej wiedzą o co mi chodzi. Obawiam się, że w tegorocznym mundialu powtórzy się refren, który znamy z poprzednich mundiali.
Gdy skończyła się pierwsza połowa, to powiedziałem sobie: „kochani piłkarze, musicie zagrać dużo lepszą drugą połowę”. Tymczasem druga połowa była po prostu kiepska, ba momentami tragiczna jeśli się gra z drugim garniturem reprezentacji Chile.