|  Written by Zebe  |  1
Pamiętam jak w trakcie wymuszonej tragicznymi wydarzeniami przyspieszonej kampanii prezydenckiej w 2010 roku byłem jedynym na s24 – i nie tylko -  sympatykiem PIS, który uznał strategię przyjętą  przez tę partię  za błędną. Chodziło mi o świadome wyciszenie akcentów związanych z  katastrofą  smoleńską  na czas kampanii. Jak się później okazało, był to strategiczny błąd PIS-u, a jego skutki możemy obserwować do dnia dzisiejszego. W owym czasie zlekceważono  rodzącą się jedność społeczeństwa w obliczu tamtej tragedii. Nie wykorzystano tej narodowej traumy do scementowania społeczeństwa.
5
5 (4)
 |  Written by Gadający Grzyb  |  5

Mamy do czynienia z permanentną aukcją Polski – jej zasobów, oraz obecnych i przyszłych dochodów obywateli. Aż do nieuchronnego końca.

5
5 (5)
 |  Written by  |  8

Już dość dawno temu, tak gdzieś w latach `80 ub. stulecia, zorientowałem się, że tzw. media zachodnie – choć może i podają wiadomości prawdziwsze niż tzw. media wschodnie – to wiadomości owe komentują często równie głupio.

 

Miło jest mieć rację.

 

Ale prawdziwa tragedia medialna zaczęła się dopiero wtedy, gdy media i dziennikarze zatracili wschodni lub zachodni charakter i stały/stali się po prostu europejskie/europejscy.

 

Oto przykład:

 

5
5 (7)
 |  Written by Krzysztof Karnkowski  |  0
 |  Written by HdeS  |  1
Wszystko płynie, a czasami nawet płonie. Lat temu dziesiąt, kiedy byłem młodzieńcem, nie wyobraziłbym sobie, że dopłynę do czasów, w których dowcip który zaraz przytoczę może wcale nie być dowcipem, a stać się najprawdziwszą prawdą.
5
5 (4)
 |  Written by mieszczuch7  |  2

Po Kongresie PIS szalenie uaktywnili się i sam Tusk, i jego ministrowie. Głównie przed kamerami i na Twitterze, jak zwykle. Najżywiej zareagowali działacze PSL. Stary dobry prezes PSL-u, Kalinowski, wrzeszcy, że program PIS-u jest niebezpieczny, cytuję:

Program PiS jest propozycją powrotu do IV PR. To bardzo niebezpieczne - uznali politycy PSL. Jarosław Kalinowski, europoseł i przewodniczący Rady Naczelnej partii, podkreślił, że PiS proponuje "wszechobecne państwo, z jeszcze silniejszymi służbami kontrolnymi".

5
5 (6)
 |  Written by Aleksander Rybc...  |  1

Zachwycił mnie olimpijski kask Kamila Stocha. Kiedy zobaczyłem na nim polską szachownicę, pomyślałem: w takim kasku powinien zdobyć złoty medal! W felietonie "Gest Kamila Stocha" napisałem: "niespodziewaną radość wywołuje “gest Kamila Stocha”, który zaprezentuje na igrzyskach wspaniały kask, opatrzony emblematem polskich sił zbrojnych. Tak szybujący ponad rosyjską skocznią polski zawodnik na pewno pokrzepi nasze wątpiące serca."

5
5 (5)
 |  Written by Seaman  |  1

Kiedyś przysłowiowy refleks szachisty służył za ilustrację fatalnego niedoczasu w podejmowaniu decyzji lub równie mocno spóźnionego ruchu w jakiejkolwiek dziedzinie, nie tylko w sporcie. Jednak czasy się zmieniają, przemija postać świata i dzisiaj szachistę można zastąpić choćby agentem wywiadu wewnętrznego – prezentuje podobną właściwość.

5
5 (6)
 |  Written by Rosemann  |  4
Nie pamiętam sąd pochodzi ta historia czy tam fabułka. Piękna kobieta siedzi samotnie przy kawiarnianym stoliku. Pije czerwone wino, pali papierosa w długiej fifce. Od jakiegoś czasu przygląda się jej efektownie prezentujący się mężczyzna w sile wieku. Wreszcie podchodzi, pyta czy może, nie widząc sprzeciwu dosiada się.

5
5 (6)
 |  Written by SmokGorynycz  |  11
Kamil Stoch zdobywa 2 złoty medal na igrzyskach w Soczi! O 1,3 punktu wyprzedza Japończyka Kasai, trzeci jest Słowenec peter Prevc.
dziękujemy, gratulujemy.
Aha, Danz - Pogoń wygrała w Gdańsku z Lechią :)



132, 5 Kamila.. Czy to wystarczy?
Kazai 133,5 i obejmuje prowadzenie!
Prevc ma juz medal...
Jeszcze tylko Kasai i potem Kamil Stoch...
Skoczył Freund...
Peter Prevc 131! i wskakuje na 1 miejsce
Sensacyjnie piąty po pierwszej serii Fin Koivuranta tylko 121,5 i 7 pozycja...
5
5 (9)

Pages