Trudne warunki do jazdy w Polsce. Na wielu trasach leży śnieg i jest bardzo ślisko – ostrzegacie nas dzwoniąc na Gorącą Linię RMF FM.
13:59 Zderzenie dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Wyżne na Podkarpaciu. Trwa tam akcja ratunkowa. We wrakach pojazdów są zakleszczeni ludzie. Droga jest nieprzejezdna.
13:50 Atak zimy na północy Polski utrudnia życie kierowcom. Po nocnych opadach śniegu wciąż zasypane są lokalne drogi na Kaszubach - informuje reporter RMF FM Piotr Bułakowski. Na Warmii, Mazurach i Podlasiu wszystkie drogi krajowe są przejezdne, trzeba jednak uważać na odsłoniętych odcinkach, bo tam często tworzą się zaspy. Najgorzej jednak jest na drogach gminnych. Kierowcy skarżą się, że jest tam ślisko i nie wyjechały piaskarki. Takie warunki spotkać można m.in. w okolicach Olsztyna, Łomży i Bielska Podlaskiego.


12:20 Na autostradzie A4 od Katowic do Tarnowa nie było ani jednej piaskarki, a cały czas sypie śnieg - ostrzega Monika.
11:17 Na zakopiance na odcinku od Krakowa do Nowego Targu nie ma piaskarek, a cały czas sypie, w okolicach Klikuszowej samochody nie radzą sobie z podjazdami pod górę - donosi nam Tomasz.

11:02 Bardzo złe warunki na autostradzie A1 na odcinku od Włocławka do Kutna. Jak informuje Piotr, lewy pas jest nieposypany.
10:04 Tomasz donosi, że droga wojewódzka nr 102 Kołobrzeg - Świnoujście jest pokryta lodem. Żadne piaskarki na razie tamtędy nie przejechały.

09:49 Fatalne warunki także na autostradzie A4 na odcinku Katowice - Gliwice. Jak powiedział nam Marek, droga jest całkowicie zasypana.
09:03 Gruba warstwa śniegu zalega też na trasie z Wałbrzycha do Kłodzka - poinformował nas Andrzej. Zero pługów, zero piaskarek, koleiny są wyjeżdżone tylko przez samochody - dodał.

08:06 W okolicach Ostródy i Lubawy w woj. warmińsko-mazurskim droga jest całkowicie biała, na drodze leży zmarznięty śnieg, są tylko niewielkie pasy czarnego asfaltu - usłyszeliśmy od Mariusza. Ponadto jest bardzo zimno - o poranku termometry pokazywały minus13 stopni Celsjusza.
08:03 Bardzo złe warunki na autostradzie A2. Jak poinformował nas Piotr odcinek z Warszawy do Strykowa jest cały zaśnieżony. Nie widziałem żadnej piaskarki - powiedział nam Piotr.
Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/goraca-linia/wasze-fakty/news-snieg-i-slisko-czyli-d...

















