Kto upomni się o Smoleńsk?

 |  Written by Nessun Dorma  |  10

"Katastrofa smoleńska otworzyła oczy tym, którzy mają odwagę poznać prawdę" - to cytat z tytułowego felietonu książki Aleksandra Rybczyńskiego, opublikowanej w 2014 pod tytułem "Insurekcja smoleńska". Zawiera teksty, pisane systematycznie od 2010 roku, w miarę dramatycznych odkryć, do których dochodziliśmy wszyscy - dzięki pracy niezależnych naukowców, pytań nurtujących wstrząśniętych tragedią Polaków, którzy nie dali się nabierać na rozpowszechniane bezczelnie kłamstwo smoleńskie. Trzeba przyznać, że felietony nie straciły na aktualności, wydają się nawet bardziej oczywiste, niż w czasie kiedy były pisane i budziły protesty wyznawców "pancernej brzozy". Ostatni wpis, datowany 21.07.1014 nosi tytuł "Kto upomni się o Smoleńsk?" i warto może przypomnieć jego fragmenty w historycznej chwili zmiany rządu w Polsce.

 

Nadzieja na zmianę stanowiska Zachodu wobec Smoleńska, wiązana z zestrzeleniem malezyjskiego Boeinga nad Ukrainą okazała się płonna. Cywilizowany świat przełknął tę zbrodnię bez większych protestów, a teraz skupiony jest na współczuciu Rosji, po wybuchu bomby na pokładzie rosyjskiego samolotu pasażerskiego nad Synajem. Pomimo tych zastrzeżeń, to właśnie teraz musimy się skupić na ponownym i rzetelnym przypomnieniu katastrofy, w której zginął polski Prezydent, generałowie NATO i przedstawiciele polskiej elity politycznej i intelektualnej.

 

'Insurekcja smoleńska" kończy się przesłaniem:

 

Teraz jest najlepszy moment, by upomnieć się o Smoleńsk. Przedstawić światu znane niezależnym ekspertom fakty, zażądać powołania międzynarodowej komisji do sprawy wyjaśnienia tragedii. Większość dowodów została przez Rosjan zniszczona, ale to co pozostało można jeszcze odzyskać: wymyte resztki wraku Tupolewa i czarne skrzynki, wywiezione do Moskwy (które w przypadku malezyjskiego samolotu odzyskano po kilku dniach, dzięki zdecydowanemu naciskowi na Putina!) Istnieje także fałszowana ewidencja, którą udało się mimo przeszkód zebrać. Nadal istnieją przesłanki do wyjaśnienia prawdy i wskazania winnych. Analogie do zestrzelenia Boeinga są tak wielkie, że nikt nie będzie już nabierał się na kłamstwa, którymi od czterech lat karmiono światową opinię publiczną.

 

Polacy powinni wykorzystać ten historyczny moment oprzytomnienia Zachodu. Zacząć należy od usunięcia rządu, który mataczenie w sprawie katastrofy smoleńskiej zrobił priorytetem swojej służalczej wobec Rosji polityki. Donald Tusk, prezydent Komorowski, marszałek Ewa Kopacz, Paweł Graś, Tomasz Arabski, Jerzy Miller, Radek Sikorski i inni są doszczętnie skompromitowani – i nie jest to kompromitacja, wywołana „aferą podsłuchową”. Ich sumienie ma znacznie bardziej mroczne tajemnice. Tylko wiarygodna reprezentacja polskiego narodu, która przejmie władzę po mafii PO będzie miała moralne prawo i obowiązek poruszyć temat tragedii smoleńskiej na forum międzynarodowym. Dowiedzieć się prawdy i odzyskać dobre imię naszej ojczyzny.

 

9 listopada 2015 roku, w przeddzień kolejnej -67 miesięcznicy tragedii smoleńskiej, zwycięska partia Prawa i Sprawiedliwości podała skład nowego rządu. Rząd, który będzie musiał odbudować społeczne zaufanie i rząd nadziei tych, którzy pragną na zawsze pożegnać się z Polską "okrągłego stołu", czeka wielka praca naprawienia skorumpowanego i rozkradzionego kraju. Jego celem musi być prawdziwie niepodległa Ojczyzna. Trudno sobie wyobrazić niepodległą Polskę bez prawdy o Smoleńsku.

 

Aleksander Rybczyński

http://polskacanada.com

 

 

 

5
5 (1)

10 Comments

alchymista's picture

alchymista
Dlatego bardzo się cieszę, że Antoni Macierewicz został ministrem obrony. Tylko on potrafi przebudować ten resort i trzeba mu tylko zdrowia i sił życzyć z całych sił!
krisp's picture

krisp
Dziś o Smoleńsk upomniał się Witold Waszczykowski. Wierzy w możliwości nacisków dyplomatycznych, tylko trzeba to robić, a nie chować głowę w piasek, dając się straszyć wojną z Rosją.

Pozdrawiam

krisp​
max's picture

max
I bardzo dobrze. O ile dobrze słyszałem, była też mowa o śledztwie międzynarodowym, o ile się nie przesłyszałem. Dwutorowo: u nas rozliczyć winnych zaniedbań, a ponadto, przy pomocy, jeśli trzeba, komisji miedzynarodowej, dojść co naprawdę sie stało w Smoleńsku.

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."
Nessun Dorma's picture

Nessun Dorma
"W kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej Naczelna Prokuratura Wojskowa wydała komunikat na temat śledztwa smoleńskiego. Prokuratorzy podtrzymują, że za katastrofę odpowiadają piloci Tu-154M. "

Wynika z tego, że jeszcze nie zorientowali się w poważnych zmianach, do jakich doszło w Polsce...
 
krisp's picture

krisp
Prokuratura kontynuuje ściemę licząc na to, że uda im się "upłynnić" w systemie, zwiewając na prokuratorskie spoczynki, zanim dobierzemy się im do skóry za wszystkie oszustwa i ostępstwa od procedury karnej w śledztwie i kontrasygnowanie opinii wrogów Polski, miast prowadzenie rzetelnego śłedztwa.

Marzą mi się degradacje tych wszystkich drani do stopnia szeregowego, karne usunięcie z armii i banicja do Moskwy, gdzie ich miejsce. A na wszelki wypadek, jeszcze międzynarodowy nakaz aresztowania, gdyby z Rosji chcieli się udać do jakiegoś bardziej cywilizowanego miejsca.

Pozdrawiam świątecznie i Niepodległościowo

krisp
ro's picture

ro
Dobrym refleksem wykazał się Cezary Gmyz. Myślę, że Sikorskiemu nie smakował wczoraj podwieczorek...


 
katarzyna.tarnawska's picture

katarzyna.tarnawska
odpowiedź, czy - sentencję powinien usłyszeć zdRadek - gdy zostanie postawiony przed Trybunałem Stanu!
alchymista's picture

alchymista
Trybunał stanu to jest instytucja, przed którą stawia się wyłącznie prawicę laugh
Naturalnie zaraz podniesie się wrzawa o zemstę polityczną, bo TS sądzi za zbrodnie polityczne. Na miejscu Prezesa rozważyłbym wiele możliwych dróg prawnych i niekoniecznie akurat TS... Ważne, by skazać skutecznie i doprowadzić do zamknięcia w pudle - tylko to się tutaj liczy.

Komisja międzynarodowa bardzo by w tym pomogła, bo prof. Binienda opracował know how nowatorskich badań nad katastrofami samolotów, w związku z czym tak czy owak tam, gdzie bada się twarde dane politechniczne, tam matematyka i fizyka odniosą zwycięstwo.

Więcej notek tego samego Autora:

=>>