Nawałka mógł być jak Kazimierz, jest jak Jurek...

 |  Written by zuberegg  |  3

Trener Nawałka miał przed startem MŚ w Rosji wszystko. Poparcie kibiców, mediów, sponsorów i drużynę. Do tego szczęście w losowaniu, wylosowaliśmy słaba grupę. Po zakończeniu fazy grupowej można jasno stwierdzić, nasza grupa prezentowała najniższy poziom. Nawet grupa dla gospodarza była silniejsza...Taki Urugwaj miałby w naszej grupie pewne 9 punktów. Dziś trzeba przyznać, czas po ME został zmarnowany... Drużyna którą eliminowaliśmy wtedy-Szwajcaria, gra dalej. Dania która wyprzedziliśmy w eliminacjach, gra dalej. 

Gdzie był błąd?

Moim zdaniem w tym samym miejscu w którym zrobił go Jerzy Engel. Wtedy też przed MŚ ważniejsze były reklamy. Wtedy też zabrano piłkarzy za zasługi, nie za formę. Dziś ten sam błąd popełnił Nawałka. Branie do kadry piłkarzy którzy nie mają pewnego miejsca nawet w klubach naszej ligi musiało się odbić negatywnie. Podobnie jak wystawianie do składu piłkarzy nie grających regularnie w swoich klubach. wystawienie Błaszczykowskiego, Milika, Krychowiaka okazało się tragiczne w skutkach. Kompletną żenadą było wpuszczenie z ławki Peszki i chęć wpuszczenia Błaszczykowskiego w meczu z Japonią..Jaki to miało mieć niby cel?    W ostatnim meczu mistrzostw, na parę minut powinni wejść młodzi zawodnicy....

 Po meczu z Japonią trener powiedział: Przed meczem mówiłem, że przewartościowaliśmy nasze cele. Główny był nieosiągalny i smutno nam w dalszym ciągu - rzekł były szkoleniowiec Górnika Zabrze.

Nie zgadzam się z tym. Nawet grając tak słabo można było przynajmniej zremisować z Senegalem. Przyzna to każdy kto oglądał mecz. Obie bramki Senegalu strzeliliśmy sobie sami....Poziom Japonii widział każdy...

Niestety trenerze Nawałka. Najsłabszym ogniwem słabej kadry był jej trener. Postawił na nie tego bramkarza, nie tego Cionka, usilnie wstawiał słabego Krychowiaka. Kurzawa mógł być Kapustką tych mistrzostw, podobnie jak Linetty. Niestety trener ciągle był na ME. Zatrzymał się dwa lata temu. 

Wyjście z grupy było absolutnie w zasięgu. Umniejszanie potencjału własnej drużyny jest żałosne i tylko potwierdza że Nawałka zatrzymał się poprzednim turnieju...Żegnam Jurku...

5
5 (4)

3 Comments

Danz's picture

Danz

Wyjście z grupy było możliwe wbrew temu co mówi Adam Nawałka. Gdyby polska drużyna była inaczej ustawiona w pierwszym meczu z Senegalem, gdybyśmy nie stracili 3 punktów w pierwszym meczu... Nie rozumiem, dlaczego na siłę testowano strategię z 3 obrońcami, skoro z silniejszymi przeciwnikami nie byliśmy w stanie wygrać? Czemu Nawałka poświęcił skrzydła skoro "z przodu" nie byliśmy w stanie ugryźć przeciwników?
Nawałka, którego należy docenić za ostatnie 2 lata ciężkiej pracy, pogubił się na na tym mundialu, a podczas konferencji był niekomunikatywny, bądź bronił swoich oczywistych błędów.
To taki smutny koniec Nawałki.
Pytanie, kim będzie nowy selekcjoner. Przypominam, że z Włochami gramy już we wrześniu.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

zuberegg's picture

zuberegg
Pewnie z zagranicy. Z polskich tylko Probierz, ale ma ważną umowę. Myślę że boniek zagranicznego weżmie...
Pozdrawiam 

Więcej notek tego samego Autora:

=>>