Co z prezesem Koroną?

 |  Written by sprzeciw21  |  2
14 lipca farmer.pl poinformował, że we władzach spółki Elewarr nie ma już dotychczasowego prezesa Daniela Alain Korony. Na stronie Spółki nie było też informacji co się stało z prezesem - zrezygnował, odwołany, zmarł?

Sytuacja wyjaśniła się następnego dnia, Prezes Korona oświadczył na stronie Serwis21 że został 13 lipca odwołany i podziękował za współpracę. 

Dlaczego doszło do takich zmian tuż przed żniwami? zapytał farmer.pl wicepremiera ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka:

- Jeśliby tych zmian nie było to trudno byłoby ten system skupu w ogóle wprowadzić. One były konieczne - stwierdził wicepremier.

To przypomnijmy, że Daniel Alain Korona objął funkcję prezesa 1 listopada 2018 r. po 11 latach nieobecności, w sytuacji gdy Spółka zanotowała za rok obrotowy 2017/18 - ponad 17,2 mln złotych straty. Szybko wyprowadził Spółkę na plus, tak że w ostatnich 2 latach obrotowych osiągała historyczne rekordy pod względem zysku (według szacunków - kilkadziesiąt milionów złotych za ostatni rok).
Co więcej jeszcze przed żniwami, za czasów Korony, Spółka zabezpieczała skup, zaciągając wysoki kredyt skupowy w banku, z tym że kredyt ten spłacano w coraz krótszym terminie.

Nie wiadomo co dalej uczyni prezes Korona, prawdopodobnie trafi do sektora prywatnego. Ale to duża strata dla Spółki i dla państwa.
 

5
5 (1)

2 Comments

katarzyna.tarnawska's picture

katarzyna.tarnawska
"pewna zmiana co do struktury funkcjonowania energetyki" i dymisja Piotra Naimskiego.
A potem " - Jeśliby tych zmian nie było to trudno byłoby ten system skupu w ogóle wprowadzić. One były konieczne - " i odwołanie prezesa Korony.
Jakoś dziwnie przypomina się cytat z Hamleta: "Coś się psuje w państwie..."

katarzyna.tarnawska's picture

katarzyna.tarnawska
Teraz pytanie - za wiele punktów:
To kto objął teraz polityczne stanowisko prezesa spółki Elewarr?
I - z czyjej rekomendacji?
A - z jakimi kwalifikacjami? I czy zyski spółki za rok bieżący będą "sukcesem" nowego prezesa?

Więcej notek tego samego Autora:

=>>