Duch w narodzie się odradza

 |  Written by polfic  |  6
Witam,

Zapoznałem się z kilkoma wywiadami ze sportowcami, którzy zdobywali medale:
"Mam też napis "Śmierć wrogom ojczyzny" - na klatce piersiowej, więc go nie wdać. Jest również symbol Polski Walczącej. Od dziecka interesowałem się historią. Szczególnie okresem drugiej wojny światowej. A trzeba przyznać, że mamy fajną historię. Kiedy myślę o tych wszystkich bitwach, to od razu lepiej mi się przygotowuje do startu. Te tatuaże to hołd dla Polski."
Jakub Krzewina w "Przeglądzie Sportowym" - brąz w sztafecie.
"Nie mogę uwierzyć w to co się stało. Niech ta chwila trwa wiecznie. Moja ciocia wymodliła ten medal. Modliła się za mnie z całą rodziną. Poszła w tej intencji na pielgrzymkę do Częstochowy i prosiła, bym oddał się Matce Boskiej, a ona mnie poniesie. Tak zrobiłem. W dniu finału od rana się modliłem"
Artur Kuciapski w "Przeglądzie Sportowym" - srebro na 800 m
"To nieprawdopodobne, ja brązową medalistką dorosłych mistrzostw Europy! Może pomogła mi w tym modlitwa, a może kop w tyłek, którego udzielił mi przed startem kolega klubowy Artur Kuciapski, który dzień wcześniej został srebrnym medalistą na 800 metrów. Prosiłam zresztą, żeby się również za mnie modlił i na pewno dostałam tak jak on pomoc od Boga."
Joanna Jóźwik w "Przeglądzie Sportowym" - brąz na 800 m.
Cóż... już pisałem, że duch w narodzie się odradza. Młodzi ludzie głoszą otwarcie takie poglądy. Cała propoaganda michnikowska idzie w p....
Gen polskości jest silniejszy smiley

Pozdrawiam

Zdjęcie z http://www.przegladsportowy.pl/lekkoatletyka,joanna-jozwik-niespodziewan...
 
5
5 (6)

6 Comments

chryzopraz's picture

chryzopraz
na wyrost.
Ale zgadzam się, odnowy ducha bardzo nam potrzeba, byśmy całkiem nie przywiędli.

 

polfic's picture

polfic
Nie zgadzam sie, że na wyrost :)
To nie chodzi o akurat tych trojga zawodników. To świadczy, że generalnie wśród młodziezy podejście się zmienia :)
chryzopraz's picture

chryzopraz
to akurat sportowcy, a że sportowcy nie reprezentują całości narodu, to napisałam, że na wyrost. Jeśli dodamy do nich jeszcze kibiców i patriotyczne "oprawy" meczów na stadionach oraz dużą ilość młodzieży manifestującą patriotyczne postawy tam, gdzie trzeba, to zgoda, że nie na wyrost.smiley
 

 

polfic's picture

polfic
Będę się upierał. Sportowcy, szczególnie młodzi, nie żyją na jakichś wyspach, żyją w normalnym otoczeniu ludzi młodych. Musisz przyznać, że tego typu wypowiedzi traktowane by były jeszcze parę lat temu jako obciach. To się zmieniło, to już jest naturalne.
Ja do tej pory czułem, że tak się dzieje. Teraz już wiem :)
Ellenai's picture

Ellenai
Cos na poparcie Twoich słów. Zdumiała mnie ta sonda, bo inna, niedawno robiona, pokazywała zupełnie inną tendencję. I niech Cię nie zniechęca tytuł - naprawdę warto to zobaczyć.
 
polfic's picture

polfic
Tak jak mówiłem, bardziej czułem to niż wiedziałem. Teraz wiem, tylko nad jednym musze się zastanowić: Jak to się stało? Przyznam, że jest to dla mnie tajemnica. Oooo... mam nowy temat do przemyśleń :)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>