Ile kosztował nas finał Pucharu Polski?

 |  Written by zuberegg  |  2

Wszystko zaczęło się w zeszłym roku. Podczas listopadowego meczu Zawisza-Widzew, policja nie zezwoliła na wejście na stadion kibicom ŁKSu, nie zezwoliła też na opuszczenie stadionu kibicom Zawiszy. Powstała z tego zadyma która zmusiła kogoś do "zniknięcia" monitoringu...

Portal ZawiszaFans.com dotarł do informacji, z których wynika, że zapis ze stadionowego monitoringu podczas meczu z Widzewem po prostu zniknął. Oczywiście komuś bardzo musiało na tym zależeć, bowiem policja wariowała gazując m.in. kobiety z dziećmi, a także masę postronnych osób. Jednym z najbardziej bulwersujących faktów jest to, że jeden z kibiców stracił oko. Przypominamy tylko, że to my pierwsi pisaliśmy w swoim oświadczeniu o zabezpieczeniu nagrań z monitoringu, widać, że nie poskutkowało, a komuś bardzo zależało by nagrania nie ujrzały światła dziennego. 3-XII-2013
To zdarzenie i zachowanie prezesa Zawiszy stało się powodem bojkotu jaki postanowili przeprowadzić kibice Zawiszy. Przestali oni dopingować Zawiszę, zbojkotowali oni również mecz finałowy Pucharu Polski. Do akcji przyłączyli się również zaprzyjaźnieni z kibicami Zawiszy fani Zagłębia Lubin i również zbojkotowali finał.

Jednak jak zwykle w takich przypadkach władze stanęły na wysokości zadania. Postanowiono pokazać jak sprawne jest państwo by ukryć swą nieudolność. Za nasze pieniądze zrobiono spęd ludzi z całej Polski na finałowy mecz Zawisza-Zagłębie.

Boniek- Nie jest tak, że rozdaliśmy wszystkie bilety, bo 26 tysięcy osób kupiło wejściówki przez portal. Wiedząc, że stadion i tak nie będzie pełen, a do tego mając finał Pucharu Tymbarku zaprosiliśmy też sporo gości.interia.pl

http://www.bronradom.pl/4777n_zapraszamy-na-puchar-polski-na-narodowym

Wczoraj w zespole prasowym UM dowiedzieliśmy się, że lista na wyjazd jest już zamknięta ina koszt miasta na finał pojedzie 1070 kibiców. W sumie wyruszą aż 23 autokary. Do akcji oprócz ratusza (10 sztuk) włączyły się też spółki miejskie (9). Po jednym autokarze zasponsorują wojewoda Ewa Mes, był wicepremier Jan Vincent Rostowski i firma Nordic Development.
10 tys. biletów związek rozdał np. uczestnikom młodzieżowego turnieju "O Puchar Tymbarku".

Dyrektorzy najlepszych pod względem wyników współzawodnictwa sportowego szkół (ZS nr 27, SP nr 63 ), gimnazja (ZS nr 10, Gimnazjum nr 9, Gimnazjum nr 23) i licea (ZS nr 9, ZSO nr 6, ZS nr 6 Mistrzostwa Sportowego) typują uczniów do wyjazdu. mmbydgoszcz.pl 24-IV-2014
Miast wykryć kto stoi za zniknięciem zapisu z monitoringu z zajść na bydgoskim stadionie, władza woli się bawić w firmę transportową...Przypomnę iż zarządcą Stadionu Narodowego jest spółka PL.2012+. Jest to spółka celowa Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Trzeba zadać sobie pytanie-ile dopłaciliśmy do tego meczu? Czy w naszym kraju nie ma większych potrzeb niż zapełnianie stadionu podczas meczu?


ed.img. SG: http://ekstraklasa.net/puchar-polski/final-pp-karne-wylonily-zwyciezce-z...
5
5 (2)

2 Comments

Szary Kot's picture

Szary Kot
gdy wybrali Bońka na prezesa PZPN wydawało się, że jest spoza układów. Puchar Polski to jego ukochane dziecko, więc zrobi wszystko, żeby impreza się udała. Budżetowe pieniądze? A co to za problem?
Jak widać ma jednak układy.

P.S.
Właśnie usłyszałam w Wiadomościach, że na stadionie narodowym było ponad 38 tys. widzów i był to rekord frekwencji. Czegóż to się nie wymyślii, aby taki komunikat puścić w mediach.
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
zuberegg's picture

zuberegg
Chodziło właśnie by móc taki komentarz wygłosić. Oczywiście bez wchodzenia w szczególy..

Więcej notek tego samego Autora:

=>>