Kiedy poznamy prawdę o Smoleńsku?

 |  Written by Nessun Dorma  |  0

Po zakończeniu w październiku 2014 wykładu profesora Andrzeja Nowaka w Toronto, słuchacze mieli okazję zadawać profesorowi pytania. Jedno z nich dotyczyło katastrofy smoleńskiej w kontekście zestrzelenia malezyjskiego Boeinga 777, w trakcie lotu MH 17 nad Ukrainą. 

 

Temat niewyjaśnionej i metodycznie zakłamywanej przez polski rząd i służalcze wobec niego media tragedii z 10 kwietnia 2010 jest dla wielu Polaków sprawą priorytetową, decydującą o ocenie praworządności i suwerenności naszej ojczyzny .

 

W tym kontekście wypowiedź profesora Andrzeja Nowaka, którego wiedza i autorytet cieszy się powszechnym szacunkiem warta jest specjalnej prezentacji. Profesor wspomina o bezskutecznych wysiłkach Holendrów, starających się uzyskać postęp w sprawie wyjaśnienia tragedii Boeinga. Dzisiaj wiemy, że udało się sprowadzić z Ukrainy, terenu objętego wojną wrak zestrzelonego samolotu.

 

Pomimo tego sukcesu brak zdecydowanej reakcji świata upewnił Putina w przekonaniu, że tak, jak w 2010 roku pod Smoleńskiem bezkarnie rzucił na kolana Polskę, tak w 2014, strącając malezyjski samolot pasażerski upokorzył i obezwładnił Europę Zachodnią.

 

5
5 (3)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>