Kto jest hrabią Monte Christo?

 |  Written by polfic  |  7

Witam,

Kto nie czytał "Hrabiego ..." niech nie czyta dalej. Kto czytał a nic nie zrozumiał, też. Kto zna na podstawie idiotycznych amerykańskich ekranizacji, tym bardziej. Kurcze, zdaje sie, że właśnie wykluczyłem z grona czytelników tej notki wszystkich wyborców PO.

Po udowodnieniu zamachu w Smoleńsku, wypadałoby poszukać zleceniodawców. Nie oszukujmy się, oficjalnie ujawnienie winnych jest bardzo mało prawdopodobne. Dlatego wiedzę w tym temacie, możemy posiąść wyłącznie na podstawie innych zdarzeń, zachowań pewnych ludzi czy organizacji. Nie pomoże mierzenie brzóz, czy analizy sprzecznych ze sobą stenogramów. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, i sądzę, że mam rację.

Po zamachu, generalnie, o zlecenie można było podejrzewać albo ................ z PO albo Putina. No więc kto?

I tu przechodzimy do "naszego" Hrabiego. W ostatnim czasie dokonuje się niszczenie karier pewnych osób. Następuje to w sposób cierpliwy ale bezwzględy, wyrafinowany i wyrachowany. W sposób niemal doskonały wykorzystując metody Hrabiego Monte Christo. W sposób wykorzystujący cechy charakteru tychże osób, te same cechy, które mogły popchnąć ich do zlecenia zamachu.

Tak została zniszczona kariera pana Sikorskiego.

Tak została zniszczona kariera pana Komorowskiego,

Tak zostaje właśnie niszczona kariera pana Tuska, co więcej zmuszony został do rozpoczęcia tego jego największy sojusznik, czyli GW.

Zastanówmy się kto może dokonywać takiej wyrachowanej zemsty? Kto ma techniczne możliwości?

- CIA? - Możliwości na pewno ma, ale czy to oni? Nie wiem.

- Mosad - Na pewno możliwości ma, inną przesłanką jest to, co niektórzy zarzucali Prezydentowi, że jest przyjacielem Izraela,

- NATO? Motywy bez wątpienia mają, a i możliwości również.

- Jarosław Kaczyński? - wydaje się, że wbrew temu co o nim mówią, nie jest mściwy, w przeciwieństwie do rudego. Ale jednak, pamiętajmy, że jego ochroną zajmują się byli oficerowie GROM, więc techniczna możliwość jak najbardziej jest.

- Siła Wyższa? - nie zdziwibym się, że Ten u góry mógł sie hmmm... zdenerwowac na to s...stwo.

- Może ktoś jeszcze?

Ktoś powie, że to przypadek. Otóż, jako niezły logik, oświadczam, że podobieństwo jest zbyt duże i zbyt oczywiste, żeby to był przypadek.

Na koniec: Jeżeli ktoś chce wiedzieć kto jeszcze był zleceniodawcą, niech bacznie obserwuje losy innych osób. Pani Merkel czy pana Putina. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że to wystarczy tylko do tego, żeby wiedzieć a nie żeby mieć dowód. Dla mnie jednak, to wystarczy...

Pozdrawiam

5
5 (2)

7 Comments

alchymista's picture

alchymista
Oczywiście nie czytałem hrabiego Monte Christo, ale natychmiast zacząłem czytać dalej Twój wpis.

Widzisz, cały problem polega na tym, że Kaczyński zginął, a Komorowski, Tusk, Makrela są zagrożeni co najwyżej aresztem lub długoletnim więzieniem. No zginąć jeszcze może Putin, bo w tym kraju takie metody są od zawsze.

Wściekłość budzi fakt, że jeśli - jak twierdzisz Drogi Watsonie - zamachu dokonali Rosjanie, to w istocie rzeczy wykonali oni wyrok w imieniu swojego państwa na Pierwszym Obywatelu naszego państwa. Czyli traktują nas jako swoich poddanych, pobratymców. Ja nie mogę poprzestać na tej konstatacji, tak jak Ty.

Zbieranie dowodów jest konieczne, podobnie jak konieczne było zbieranie dowodów dot. zbrodni katyńskiej. Również trzeba wznowić badania nad "akcją polską", bo Ukraińcy są chętniejsi do otwierania archiwów, a mają tego sporo, wbrew pozorom. Trzeba zmusić Rosjan, by oficjalnie uznali nas za ludzi. A ponieważ oni tego nie zrobią nigdy, więc ta wojna skończy sie dopiero zniszczeniem albo nas, albo ich. Chyba że wolimy żyć na kolanach, poddając się stopniowej rusyfikacji - jako wybawienia od pedałów z Zachodu wink

Ja się za te badania naukowe nie biorę, bo emocjonalnie by mnie to kompletnie wykończyło, więc poprzestaję na województwie smoleńskim. Ale zdecydowanie popieram tych, którzy te smutne badania, porównywania stenogramów itp. rzeczy robią. Badania naukowe prowadza do wniosków. Przeprowadź wywód logiczny przyczyn katastrofy smoleńskiej i zaprezentuj go na konferencji smoleńskiej. Taki wywód matematyczny właśnie. To jest jedna z wielu metod badawczych, ale nie jedyna, bo ludzie sa różni i nie każdy zna logikę. Musimy wytężyć wszystkie siły, aby słowo "Smoleńsk" ani na chwilę nie schodziło z wokandy.

Z wniosków wyciągniętych przez badaczy różnych dziedzin można już zrobić przekaz pop-kulturowy, komiksy, filmy, czytanki. Trzeba podkreślać, że Smoleńsk to w jakimś sensie "klucz do Polski". I w tym aspekcie widze naszą rolę. Nie możemy zawieść!
polfic's picture

polfic
"Przeprowadź wywód logiczny przyczyn katastrofy smoleńskiej i zaprezentuj go na konferencji smoleńskiej."

Taki dowód już dawno przeprowadziłem. :)
ro's picture

ro
Coś chyba przegapiłem. GW niszczy Tuska?
polfic's picture

polfic
Nie napisałem, że niszczy. Napisałem, że została zmuszona do rozpoczecia. Chodzi o artykuł o nagraniu Tusk - Kulczyk. Przecież dowiedzieliśmy się o tym z GW :)
max's picture

max
Cui bono?
Poznamy po efektach, kto - tylko wtedy może być już cokolwiek późno.

Ale gdybym miał obstawiać, zdecydowanie upatrywałbym genezy ostatnich wypadków politycznych (np. "nieszczęść", które dotykają polityków PO) u nas, w Polsce.

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."
polfic's picture

polfic
Moja koncepcja jest, jakby ktoś nie zauważył, mocno romantyczna, więc może tak być.
Ale jak ostatnio stwierdziłem, nie ma nic logiczniejszego niż romantyczność.

Więcej notek tego samego Autora:

=>>