Niedoróbki Putina - Soczi przygotowane?

 |  Written by Tomasz A S  |  8

Na zdjęciu: biatlonista Martin Fourcade (z prawej) z kolegą z drużyny (z twittera Fourcade).
Martin był biatlonowym zwycięzcą Pucharu Świata w dwóch poprzednich sezonach 2011/12 i 2012/13.


 

@
Dziennikarze, dla których na Krasnej Polanie przygotowano zespół hotelowy osiągalny m.in. kolejką gondolową, nie mogą być w pełni usatysfakcjonowani. Część budynków wciąż jest wykańczanych. Robotników można spotkać nawet w późnych godzinach wieczornych; noszą rozmaite zaprawy, kleje, wciąż kładą płytki. Starają się jednak nie zakłócać ciszy nocnej. O świcie naocznie można przekonać się, że pracy pozostało jeszcze sporo. Nie tylko w samych budynkach, ale też na ulicach. Poprawiane są chodniki, wymieniane kostki brukowe. Luksusowe hotele na razie witają bardzo ładnymi elewacjami, choć z drugiej strony schody do nich są popękane.

@
Rosjanie ujawnili pierwsze szczegóły ceremonii otwarcia zimowych igrzysk. Buranowskie Babuszki, chór kozaków i balet

@
Po pokonaniu 65 tys. kilometrów, wizycie w kosmosie i na dnie jeziora Bajkał, ogień olimpijski dotarł do Soczi, W ostatnim etapie podróży olimpijski ogień pokona drogę z Adler, gdzie mieście się lotnisko, aż do Krasnej Polany. Zaplanowana jest także wycieczka ognia na jachcie po Morzu Czarnym, a także wizyta na Diabelskim Młynie w Soczi.

 

@
Olimpiada w Soczi, zaprojektowana, aby głosić siłę Rosji Władimira Putina, oświeca również jej słabość. Stawką są nie tylko igrzyska, które pochłonęły już 50 mld dolarów, ale też ocena rządów szefa Rosji i bezpieczeństwo sportowców

@
W telewizji polskiej oglądamy szczegóły zakwaterowania Polaków:
wspólne pokoje, lampki nocne bez możliwości podłączenia bo brak gniazdka, albo gniazdko 10 cm od sufitu - ale brak przedłużacza. Toalety radzieckie – kilka muszli obok siebie – z możliwością nawiązywania bezpośrednich kontaktów towarzyskich (bez niepotrzebnych przegród).

@
Według Tatiany Lokshiny, dyrektor programowej w Human Rights Watch w Moskwie, wzrost liczby porwań i stosowania przemocy przez władze niszczy dialog z lokalnymi społecznościami, tworząc podatny grunt dla rekruterów ekstremistów. - W miarę, jak zbliżały się Igrzyska Olimpjskie – mówi Lokshina - wzrastało zainteresowanie Kremla przemocą w Dagestanie i oczekiwania wobec szybkich rezultatów. – Ich taktyka miękkiej władzy została zamieniona na stosowanie brutalnej siły.

@
Za złoty medal polski olimpijczyk otrzyma 120 tys. zł netto, za srebrny 80 tys., a za brązowy – 50 tys. Trenerzy dostaną połowę tych stawek.

@

Dziennikarze, którzy zjechali do Soczi nie wierzą własnym oczom. Wspólne toalety, żółta woda w kranach i brak miejsc w hotelach. Zobaczcie 11 najdziwniejszych zdjęć z Soczi http://swiat.newsweek.pl/niedorobki-w-soczi-zdjecia-,artykuly,280221,1.html


http://sport.wp.pl

rmf24.pl

http://forsal.pl
 

5
5 (3)

8 Comments

Geolog1988's picture

Geolog1988
Jak dla mnie MKOl ma dwa wyjścia:
1. Zmienić termin Igrzysk - przenieść je na lato, żeby Putin zdążył ostatecznie przygotować Soczi;
2. Przenieść Igrzyska do Zakopanego, ponieważ jak zapewniał niedawno Donald T. - "Jesteśmy gotowi" ;-)

Pozdrawiam! ;-)
Tomasz A S's picture

Tomasz A S
MKOL już nic nie obchodzi.
Swoje wielomilionowe wziątki już mają na kontach.
Drugi raz już im się tak nie trafi!
A na pewno nie od Tuskoidalnych.
 
Geolog1988's picture

Geolog1988
Trafiło się w Pekinie, teraz Soczi także na pewno jeszcze "trochę" w przyszłości zarobią ;-)
Tak na poważnie, to jestem ciekaw czy organizatorzy Igrzysk wprowadzą taką samą dyscyplinę wśród zawodników i tak samo będą wszelkimi możliwymi sposobami faworyzować Rosjan jak podczas Olimpiady w Moskwie w 1980 rok, co opisał w swojej autobiografii Władysław Kozakiewicz.

Pozdrawiam!
Tomasz A S's picture

Tomasz A S
W skokach i w większości biegowych konkurencjach to by było trudne, nie mają gwiazd którym można "pomóc".
Obawiam sie najbardziej zamachów.
Recenzent JM's picture

Recenzent JM
Rzeczywiście, już na zdjęciu widać poważną niedoróbkę. W jednym pomieszczeniu dwa sedesy, a tylko jeden kosz.
Pozdrawiam.
alchymista's picture

alchymista
Przypomniałem sobie, że kilka lat temu organizowałem pewną poważną konferencję z bardzo powaznymi i zacnymi osobistościami. Tak się jakoś dziwnie złożyło, że nerwowe przygotowania i naciski aby ograniczać ewentualne koszty spowodowały, że ktoś z nas - organizatorów - zakwaterował jedną z grubych ryb - pana X - z jego kierowcą - panem Y. Dowiedzieliśmy się o tym jednak dopiero wtedy, gdy sam zainteresowany pan X ujawnił ten fakt po wystawnym obiedzie i kilku głębszych...
Tomasz A S's picture

Tomasz A S
Żeby "zużyty" papier toaletowy wyrzucać do kosza, to trzeba mieć wysoką kulturę!

A takije niekułturnyje zapadcziki budut brosat' żopną bumagę, nada towariszczom pokazat'

Więcej notek tego samego Autora:

=>>