Dwa pytania

 |  Written by BBudowniczy  |  2
Po zapoznaniu się "Opinią nr E-che-90/12 z przeprowadzonych badań" zaprezentowaną przez NPW na dzisiejszej konferencji prasowej, nasunęły mi się dwa pytania:

1. Zgodnie z opinią, podczas badań przesiewowych wraku przynajmniej kilkadziesiąt razy detektory materiałów wybuchowych dały sygnały alarmowe. W jednym wypadku przy badaniu "fragmentu lewego skrzydła", w drugim przy "fragmencie agregatu". Pozostałych 75 alarmów wywołały szczątki foteli samolotu.
Jak już wiemy - badania w Polsce oczywiście nic nie wykazały.
Pytanie pierwsze: czy te detektory naprawdę są takie lipne, czy też po kilkumiesięcznym przebywaniu w Rosji próbki wywietrzały...?

2. Wg Opinii do dalszych badań wytypowano jeszcze 98 fragmentów samolotu - tych które miały charakterystyczne dla wybuchu ślady "osmalenia", "okopcenia" oraz przy których detektory dawały sygnał wskazujący obecność na nich "par związków organicznych". Z opini nie wynika jednoznacznie, czy badano je także detektorami do wykrywania obecności par materiałów wybuchowych. Pytanie drugie: czy ma coś z tym wspólnego następująca uwaga prokuratury znajdująca się w Opinii Uzupełniającej: 

 "W zakresie opisu selekcji miejsc do pobrania materiału do badań oraz opisu prowadzonych z nimi czynności, w tym przy użyciu spektrometrów opartych o detekcję ruchliwości jonów, poprzez:
- sformułowanie go w sposób obejmujący szczegółowy opis czynności oraz wykorzystania wskazanych urządzeń, albowiem opis zawarty w treści opinii odbiega od opisu zawartego w dokumentacji z czynności procesowych (protokołów), ewentualnie, poprzez wyjaśnienie dlaczego opis ten sformułowano odmiennie"

PS. I fragmenty samej opinii. Fragment 1:


Fragment 2:

5
5 (2)

2 Comments

Sawicki Marek's picture

Sawicki Marek
Do puki ta banda kacapsko ubecka rządzi,to prawda o zamachu SMOLEŃSKIM,tak jak o zbrodni KATYŃSKIEJ,będzie ukrywana,

Będą mataczyć,kłamać,wprowadzać dezinformacje,za POmocą ubeckich TV,radia,prasy,by ludziom wmówić bzdury.

Widać że dochodzi do nich strach,że moze ich dosięgnąć sprawiedliwość.

pozdrawiam
polfic's picture

polfic
"W postaci dla klasycznego rachunku zdań zasada niesprzeczności w interpretacji metalogicznej głosi, że z dwóch zdań sprzecznych co najwyżej jedno jest prawdziwe, a w interpretacji ontologicznej, że nic nie może zarazem zachodzić i nie zachodzić. Zasada sprzeczności dla rachunku kwantyfikatorów jest natomiast interpretowana według tradycji pochodzącej od Arystotelesa - głosi ona, że danemu przedmiotowi nie może zarazem przysługiwać i nie przysługiwać ta sama własność"
"Arystoteles uważał zasadę sprzeczności za "najbardziej pewną ze wszystkich zasad". W filozofii średniowiecznej zasada sprzeczności była jednym z podstawowych twierdzeń metafizycznych, także w filozofii nowożytnej nie była nigdy negowana."

I TU UWAGA:
"Wydaje się, że w umysłowości pierwotnej zasada sprzeczności nie występuje jasno."
Wszystko z wiki smiley

Pozdrawiam

Więcej notek tego samego Autora:

=>>