Pracować dla Polski - profesor Binienda w Toronto

 |  Written by Nessun Dorma  |  3

Uroczystości upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej w Toronto przebiegały pod znakiem wizyty profesora Wiesława Biniendy. Minęło pięć lat od tragedii, a koronny dowód śledztwa – wrak Tupolewa – nadal leży, rzucony, jak złom, gdzieś pod Smoleńskiem w Rosji. Gdyby nie odwaga niezależnych naukowców nie wiedzielibyśmy wiele i kłamstwa, którymi raczą nas prowadzący oficjalne śledztwo, byłoby trudno obnażyć.

Profesor Binienda był pierwszym uczonym o poważnym dorobku, który nie zawahał się podjąć naukowej analizy niektórych elementów przebiegu katastrofy, która wykazała absurdalność raportów, które pod dyktando Anodiny obiegły świat i nadal obowiązują. Za profesorem Biniendą poszli inni wybitni inżynierowie. Trudno ich wszystkich wymienić, ale trzeba wspomnieć o Kazimierzu Nowaczyku, Grzegorzu Szuladzińskim, Chrisie Cieszewskim i wielu, wielu innych.

Pierwszy wykład profesora rozpoczął się nietypowo: po pokazaniu obszernych fragmentów filmu Grzegorza Brauna „New Poland”, uczony porównał międzywojenne i powojenne zabiegi sowieckiej agentury, mające na celu skłócenie Polonii, do współczesnych metod rozbijania jedności Polaków. „Nie kłóćmy się, bo jest to w interesie wrogów Polski”. Dopiero po przekazaniu takiego przesłania profesor rozpoczął merytoryczną część wykładu. Poniżej prezentujemy emocjonalne wprowadzenie do prezentacji naukowca, który nie tylko racjonalny umysł, ale i serce poświęca Polsce.

Aleksander Rybczyński

 

5
5 (3)

3 Comments

KaNo's picture

KaNo
Kolejność była nieco inna. Jako pierwszy zdecydowałem się wystąpić na posiedzeniu Zespołu Parlamentarnego pod własnym nazwiskiem w lipcu 2011 roku, dwa dni przed opublikowaniem raportu Millera. Prezentowałem analizę raportu Anodiny i odczytów TAWS i FMS. Po moim wystąpieniu zadzwonił do mnie prof. Binienda, no i się zaczęło:)
Kazimierz Nowaczyk
max's picture

max
Dziekujemy, panie profesorze, za sprostowanie. 

Ze swojej strony mogę dodać, że pozostaję pełen uznania i szacunku dla wszystkich naukowców, którzy zdecydowali się poświęcić swój czas, skorzystać ze swojej wiedzy - przy okazji stając w opozycji wobec oficjalnej, medialnie propagowanej "wersji", z okreslonymi konsekwencjami - aby próbować wyjaśnić przyczyny katastrofy prezydenckiego samolotu.

Dziękujemy, bardzo dziękujemy.

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."
Nessun Dorma's picture

Nessun Dorma
Bardzo dziękuję za sprostowanie, w przyszłości będę o tym pamiętał, praca Panów i odwaga przejdą do historii.

Więcej notek tego samego Autora:

=>>