Wnuk Hoessa i córka Pileckiego

 |  Written by Andy51  |  5
Jeden z najwybitniejszych polskich bohaterów z panteonu sławy nie ma szczęścia. Najpierw Bartoszewski , który w czasie wojny bał się bardziej Polaków niż Niemców, będąc w kapitule przyznającej  najwyższe polskie odznaczenie „ Order Orła Białego” zablokował  przyznanie pośmiertnie rtm. Pileckiemu tego odznaczenia.
Wczoraj była 70 rocznica wyzwolenia obozu w Auschwitz. Rząd polski idąc w ślady Bartoszewskiego postanowił  spostponować w dość specyficzny sposób rtm. Pileckiego a raczej jego dzieci.
Otóż wśród zaproszonych gości znalazł się wnuk bandyty Hoessa, natomiast dzieci rtm. zostały   pominięte.
Ten skandal świadczy o degrengoladzie państwa polskiego. Przy całej tragedii Żydów, ktoś kto nie zna historii obozu , mógłby mieć przeświadczenie, że byli tam mordowani przez Niemców głównie Żydzi, ale przecież tak nie było , do połowy 1942 r. większość mordowanych to Polacy.
Po wypowiedzi dyrektora Muzeum w Auschwitz  w kontekście niezaproszenia dzieci rtm. Pileckiego, że organizatorzy nie zapraszają rodzin więźniów, gdyż jest ich za dużo. Zapraszani są tylko ci, którzy sami się zgłoszą, powinien być w trybie pilnym wyrzucony na zbitą twarz z dyrektora muzeum.
http://wpolityce.pl/historia/231402-pluzanski-dzis-w-auschwitz-znalazlo-sie-miejsce-dla-wnuka-hoessa-a-z-pamieci-wyrugowano-pamiec-o-pileckim-to-skandal-nasz-wywiad
http://fakty.interia.pl/raport-70-rocznica-wyzwolenia-auschwitz/aktualnosci/news-zofia-pilecka-powinnam-byc-na-dzisiejszych-uroczystosciach-w,nId,1596887
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/481343,mija-70-lat-od-wyzwolenia-obozu-auschwitz-birkenau.html
 
Img.: http://www.rp.pl/galeria/987127.html  @kot
5
5 (7)

5 Comments

polfic's picture

polfic
Nie wiem jak tę infromację skomentować.
Andy51's picture

Andy51
Mi też brak słów na tę sytuację.
krisp's picture

krisp
Może się narażę, jako Żydożerca, choć daleki jestem od negatywnego myślenia o Starszych Braciach w Wierze, ale Pan Dyrektor Muzeum w Auschwitz wygląda mi koszernie, więc może w tym należaloby upatrywać tajemnicy nie zaproszenia Córki św. pamięci rotmistrza Pileckiego na tegoroczne obchody.

Nie jest tajemnicą, jak Żydzi potrafią postponować nie-Żydów, jakie opinie na temat Gojów mają w Izraelu nawet wysoko postawieni rabini, więc pamiętając, iż Polacy są lokowani w kategoriach "Goj", albo przynajmniej "nie-Żyd", "jakiśtam" Goj Pilecki nie będzie tak istotny dla zapraszających, jak "jakiśtam" Hoess, przedstawiciel narodu panów, czysto aryjski potomek czystych aryjczyków, z którymi Izrael ma chyba teraz lepsze relacje niż z Polską.

Może "przeginam" w tych dywagacjach, może ten Cywiński to zwyczajny gość bez wyobraźni, takie bezmyślne stworzenie z nadania jedynie słusznej partii. Jeśli tak, to cóż się dziwić?

Pozdrawiam Blog-n-rollowo

krisp
Andy51's picture

Andy51
"ten Cywiński to zwyczajny gość bez wyobraźni, takie bezmyślne stworzenie z nadania jedynie słusznej partii". To jest sedno sprawy.

Więcej notek tego samego Autora:

=>>