Animela - blog

 |  Written by Animela  |  9

Istnieją takie miejsca, które ciągną z tak zwaną "siłą wodospadu". Nikodema Dyzmę ciągnęło na przykład do cyrku, a przodków pani Magdy Gessler - do zupełnie niewytwornych knajpek, gdzie socjeta, przed rautem lub teatrem, raczyła się szybkim śledzikiem i jeszcze szybszą wódeczką. Mnie też ciągnie czasem w rejony, gdzie damie przebywać nie przystoi ... ale wtedy przypominam sobie powyższe przykłady i się rozgrzeszam.

5
5 (4)
 |  Written by Animela  |  1
W ostatnich dniach w Bieszczdach miało miejsce pogryzienie dwoja dzieci przez wilka. Jak twierdzą miejscowi, nie były to jednak zdarzenia odosobnione: ten sam wilka próbował upolować kobietę, a ma też na sumieniu co najmniej kilka psów, zabranych jak swoje - w biały dzień - z okolicznych obejść. Na szczęście, miejscowi wreszcie jakoś ubłagali myśliwego, który zgodził się wilka zabić - no i mamy chwilowo spokój, że nie będzie pogryzienia (albo - zagryzienia na śmierć) kolejnego dziecka.
5
5 (3)
 |  Written by Animela  |  6

Gościem Moniki Olejnik (bo na pewno nie widzów) był dziś biskup Pieronek, który mówił o nieszczęsnym samobójcy-samopodpalaczu spod Pałacu Kultury, który został przez ludzi niegodnych wciągnięty na sztandary bojowe. Pieronek asekuracyjnie stwierdził, że on by tego nie zrobił, ale czyn samobojcy pochwalił. I w tym momencie, muszę przyznać, wszystko mi opadło na podłogę …

Kościół katolicki stoi potępieniem samobójstwa. Odebranie sobie życia to jest kradzież tego, co dał sam Pan Bóg – jeden z najcięższych grzechów.

4.333335
4.3 (3)
 |  Written by Animela  |  0

W listopadzie 2012 r. w Rzeczpospolitej ukazał się artykuł Cezarego Gmyza „Trotyl na wraku tupolewa”. Tekst wywołał ogromne reperkusje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pomimo, że Gmyz twierdził, iż swoje informacje oparł na czterech niezależnych źródłach, został dyscyplinarnie zwolniony z pracy. W ślad za Gmyzem wypowiedzenia złożyła część zespołu, bardziej związana emocjonalnie z kolegą, niż pracodawcą. Znacznie później, w wyniku „Dobrej zmiany”, Gmyz został – niestety, bo się do tego zupełnie nie nadaje – korespondentem TVP w Berlinie.

0
Brak głosów
 |  Written by Animela  |  2

Polska Fundacja Narodowa zainicjowała kampanię medialną nagłaśniającą największe osiągnięcia nadzwyczajnej kasty, a opozycja totalitarna (której wskazówkę dał „nasz” publicysta, Rafał A. Ziemkiewicz) ruszyła do boju przeciwko PiS. RAZ, jak to on głupio, napisał, że kampania jest finansowana ze środków na promocję Polski za granicą, a Targowica uczepiła się tego jak rzep psiego ogona.

5
5 (2)
 |  Written by Animela  |  1
Uwielbiam rośliny strączkowe. Polska zupa z połówkowego grochu, ze smażonym wędzonym boczkiem lub wędzonymi żeberkami, to moje "must have" w okresie jesienno-zimowych słot - ale groch daje się kochać również latem (z wyłączeniem dni, gdy temperatura przekracza 20 stopni i myślimy wyłącznie o chłodniku litewskim).
5
5 (2)
 |  Written by Animela  |  0

Afera podsłuchowa to ciągle nierozbrojona bomba. Nie jest ważne, kto został zatrudniony fizycznie do zakładania pluskiew - ważne, kto trzyma taśmy. A można się domyślać, że trzymają służby: i to zapewne nie jedne, ale co najmniej kilka. A na czyich usługach są te służby? Zapewne głównie na usługach tzw. mocarstw ościennych ...

5
5 (1)
 |  Written by Animela  |  0

Gdy będę adresować list do Pana muszę sprawdzić, jaką funkcję pełni Pan w UE, bo nic a nic mnie to nie interesuje  - wiem tylko tyle, że jest ona POTWORNIE kosztowna i niepotrzebna, a wręcz w najwyższym stopniu szkodliwa. Z powodu bajońskiego uposażenia Pana, Donalda Tuska i setek innych unijnych urzędników Polacy umierają w kolejkach do lekarzy. Jest Pan w oczach przeważającej większości Polaków niesłychanie drogim pasożytem, i tak właśnie Pana postrzegamy. Proszę nie wierzyć w sondaże: te są w Polsce zakłamane jak rzadko gdzie, i nastroje Polaków obecnie są w dużej części antyunijne.

5
5 (2)
 |  Written by Animela  |  0

Twarz menela, głos menela po 60 latach palenia i mentalność alfonsa - chyba każdy w tym krótkim portrecie rozpozna redaktora Jacka Żakowskiego. Żywa skamielina, niedobitek tego, co w PRL było najgorsze, po śmierci Janiny Paradowskiej niewątpliwie jeden z najgorszych wzorców antydziennikarstwa (ramię w ramię z Czuchnowskim). Nawet nie próbuje ukrywać swojej nienawiści do PiS - a przed ostatnimi wyborami najbezwstydniej w świecie doradzał obozowi antypisu, jak ma wygrać (na szczęście część z tych rad zrealizowano, dzięki czemu PiS wygrało i prezydenturę, i Parlament).

5
5 (3)
 |  Written by Animela  |  0

Musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu Holokaustu. W tym także naród polski” - powiedział na antenie TVP Info Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar … po czym, zmuszony przez opinię publiczną (głęboki ukłon w stronę Reduty Dobrego Imienia!), przeprosił: nie, wcale nie za swoje słowa, tylko za ich „formę”  Cóż – po tym człowieku, najgorszym Rzeczniku Praw Obywatelskich, jakiego Polska miała kiedykolwiek, nie spodziewałam się nigdy niczego dobrego.

5
5 (2)

Strony