Obłęd '15

 |  Written by Animela  |  9

Istnieją takie miejsca, które ciągną z tak zwaną "siłą wodospadu". Nikodema Dyzmę ciągnęło na przykład do cyrku, a przodków pani Magdy Gessler - do zupełnie niewytwornych knajpek, gdzie socjeta, przed rautem lub teatrem, raczyła się szybkim śledzikiem i jeszcze szybszą wódeczką. Mnie też ciągnie czasem w rejony, gdzie damie przebywać nie przystoi ... ale wtedy przypominam sobie powyższe przykłady i się rozgrzeszam.

Jan Hartman - profesor, etyk, publicysta, autorytet moralny - stworzył blog, który równie dobrze mógłby być dziełem pierwszego lepszego żula. Pewnie, że nie bywam tam zbyt często, ale ostatnio niezdrowa fascynacja nizinami społecznymi u mnie zwyciężyła - i stąd dzisiejsza notka.

Tym razem pan Hartman postanowił puścić pawia w obronie dwóch tzw. dziennikarek, Elizy Michalik i Ewy Wanat, które to panie zostały widowiskowo wyrzucone z pracy. Bolszewik Hartman wyrzucenie z pracy traktuje jako bolszewizm, w związku z czym tak właśnie określa obecny reżim. Jest to w najwyższym stopniu interesujące, jak spektakularnie można podstawić nogę ukochanej waaadzy, nieprawdaż? ...

Jeśli chodzi o panią Wanat, to sytuacja jest czysta i klarowna. Dzielna ta osoba postanowiła zmierzyć się z polskim katolickim tabu, jakim jest nietykalność dzieci (na marginesie: uczulam wszystkich rodziców, by nie dawali panu Hartmanowi dostępu do własnych pociech, skoro ten "etyk" gardzi tak ciemnogrodzum tabu, jak nietykalność dziedzi. Uważam, że każdy rodzic, który swą niewinną latorość powierzy w łapska pana Hartmana, pownien odpowiadać za ewentualny współudział), pisząc: „może tylko państwu Elbanowskim rodzą się takie nierozgarnięte dzieci”. Prawda, co za bolszewizm - zwalniać z pracy odważną kobietę tylko dlatego, że opluła za jednym zamachem i rodziców, i dzieci? ...

Niestety, nie dowiedziałam się, za co wyrzucono z pracy drugą odważną kobietę, czyli Elizę Michalik. Z tego, co kojarzę, sama "dziennikarka" twierdziła, że represjonowano ją za "zbyt wyraziste poglądy", podczas gdy jej pracodawca uważa, że to nieprawda, bo poglądy pokroju p. Michalik prezentowane są w RDC nagminnie. Chodzi o sposób ich wyrażania. Tłumacząc z polskiego na naszego - p. Michalik przebrała miarę w chamstwie. Nie dziwi mnie, że p. Hartman bierze stronę "odważnych" pań. Sam chamuś jakich mało, po prostu ma do takich typów predylekcję - i po prostu trzęsie się z wściekłości, że ktś stawia tamę nazbyt rozpanoszonemu chamstwu. Bo pan Hartman uważa, że monopol na chamstwo ma on sam i jemu podobni.

Trzeba przyznać, że "profesor" (to jego środowiskowa ksywka? ...) Hartman miewa coraz bardziej widowiskowe fazy rozmijania się z normalnością :)

http://hartman.blog.polityka.pl/2015/09/15/nie-boimy-sie-was/


ilustracja z:http://4.bp.blogspot.com/-rF4OGcHVmYs/UnYCilnG4jI/AAAAAAAAA9A/XsR9amD1sf...
Hun

5
5 (4)

9 Comments

Obrazek użytkownika polfic

polfic
Przecież to niezły psychol. Czytanie jego to raczej perwersja :)
Obrazek użytkownika Dixi

Dixi
Dzisiejsi lewacy SĄ żulią. Upadli tak nisko, że nie dorastają nawet do poziomu starych komunistów, tych sprzed wojny, którzy posługując żulią doszli do władzy, ale jeszcze potrafili prowadzić zażarte i dość wysublimowane (po rabinacku:):):)) dyskusje ideologiczne, biegle posługując się dialektyką marksistowską. Nie, żebym ich jakoś cenił czy bronił, bo nienawidzę ich jak psów, ale ci współcześni Lewicowcy", pewnie w wyniku selekcji negatywnej, osiągnęli już poziom... kleszczy (a propos, Lenin, sam będąc już tylko bandytą, lubił posługiwać się porównaniami do insektów - dziś mamy speca od dokuczliwych owadów Niesiołowskiego, bolszewika jako żywo:):):)).
Zabawne, że wspomniełaś o Gessler. Ta "burżujka" to... siostra czerwonego bojowca Ikonowicza. Jak widać w pewnych rodzinach nadal stosuje się zasadę, że warto obstawiać i solidną kasę, i "ideę":):):)
--------------------------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"
Obrazek użytkownika Sawicki Marek

Sawicki Marek
Hartman i spólka wszelakiego robactwa lewackiego, prubują usunąć Boga z Polski.

By wstydem było, mówić, że jest się Chrześcijanem, i wierzy się w Boga.

Tak żydostwo, masonerja, lewaki, komuchy, starają się zniczyć Polskę, i jej kulturę, historie, obyczje, korzenie,

Pozdrawiam.
Obrazek użytkownika max

max
Aż się pofatygowałem na blog Hartmana. Z grubsza wiedziałem czego się moge spodziewać, byłem tam kiedyś. Notka notką - inna sprawa, że durna wybitnie.
Ale komentarze!
Dawno się tak dobrze nie bawiłem. :)

Proszę, próbka:

Do wyborów parlamentarnych 25 października 2015 r. pozostało zaledwie pięć tygodni, a partia nazywająca się Prawo i Sprawiedliwość, przekonana o swoim zwycięstwie, zaczęła przymierzać się do rządowych posad. Dzisiaj jej prezes w debacie sejmowej na temat uchodźców odsłonił swą prawdziwą twarz i zaatakował premier Ewę Kopacz, zarzucając jej podejmowanie decyzji niezgodnych z polską racją stanu. To była tylko przygrywka do nowej fazy kampanii wyborczej, której celem jest zwycięstwo w dużej skali, umożliwiające zmianę konstytucji i stworzenie republiki narodowo-katolickiej. Myśląca część naszych obywateli rozumie, że można tej groźbie zapobiec oddając swój głos wyborczy na kandydatów, którzy nie boją się PiS.

Czy to nie urocze? :)

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."
Obrazek użytkownika ro

ro
Zwłaszcza że jest w tym komentarzu pewna niezamierzona mądrość...
Którzy kandydaci z całą pewnościnie boją się PiS?
Ano przede wszystkim kandydaci z listy Prawa i Sprawiedliwości.
devil
 
Obrazek użytkownika polfic

polfic

"Myśląca część naszych obywateli rozumie, że można tej groźbie zapobiec oddając swój głos wyborczy na kandydatów, którzy nie boją się PiS."

Jako obywatel myślący, uważam, że kandydaci PiS nie boją się PiS. smiley

 
Obrazek użytkownika polfic

polfic
A i tak pierwszy wymyśliłem :)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>