Kompromis

 |  Written by Smok Eustachy  |  0
W ostatnim Saloniku Politycznym Rafała Ziemkiewicza red Łukasz Warzecha był łaskaw wspomnieć o kompromisie:

https://youtu.be/bmZjLEGCJJc

Że może być. Otóż kompromis jest najmniej prawdopodobny. Bardziej prawdopodobne scenariusze to:

1. Klęska Rosji i upadek układu kontynentalnego.

2. Zwycięstwo Rosji i tryumf układu kontynentalnego.

Red. Warzecha konsekwentnie unika sformułowania gwarancji jakich Rosja miałaby udzielić. Że nie ruszy się znowu za parę lat. Gwarancji takich bowiem nie ma i są przez to trudne do pomyślenia. Koncepcja taka, że z jednej strony Ukraina zrzecze się terytorium a w zamian za to Rosja da bezwartościowe, czcze obietnice jest słaba. Kompromis ten będzie mógł być uważany za zawieszenie broni, którego czas musimy wykorzystać na przygotowanie obrony.

Wspomniany publicysta wypowiada się niczym Grima Smoczy Język, który nakłaniał króla Theodena do trzymania wojska przy stolicy. Niby, że dla obrony ale właśnie na peryferiach orki goniły przypadkiem Drużynę Pierścienia. A jak Gondor padnie osamotniony to i tak będzie po nich. Kto czytał książkę ten wie. Władca Pierścieni się nazywa.

Nie możemy czekać z dostarczeniem uzbrojenia aż przyjdzie nowe, bo soviecka ofensywa nie poczeka. Musimy docenić korzystne dla nas zmiany, które zaszły po bolszewickiej inwazji na Ukrainę: przełamanie ogólnej niemożności rozbudowy wojska, która przypominała czasy saskie. Przecież Bronek opowiadał, że nie możemy mieć porządnej armii która kraj obroni bo sojusznikom będzie smutno, że nie muszą nam pomagać. Teraz trzeba wykorzystać okazję. Ileż to razy muszę przypominać? Jaka była furia skierowana w WOT (Wojska Obrony Terytorialnej)?

Agaton Kozinski coś tam próbował z sensem nawijać. Grozi nam, że Rosja przestawi się na tor wojenny, coś tam sobie naprodukuje, nawyciąga jeszcze T-62 z tundry, zmobilizuje 2 miliony żołnierzy i będziemy mieli problem. Słusznie Jacek Bartosiak wywodzi, że jedynie klęska Rosji nas uratuje. Po upadku ZSRS się zbierali 10 lat i w zasadzie na początku wieku już się ruszyli?
5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>