Marsz Niepodległości - kompromitacja Policji

 |  Written by Smok Eustachy  |  1

Policja to jeszcze mowy ludzkiej dobrze nie umie. Niedorzecznik Sokołowski wysłał do programu "Bliżej" jakąś kobitkę (nadkom Anna Kędzierzawska), co tylko umiała recytować, że Policja spotkała się z agresją, działała sprawnie i było 270 zatrzymanych. Niezależnie, co jej tam puścili jedna i ta sama wyuczona gadka.

No było 270 zatrzymanych a jak wyglądało zatrzymanie można obejrzeć tu:

http://vod.gazetapolska.pl/8520-lapanka-na-poniatowskim

Policja zatrzymywała losowo wybranych ludzi i na podstawie niemania powodów pakowała do autobusów. A ilu członków grupki, która wypadła na czoło Marszu i zaatakowała Straż zostało zatrzymanych (nie mam tu filmików, oglądałem to na żywo w TVP Info)? O co zakład że żaden?

Oczywiście ci zatrzymani zostaną skazani na podstawie zeznań funkcjonariuszy, którzy oświadczą, że zadymiali. Żeby nie było niedomówień: to jest typowe zachowanie Policji, która nie umie złapać zadymiarzy więc puszkuje przypadkowych przechodniów.Dlatego mamy wieloletni problem z chuliganerką, np. na stadionach. Opisuję tą sytuację już kolejny raz, na dobitnych przykładach.

W praworządnym państwie wystarczyłoby pokazać jak sikawka sika po uczestnikach marszu pokojowych, żeby wyłapywanie przez Policję oblanych przez sikawki uczynić bezsensownym. Bo może akurat stali spokojnie. Pokazanie funkcjonariusza przebranego za kibola spowodowałoby skandal. Bo skąd wiadomo, że kamiorami nie rzucał? Tj. ze kibolstwo to nie byli przebrani funkcjonariusze? W tym świetle próby Policji zablokowania dojazdu do Warszawy jak największej części Straży Marszu stają się zrozumiałe i ich cel jest jasny.

Obejrzyjcie sobie całego tego Pospieszalskiego, póki jeszcze jest:

 

https://www.youtube.com/watch?v=dHoz6c3brvs

O ile 11 listopada ton relacji we wszystkich proreżimowych telewizjach informacyjnych się zmieniał, o tyle już dwunastego np. w Panoramie o 18 po staremu manipulację. Bo w transmisji ludzie widzą jak jest a tu można dowolny skrót wymanipulować. Wypowiedzi Dariusza Lorantego nie puścili, który to były negocjator na antenie wprost zarzucił Policji albo skrajną niekompetencję albo celowe działanie. Policja jest jednak chwalona przez tzw, czynniki - czyli to jednak niekompetencja nie była tylko celowy sabotaż. Słusznie zatem organizatorzy złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Marsz Niepodległości akurat w tym roku by cały czas legalny i jak można postawić zarzut uczestnictwa w nielegalnym zgromadzeniu?

Uogólniając zatem:

  1. Odmowa podania przez funkcjonariusza imienia, nazwiska, stopnia i powodu zatrzymania powinna być surowo karana.
  2. Przebieranie się Policji za kiboli powinno być surowo karane.
  3. Przebywanie zamaskowanych funkcjonariuszy nieoznaczonych wewnątrz demonstracji powinno być surowo karane.
  4. Pałowanie spokojnych uczestników powinno być surowo karane.
  5. Prawo o zgromadzeniach należy tak zmienić, aby uniemożliwić Policji nadużycia.
  6. Obywatele nie mają obowiązku stosować się do polecań zawierających wyzwiska i przekleństwa.

Co powinna zrobić Policja? Skoncentrować działalność operacyjną na wyłapaniu lewactwa atakującego czoło Marszu. Kordon policyjny powinien iść przed czołem Marszu i przed Strażą, aby zepchnąć atakujących i umożliwić Marszowi przejście. Policja odwrotnie: spychała ich na czoło Marszu co umożliwiło ostrzelanie tego czoła z broni gładkolufowej. 

Co ciekawe obstawili tez te całe "skłoty" i jak kazali pozłazić skłotowcom z dachów to ci nie zeszli. Czyli stawili bierny opór. I spałowali ich i pościągali spodnie? No nie.

Podsumowując: Policja nie atakowała w tym roku Marszu i to jest plus. Nie okazała się odporna na politykierskie inspiracje i tu jest minus.

PS: W powyższych wywodach interesuje mnie prawda prawdziwa, a nie procesowa.

PS2: Dodatkowy zestaw filmów od obejrzenia:

http://vod.gazetapolska.pl/8541-tych-filmow-nie-chca-pokazywac-w-tvn


PS3: I przez to na coś zagłosuję na Ruch Narodowy. Na prezydenta nie bo nie wiadomo, kto wejdzie do drugiej tury z Majchrowskim. Jakoś wizja wyboru Majchrowski-Patena (z PO) nie przekonuje mnie. Tak to bym zagłosował na Korwina w pierwszej i na Lasotę w drugiej. Lasota jest też z PO ale trochę mniej niż Patena. I PiS go popiera. Więc na Lasotę zagłosuję na prezydenta. A do rady miasta na Korwina a do sejmiku na Ruch Narodowy. A do dzielnicy to nie wiem. Jak się uda. Kandydaci kompletnie anonimowi.

5
5 (1)

1 Comments

alchymista's picture

alchymista
1. Impreza odbywa się o zmierzchu, a więc łatwo o brak przejrzystości działań demonstrantów oraz i policji. To jest wręcz zachęta do prowokacji. Ze względu na prawie murowaną bijatykę radziłbym przesunąć imprezę na godziny przedpołudniowe. Nota bene zobaczymy wtedy ilu jest odważnych narodowców w Polsce, którzy nie boją się światła dziennego...

2. W programie Pospieszalskiego widać atakującą policję i sceny policyjnej agresji, upokarzania obywateli - zjawiska, z którymi można się spotkać nie tylko na marszu, ale i każdego dnia, ale, o dziwo, jakoś nikt nie reaguje na chamstwo funkcjonariuszy, którzy w zetknięciu z obywatelem wcielają się w rolę ustawodawcy i wykonawcy jednocześnie.

3. dyskusja z rzeczniczką policji nie ma sensu, bo przebiega zawsze wg utartego schematu: redaktor zgłasza zarzuty, a policjantka odpowiada "sprawdzimy". Kiedy? Może za rok. Czas poświęcony tej pani można było przeznaczyć na więcej ujęć z akcji policyjnych lub zaprosić do studia uczestników.

4. Piotr Duda z "S" zgłosił gotowość udzielenia narodowcom pomocy organizacyjnej. Niewykluczone, że to ma sens. Zorganizowane kordony górników uzbrojonych w kaski i styliska od kilofów mogą skutecznie odstraszyć policję od sadystycznych akcji. Niestety kolejny rok z rzędu organizatorzy narażają zdrowie i życie młodych ludzi niepotrzebnie.

Więcej notek tego samego Autora:

=>>