Korzystaj z usług Kolei Radzieckich

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

https://www.youtube.com/watch?v=wEETEOcQW90

 


A co tam normalka. Teoretycznie przy takich prędkościach tradycyjnego kibla otwartego się nie da zamontować, ale ja wiem? http://www.rynek-kolejowy.pl/54934/alstom_normy_eksploatacji_pendolino_sa_ryzykowne.html

Ale w dniu inauguracji będą puste jeszcze. I o to chodzi. A że za mało zapasowych? Zwolni się przecież dużo składów wagonowych, które mogą być w rezerwie. A taki skład ma zalety: jak jeden wagon się popsuje to można wymienić a w wypadku Pendolino wycofujesz cały skład.

Teoretycznie jak podepniemy lokomotywę EU 44 to możemy pojechać 200 km/h (1szt z nowoczesnym sterowaniem) albo 160 km/h bez sterowania.

 

 

Jak podepną EP 09 to pociągniemy 160 km/h - jak do tej pory. Jak Ep 09 się popsuje to podepną EU 07 która pociągnie z prędkością 120 km/h.

 

 

Jakby się bardzo sprężyli, to nie złapią żadnego opóźnienia względem rozkładu. A ta EU 07 ile może złapać? Jakoś tam ludzie dojadą. Zdradzam najstraszniejszą tajemnicę: Największa bestia, demon wcielony straszliwy InterRegio Matejko jedzie 3:30 i ludzie żyją z tym. I za ile piniendzy? Dlaczego teraz nie może dostać zwolnionej EP 09 i szybciej śmigać? - O tym w innym wpisie.

2. Wieszczenie klęski frekwencyjnej Pendolino jest przedwczesne. Kto tam do tej pory jeździł expresem do Warszawki z Krakowa/Katowic to i tak pojedzie. No bo czym? Trochę więcej zapłaci ale raz na jakiś czas załapie się na bilet po 49 zł i się będzie cieszył.

3. Ponoć Pendolino ma w papierach o dotację zapisane, że do Bielska-Białej ma dojechać. A nie dojedzie. I co?

4. Jak wygląda kwestia skomunikowań połączeń lokalnych z Pendolino? Czy to aby nie przerasta?

5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>