Cywilizacja łacińska

 |  Written by Smok Eustachy  |  2

Pojmijcie podstawowy paradygmat: celem jest walka z cywilizacją łacińską. Co w nią godzi, jest OK.

Dlatego na fali ostatniej walki o wolność słowa Korwin-Mikke wywołał oburzenie swoją manifestacją w Parlamencie Europejskim. Jacka Karnowskiego nie chcieli pokazać w TV u Pospieszalskiego i zdjęli program. I demonstrują, że są Korwinem? Że są Karnowskim?

Ile tysięcy chrześcijan zginęło zamordowanych ostatnio? Nie robią jakoś tu żadnych spędów szyszek itp. My zatem nie powinniśmy się przejmować "Harlie Chebdo". Dopóki nie przejmiecie się naszymi to my nie przejmiemy się waszymi. Grzegorz Kostrzewa-Zorbas   pisząc, że: /.../ istnienie ["Charlie Hebdo" - SE] jako przejaw wolności wyrazu wytycza granicę Zachodu.  prawdę napisał bo tak to ma wyglądać. W chrześcijan wolno godzić, w Żydów nie wolno, z islamem jest problem bo się nie dają. Przemówili w jedynym języku, jaki tamci rozumieją. Islamiści są skazani na sukces, bo to co mówią to robią. Jak powiedzą, że zgwałcą, to zgwałcą. Jak powiedzą że zabiją, to zabiją. Unia Europejska zaś musi jeszcze udawać, że opiera się na wartościach uniwersalnych. Czyli, że jest za wolnością słowa, ale o tym, co wolno mówić decyduję się na szczeblu niższym: egzekutywy. Nie mogą powiedzieć wprost, że Żydów nie wolno obrażać a katolików wolno. Opisał to bloger Wanderer w komentarzu:

Komentarz dziennikarza, dotyczacy Jeana Sarkozy i wyrzucenie owego dziennikarza w zwiazku z ta sprawa bylo kropla w czarze goryczy. Muzulmanie poczuli sie podludzmi- ani droga sadowa, ani grozby i podpalenia nie wplynely na postawe redakcji w ich sprawie- w przeciwienstwie do sprawy Jeana Sarkozy, ktora zostala zalatwiona szybko i na korzysc skarzacych sie.

http://smocze.opary.salon24.pl/626338,charlie-bubel#comment_9848935

I teraz mamy niebezpieczną sytuację, w której kto co sobie wyszarpie to ma. Unijna ideologia multikulti (mająca godzić w resztki cywilizacji łacińskiej) przynosi oczekiwane efekty.

Kto wierzył we wspaniałość Unii to nabrał kredytów we frankach. Jeśli Unia jest wspaniała, to euro i powiązany z nim złoty będą szły w górę względem franka i kredyt się opłaci. Ale jeśli Unia to badziew to euro będzie dołować a frank górować. I macie. Zarządzanie Unią jest tak absurdalne że nie ma szans to działać, Tusk został prezydentem jakiejś rady, nie wiadomo jakiej. Frank zatem poszedł do góry. Problemem jest tu tylko bieżące spłacanie rat, a nie wzrost ogólnej kwoty kredytu. Za rok, dwa, pięć frank może polecieć na dół i kredyt znowu będzie mniejszy niż wartość nieruchomości. Ale czy poleci? Euro wg. mnie nie ma szans z frankiem. To wszystko się nazywa ryzyko walutowe i banki dając kredyty powinny się liczyć z problemem, że ludzie niepospłacają. Podobnie jak w Ameryce - tam banki zostały z mnóstwem domków, których nikt nie chciał kupić czy wynająć bo nie miał za co. I musieli wyburzać. Zadecydował tu krótkoterminowy zysk i prowizje działów sprzedaży, które wykazały się wynikami. A teraz to oni już np. nie muszą tam pracować. Co robić zatem z tymi kredytami?

Tak w zasadzie czemu ten frank poszedł w górę? Taki wspaniały w porównaniu z euro? Może ktoś tu nas objaśni? I czemu szwajcarski bank centralny bronił do tej pory kursu 1.20 za euro? A co ich obchodzi że jest 1.40 czy nawet 2.50?

Podsumowanie:

  1. Nie mogą jeszcze otwarcie zerwać z wartościami cywilizacji łacińskiej, czyli uniwersalnymi. Muszą udawać, że przestrzegają. Dlatego obecna mądrość etapu epatowała prawami mniejszości, bo ich było mało. Jak będzie dużo - to prawa mniejszości pójdą w odstawkę a prawa większości wejdą.
  2. Epatują nas rysunkami Harlie Chebdo jako wyznacznikami wolności. To może rozpowszechniać wersje dostosowane do lokalnych warunków. Np. zamiast Mahometa red Michnik. No to by się podziało.
  3. Czaicie ten absurd: w ramach wolności słowa nakładamy karę na Korwina. Za kłapanie nie po linii.
  4. Unia teraz wchodzi w etap zamordyzmu, represjonującego normalnych. Wspomnicie moje słowa.
5
5 (2)

2 Comments

polfic's picture

polfic
Euro/Frank? To pierwsze objawy efektu Tuska. smiley
JaN's picture

JaN
Idioci (nawet ci w sutannach) popierają szyderców a ono trzepie kasę i ciągnie zyski z zamachu jak ich bracia z holokaustu. Zwiększyli nakład do 3 mln egzemplaży w różnych językach i jeszcze bardziej drwią z Boga, katolików i muzułmanów. Uspokoją się chyba jak ktoś odstrzeli łeb właścicielowi tego szmatławca.  

Więcej notek tego samego Autora:

=>>