Upadek. Róbta co chceta

 |  Written by Smok Eustachy  |  1

Obserwując, co wyprawiają na wizji przed milionami widzów można się było domyślać, że poza wizją też dopuszczają się wybryków. Tak więc nie dziwi, że Durczoka odstrzelili i nie za niewinność, tylko winność.

Nie znamy jednak zasięgu molestowania. Może się okazać, że Durczok molestował najmniej, i to mówię nie tylko o telewizjach, ale i rozgłośniach radiowych, prasie itp. internecie. Ciekawe, czy komisja w TVN bada tylko sprawę Kamila, czy ogólnie molestowanie w stacji? W każdym razie sytuacja na jakiś czas się poprawi. Z drugiej strony dla takiej studentki zmolestowanie przez Durczoka to mógł być szczyt marzeń. Czy inne media badają u siebie? Gozdyrę trzeba by zapytać?

Zupełnie inna sytuacja jest z Owsiakiem. Wytoczył on jak wiecie proces Matce Kurce, że niby nie wyciągnął parędziesiąt milionów z Świątecznej Pomocy i inne. Sąd puścił wyjęcie z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy milionów złotych i inne, apelacja dołożyła 5 tysięcy za "króla żebraków" i Jurek obchodzi tryumf. Jakie punkty oskarżenia zostały oddalone to już nie mówi.

Owszem, pewne rzeczy są legalne ale powinny być podane do publicznej wiadomości. Ile Owsiak brał z Orkiestry a ile z Orkiestry poszło do Złotego Melona, Mrówki Całej, żeby mógł stamtąd brać pensje. Że się sam zatrudniał, czy  że on żonę a ona jego itp.

Owszem, nie wyliczał i nie podawał kosztów darmówek, jakie otrzymywał z publicznych pieniędzy. Jakby podał je, to byśmy wiedzieli, czy WOŚP więcej dostaje niż zbiera. A tak to może być pod kreską. Fanatyczni zwolennicy Owsiaka potrafią pisać, że fakturował on słynne F 16.

Owszem, jasne kryteria wyboru tego a nie innego dostawcy sprzętu też by się przydały.

Bardziej wtajemniczeni wiedzą, że Owsiak skompromitował się na procesie nie pamiętając, czy jest prezesem czy nie jest, że księgowa udzielała wypowiedzi niespójnych itp. I różnymi takimi.

Czemu on to wnosił w ogóle? Jest wszak autorem doktryny "Róbta co chceta" i Matka Kurka ma akurat ochotę hejtować Owsiaka to hejtuje. Dumny jak paw wypisuje:

Od dziś nikt nie musi się obawiać pisania i mówienia wprost, że Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak przez ponad 20 lat doili fundacje WOŚP i wkładali do własnej kieszeni miliony złotych, co zresztą czynią do dziś. Jeśli ktoś ma ochotę porównać metody działania fundacji WOŚP do metod stosowanych w sektach, też nie ma się czego obawiać, jest to dozwolona ocena takich niegodnych zachowań jak: „podpisz, że nie będziesz korzystał z ze sprzętu WOŚP”. Absolutnie bezpiecznym stwierdzenie, że „Złoty Melon” to firma słup, która służy do wpłacania wielomilionowych kwot podmiotom, których właścicielami są bliscy Jerzego Owsiaka bądź on sam pozostaje do pełnej dyspozycji.

http://kontrowersje.net/prawomocny_wyrok_owsiak_doi_kas_z_wo_p_ale_nie_wolno_o_nim_m_wi_hiena_bo_to_kosztuje_5_tys

5
5 (3)

1 Comments

Stefan Bryś's picture

Stefan Bryś
Na Salunie24 niejaki Ichlip napisał kolejny prowokujący tekst w obronie Owsiaka. Pod względem obron szubrawców i wygibasów rozumowych Ichlip stanie się chyba legendą. Tym razem jednak wymyślił do swojego artykułu cwaniaczek bardzo prowokujący tytuł:
 

"Kurka jajka nie zniosła"


Komentarzy pod nim co niemiara bo około 200 a jakie w nich jaja!!! Polecam na rozładowanie stresu.

Dla demonstracji absurdu rozumowania zacytuję komentarz, który nie pochodzi z Salunu lecz z innego miejsca:


 
beneq5 Lut 26, 2015, 6:37 po południu

Panie Ichlip...

Dwóch znaczących oskarżycieli jakim są WOŚP i Jerzy Owsiak przedstawiło zwykłemu blogerowi po trzy zarzuty. Każdy za coś innego. Razem 6 (słownie: sześć). 

Jerzy Owsiak wygrał zaledwie jeden z tych trzech które postawił przed Wysokim Sądem a najpopularniejsza w Polsce organizacja charytatywna jaką jest WOŚP nie wygrała nic. Czyli 0 (słownie: zero)

Mówiąc Pana językiem:

Na wszystkie 6 jajek jakie nie powinien nigdy (zdaniem Owsiaka: przenigdy) znieść Obywatel Wielgucki, jako bloger Kurka zniósł jajek 5 (słownie: pięć). Aby było śmieszniej zniósł akurat te najdorodniejsze i największe. 

Zdaniem Wysokiego Sądu II instancji jajka z hieną znosić nie powinien. Dlatego Sąd ustanowił dla Kurki szczególny podatek za 5 (słownie: pięć) pięknych jaj, które zniósł. 

Po tysiącu od każdej sztuki.

Czy teraz Pan choć trochę rozumie zagadnienie? Czy jeszcze?

Jak Pan chce to wytłumaczę na patyczkach...

 

lchlip Lut 27, 2015, 7:28 rano

@beneq5

Każdy kto uważnie przeczyta tekst, który napisałem widzi iż koncentruje się on na czymś co nazywane jest CHAMSTWEM, Ty zajmujesz się arytmetyką i drobiarstwem licząc jajka. Nie będąc hodowcą kur niosek nie podejmuję się dalszej dyskusji z fachowcem od tych tematów :)


 

beneq5 Lut 27, 2015, 9:25 rano

Niestety patyczki są tutaj niezbędne.

Proszę sobie wyobrazić taką sytuację w której pod blokiem, przeklinając siarczyście i niemiłosiernie, szarpie się dwóch żuli. Jeden z nich ima się dorywczych prac i nie stanowi zbytnie obciążenia ani dla budżetu państwa ani mieszkańców bloku.

O drugim natomiast krążą legendy że jest to hiena cmentarna. Czyli zakrada się w nocy na cmentarz i wyrywa umarlakom złote zęby kradnie obrączki (bardzo często razem z palcami) oraz ściąga im co ładniejsze ubrania i buty. Oprócz tego zajmuje się dość nachalnym żebractwem i generalnie zachowuje się tak, jakby był wiejskim mafioso.

Teraz scena najważniejsza bo pojawia się Ichlip, który cieszy się z tego, że ukarano nie tego żula, który już dawno powinien siedzieć i to niekoniecznie w więzieniu....

 


Odwracając sytuację:

Jeśli Kamil Durczok zacznie wytaczać procesy wszystkim tym, którzy w jakiś sposób dopuścili się wobec niego przedwczesnych pomówień, oskarżeń, zniewag to po zastosowaniu logiki sądu drugiej instancji pół Polski będzie płacić "podatek na Durczoka" lub dupczoka

 

<p>Jarosław Marek</p>

Więcej notek tego samego Autora:

=>>