Rosja w Krakowie - Klub Wtorkowy

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

W piątek odbyło się spotkanie Krakowskiego Klubu Wtorkowego „Wydarzenia miesiąca”. Skład dyskutantów: Łukasz Warzecha, Piotr Gociek, Witold Gadowski, Łukasz Salwarowski, Patryk Salomon, Tadeusz Polkowski, prowadzenie Adam Kalita. Jak widać przyjechało 2 Gości z Warszawy. Panel był tak liczny, że jednego dysputanta nie dopuścili do głosu ale nie to jest najważniejsze: sporo miejsca poświęcili Rosji i konfliktom, które ta animuje. Red Gociek tam się machnął, bo układ z 1994 gwarantował granice Ukrainy, ale nie przed sygnatariuszami. Czyli jak Białoruś, Polska, Turcja, Kazachstan zaatakują, to będą bronić. Jak Rosja, USA, Anglia, Francja - to nie będą. To co to za gwarancje? Pozytywna jest koncepcja ataków rabunkowych: armia Rosyjska będzie najeżdżać dany teren, rabować i wycofywać się. Coś jak te konwoje w Donbasie:

Wydarzenia miesiąca

II

Z tego co wiem Obwód Kaliningradzki jest w stanie pokonać Polskę samodzielnie, a jeszcze dochodzi granica z Białorusią i przyszłościowo – Ukrainą.

Jak Rosja pójdzie po rozum do głowy to 60 000 żołnierzy przekroczy granicę w 1000 autobusów w ramach małego ruchu granicznego. Z bronią lekką będą w stanie bez problemu pokonać ochroniarzy z prywatnych firm ochroniarskich i zająć koszary po drodze, zajmą sejm, senat, budynek rządu, zdobędą prezydenta, premiera, ministrów i co im kto zrobi?

Partia Zmiana jest potrzebna do uformowania kolaboracyjnego rządu, który podziękuje Rosji za wyzwolenie. Przypominam, że Rosja sięga aż po Ojców, Sosnowiec, Częstochowę, Kalisz. Takie są granice z 1914 i upraszczając każdy mieszkający w tych ramach i uczony rosyjskiego to Rosjanin. Rano ruszy 2 rzut przez granicę z czołgami, artylerią, rakietami itp.

Myślicie tu przeszłościowo, stosując mechanicznie poprzednie metody, podczas gdy oni wciąż się rozwijają i mają nowe pomysły.

III

Oczywiście może istnieją tajne rozkazy na taką okazję, o których nie wiemy, bo są tajne. Analizy, które przeprowadzano tu i ówdzie wskazują, że ten scenariusz będzie skuteczny. Może tysiąc autokarów to za dużo, może wystarczy połowa. Pięćset autokarów po 60 ludzi to 30 000. Może 6000 ludzi wystarczy?

Obiekcje tu są związane z NATO. NATO nie jest zobowiązane do niczego, może wysłać oficjalny protest, może wesprzeć nas kalesonami itp. Jaka jest mądrość etapu? Jak się trzeba było zbroić to gadali, że po co bo NATO? Teraz zaś mądrość etapu jest taka, że NATO nie obroni, czyli ni mamy szans czyli się musimy poddać. Zwracam uwagę, że Korwin wypowiadał się nie w tempo od lat opowiadając o realiach NATO. Prawda jest taka, że jak się obronimy to nas poklepią po pleckach, że dobrze. A jak padniemy to niezapłaczą.

Prezydent - Komorowski. Premier - Kopacz. Minister Spraw Zagranicznych - Schetyna. Minister Obrony - Siemoniak. Szef sejmowej komisji obrony - Stefan. Oni zatrzymają Putina? Jak dla mnie to wszystko jest już u nas przygotowane. Naprawdę nie doceniacie Putina i jego kalkulacji, które są trafne.

5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>