Tezy Antoniego Macierewicza potwierdzone

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Od czasów inwazji na Ukrainę wszelakie kwiki strony rosyjsko-oficjalno-reżimowej straciły ostatnie znamiona prawdopodobieństwa, dlatego ich komentowanie jest pozbawione sensu. Tak samo i te ostatnie rewelacje radiowe RMF FM - nie będę tego czytał na razie. Pytanie jest, czy do wyborów parlamentarnych to wytrzyma bo do prezydenckich chyba tak. Jak wytrzyma to się zajmę.

Ponoć zrobili jakieś nowe kopie, które są lepsze od starych, bo mają próbkowanie. Stare miały próbkowanie 11000 herców a te mają 96 000 herców. Ponoć odsłuchali 30% słów więcej jak do tej pory.

Ale jeżeli nowe kopie są lepsze od starych to stare są gorsze od nowych - czyli do tej pory prokuratura i Lasek operowali na badziewiach - co potwierdza tezy Macierewicza, że śledztwo było prowadzone nieudolnie bez dowodów, a nawet kopii dowodów. W reżimowej TV jakis expert fonoskopii tłumaczył, że nie rozumiej jak to zwiększenie próbkowania mogło dać w efekcie wzrost odczytowalności. No obaczym.

Zwracam uprzejmie uwagę, że nie dali tych nowych kopii Instytutowi Sehna w Krakowie, tylko Artymowicz (nie ten tylko drugi) badał. Nie dziwi to bo ten system nie działa: kilka niezależnych badań i expertyz da różne wyniki i niezbieżne. W sytuacji, gdy trzeba dokładnie odsłuchać i każde słowo się liczy jakoś i sposób przechowywania nie dają w wyniku konkretnej wiedzy.

Na koniec materiał wideo wbrew pozorom nawiązujący zdecydowanie do tematu:
https://www.youtube.com/watch?v=C0QLMP_Npxs

Img.:
http://www.rp.pl/artykul/930752.html  @kot

5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>