PiS nie chce wygrać wyborów

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Paragon ma być teraz wydawany przed zapłatą:

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/kiedy-dostajemy-paragon-zmiany/eptw1wh

Z tymi paragonami to nie wiadomo, o co chodzi. Tzn. z jakiegoś powodu nie mogą wprowadzić obowiązku przyjmowania paragonów przez klientów i karać ludzi. Mogliby chodzić po domach i domagać się okazywanie wszystkich paragonów za ostatnie 3 lata albo nawet 5. Piętnaście. Wojna o paragon trwa od lat ale co ciekawe nie tłumaczą ludziom, o co chodzi? Nie ma bowiem w Polsce zasadniczo problemu z otrzymaniem paragonu, jeśli ktoś chce. Dlaczego nakładają mandaty na kasjerki jak jakieś paragony klienci zostawili? Bo ludzie nie chcą tego brać i były jakieś konkursy nawet zorganizowane przez ministerstwo jeszcze za czasów PO.
Społeczeństwo nie rozumie w czym problem w ogóle. Jeśli wydrukowali paragon, to wprowadzili transakcję do kasy fiskalnej. Paragon fizycznie istnieje. Wytłumaczenie jest takie, że jak nie weźmiesz paragonu za kefir czy inną zagrychę to sklep może go wycofać i naciąć na VACie. Dotarłem do niego po dłuższych staraniach, bo z niechęcią się tłumaczą. Nie przekonacie ludzi do tego. Cała sprawa służyła państwu tylko do wyłudzania mandatów i dania zajęcia kontrolerom. Ostatnia afera z prowokacją żarówkową pokazuje skalę zjawiska.

 

 
 

 

Ten nowy pomysł to takie samo niszczenie zasad naszej cywilizacji jak gender czy inne pomysły lewactwa: paragon to potwierdzenie zawarcia transakcji więc zanim wystawią paragon musi ona być zawarta. Jeśli paragon jest wystawiany zanim transakcja została zawarta to nie może być dowodem jej zawarcia. A zgodnie z przepisem jest. Mamy tu porzucenie zasad cywilizacji łacińskiej na rzecz talmudyzmu. Praktyczne problemy są tu takie, że możesz anulować transakcję do momentu wystawienia paragonu. Np. jeśli okaże się, że terminal nawalił do obsługi kart albo nie ma klientela gotówki albo coś. A teraz taki problem unaoczni się już po wystawieniu paragonu. A anulowanie go jest problematyczne. Trzeba mieć paragon, jakąś biurokrację prowadzić, co jest czasochłonne.

Widać wyraźnie, że Kaczor nie miał racji żołądkując się z powodu przyrównywania PiS do PO. Tą samą droga idą. Ja zaś pisałem o tych paragonach już kiedyś. Spytajcie się ludzi, czy są za kasowaniem kasjerek za paragony zostawione przez klientelę, czy nie?

II

Pyta.pl przeniosła się nieco na antenę TVP Info biorąc udział w programie W Tyle Wizji. Dopóki J. Kurski jej nie wywali za niekanoniczność. Cóż jeśli chcesz se toczyć bekę to jest to kierunek oczywisty. Szkło Kontaktowe nie, bo tam jakieś dziadki okupują program. Jaok, bo o nim mowa dostał strzała w pysk od samej Kazimiery Szczuki. Wytłumaczenie jest takie, że prawicowcy, jakieś oenerowce i inne takie są inteligentniejsze niż tamte i trudniej się ich wkręca. Pyta, której degeneracja jest powszechnie znana, idąc na manifestacje prawicowe dość szybko spotykać się zaczęła z spoko przyjęciem typu: o cześć pyta, fajny kanał macie, często oglądam, w co nas będziecie dziś wkręcać? I jak nie wiedzieli co powiedzieć to nauczyli się kierować do rzecznika prasowego: w tej sprawie proszę o kontakt z rzecznikiem prasowym. I wystarczyło. Antifa natomiast jak to lewactwo potrafi reagować tylko agresją. Prowokatorzy z pyta.pl są wśród nas, ała. I różne exscesy były. Podobnie red. Mazurkowi o wiele trudniej jest wkręcać pisiorów niż Ryśka czy tam Gasiuk-Pihowicz czy tam platformersów itp. No takie realia są i pora się z tym pogodzić.

III

Powstaje ponoć jakaś partia rydzykowców. O takiej partii jest głośno od lat, ale może ona przejąć elektorat fundamentalistyczno-katolicki. Bój o elektorat fundamentalistyczno-komunistyczny stoczy zaś Biedroń z Razem i może z SLD. Wracając do naszych: PiS zawiódł ten elektorat o czym słusznie nawija red. Terlikowski. I w zasadzie nie widzę powodu, aby na ten PiS głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. O tych kwestiach pisałem przy okazji afery z Murzynem, czyli oszukania Prawicy Rzeczypospolitej. Murzyn miał startować w Krakowie zgodnie z porozumieniem które PiS złamał. PR miała mieć jedno konkretne miejsce na każdej liście. Niebiorące. No i teraz macie.

Pisze o tym dlatego, że słuszna jest krytyka pisowców, nawet taka, że są oni fałszywą flagą. czyli że udają a naprawdę jest to obóz przeciwny. Nie mam ochoty teraz rozwijać tych pomysłów, Terlika cytuję:

– Bo nie są politykami prawicy. Bo tak naprawdę nie są konserwatystami. Bo tematy cywilizacyjne i moralne są im potrzebne do walki politycznej, nie do tego, by je po prostu rozwiązać. Bo liderzy PiS-u nigdy nie byli zainteresowani zmianą prawa w tej kwestii.

Mówimy tu o aborcji eugenicznej i innych takich kwestiach. Przypominam, że podział sceny politycznej jest u nas taki, że jest obóz podległościowy i niepodległościowy. PiS jest lewicą niepodległościowego. I takie skutki są, co wieszczyłem przed wyborami. Jest poważny rozdźwięk między oczekiwaniami elektoratu a działaniami PiS. Do wyborów to jeszcze wytrzyma ale po wyborach raczej trzaśnie.

IV

Mamy konflikt między Morawieckim a Ziobro. Ziobryści są autorami większości wpadek rządu i z tej perspektywy wywalenie Ziobry z rządu powinno pomóc. Z perspektywy utrzymania jedności obozu niekoniecznie. Nie wiem po prostu. Powody takich tarć są dwa główne: albo poczucie nieuchronnego tryumfu albo poczucie bliskiej klęski. Wiadomo zatem, że nic nie wiadomo. Do tego dochodzi sytuacja w Unii i na Zachodzie. PiS nie może równać się z obecnym reżimem włoskim, którego funkcjonariusze otwarcie mówią, że chrześcijaństwo, Boże Narodzenie, szopka, Wielkanoc itp. są elementami włoskiej tradycji i kultury i jak komuś się nie podoba to nikt na siłę nie trzyma. A pisowcy w sferze takich myślozbrodni co? Po to ich ludzie wybrali, żeby takie rzeczy mówili i wywoływali kwik tamtych. A ci co? Cejrowskiego wyrzucili. I czym się tedy różnią od PO, które też Cejrowskiego nie wpuszczało do TV?
5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>