Mysia utopia

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Motto: Ludzie myszom zgotowali ten los

Eksperyment Calhouna jest tu i ówdzie dość szeroko znany, ale z kolei inni o nim nie wiedzą. Mówiąc krótko warunki tego eksperymentu są następujące: dajemy myszom idealne warunki do życia, jedzenia, materiały do budowy gniazd itp. Temperatura i woda. Ale miejsce w którym mogę żyć jest ograniczone. Kolonia myszy początkowo liczyła 8 osobników. I tu jest pierwsza zagwozdka: czy nie mogły wystąpić skutki tzw chowu wsobnego?

W każdym razie najpierw kolonia się rozwijała, potem myszom zaczęło odbijać, zaniknęły zachowania społeczne, pojawił się homoseksualizm, samice zaczęły przejawiać cechy męskie (terytorium!) i na końcu myszy wymarły.

Wyjątkowość sytuacji myszy objawia się w dwóch aspektach: dobrobyt i brak miejsca. Analizując wyniki tego eksperymentu trzeba uwzględnić te dwie zmienne. Nie ma jak widzę eksperymentów takich, że myszy mają ograniczone miejsce ale muszą walczyć o jedzenie albo jest im zimno czy coś. Może wtedy by nie wyzdychały do reszty i populacja by przetrwała? Byłoby to pouczające doświadczenie, takie doświadczenie. Albo żeby miały więcej miejsca. Co by się wtedy stało gdyby mogły wyemigrować?

W każdym razie we Wikipedii usunęli wzmiankę o pojawieniu się homoseksualizmu.

II

Eksperyment ten był powtarzany ponoć wiele razy i zawsze się kończył tak samo. Wnioski odnoszono też do ludzi, co wzbudza opór tzw. humanistów. Ale obserwacja współczesności i historia wskazują jasno, że w podobnych warunkach ludziom też odbija. Pismo Święte nas np. poucza, że jak Żydom się powodziło to odwracali się od Boga, zaczynali czcić obcych bogów i spotykała ich za to słuszna kara. Więcej przykładów proponuję w komciach ująć.

I tu ważne zastrzeżenie: ludzie myślą, że świrowanie to musi być proces świadomy: istota ludzka analizuje otaczający świat, zauważa dobrobyt i brak miejsca i po przemyśleniu decyduje się na wariactwo. To tak nie działa. Na naszych oczach widzimy niechęć do jedzenia( pokarmu)(weganizm!), homoseksualizm, agresję, zanik zachowań społecznych itp. Ponieważ poziom życia podniósł się ogromnie więc czeka nas okres wielkiego ześwirowania. Wygląda na to, że ludzie nie są w stanie żyć bez cierpienia i pozbawienie nas bodźców tego typu szkodzi. Nie może być za dobrze bo jak jest dobrze to ludzie pogarszają swój los. Tu można toczyć bekę z przewidywaczy przyszłości, którzy tej zależności nie widzieli. Weźmy takiego Lema i Powrót z Gwiazd. I Wizję Lokalną. Weźmy Star Treka.

My nie jesteśmy odciętą populacją dlatego wchodzą tu do nas inne populacje. Owszem, mamy mafię które żyje z przemytu ludzi do UE ale bez naturalnych potrzeb nie byłaby ona skuteczna. Wymieszanie genów jest naturalną potrzebą np. Skończy się to wszystko odwróceniem tego całego postępu, aż do poziomu praw kobiet, demokracji, praw wyborczych kobiet.

 

Literatura stosowna:

https://swiatrolnika.info/eksperyment-calhouna-syndrom-bambiego

https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Calhouna

https://www.salon24.pl/u/piko/1065864,mysi-raj-eksperyment-calhoun-a-i-c...

5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>