Zjednoczona Lewica

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Wprowadzony obowiązek noszenia maseczek jest bezprawny, rozporządzenie musi bowiem mieścić się w granicach ustawy. Ustawa przewiduje stosowanie takich środków wobec chorych i podejrzanych o zachorowanie. Podejrzany to ktoś, kto miał kontakt z osobą chorą. I tyle. Zauważyło to Odo Iuris i ta oczywista konstatacja wywołała furię pelikanerii.

Dlaczego jednak obowiązek ten nie może być legalnym? Tego pelikany nie tłumaczą i żaden jeden największy gębacz nie ma tu nic do powiedzenia. Bardzo proszę tu o wytłumaczenie: stosowną ustawę można było poprawić w 2 dni, tyle czasu zajmuje u nas przepchnięcie ustawy. Nawet jakby Marszałkissimus Grodzki zablokował nowelizacje w senacie na miesiąc to mamy 33 dni maksymalnego czasu na wprowadzenie zmian.  Więc dlaczego nie? Zresztą tej ustawy nie trzeba było zmieniać, przecież były jakieś spec-ustawy kolanowirusowe i w nich można było zawrzeć maseczki. Nie zrobili tego no i dlaczego?

Będzie jeszcze mowa o tym później, teraz przejdźmy zaś do drugiego aspektu rządów pisu czyli do krowy:

II

Zamiast zająć się zwalczaniem koronawiorusa pisiory wkurzają wieś nieszczęsnymi zakazami hodowli mięsa na eksport i hodowli zwierząt na futra. Teraz, jak już zrobiła się zadyma orientują się powoli co przeprowadzili i marszałek Terlecki staje się złym człowiekiem (wg. definicji Jarosława Kaczyńskiego). Mamy bowiem dwa ciągi przyczynowo-skutkowe:

Pierwszy: zakaz hodowli zwierząt futerkowych ugodzi w hodowlę zwierząt w ogóle. Fretki zjadały bowiem odpady z hodowli drobiu i bydła i nierogacizny. Hodowca sprzedawał te odpadki a teraz będzie musiał dopłacać do utylizacji, co wpłynie na wzrost kosztów produkcji i ceny w sklepach podskoczą.

Drugi: zakaz eksportu rozłoży hodowców w Polsce, bo to jest 40% czy nawet 60% produkcji. Jak oni padną to pociągną za sobą rolników uprawiających rośliny na paszę. A ci np. producentów nawozów czyli przemysł chemiczny. Gdzie ten łańcuszek nas zaprowadzi trudno ocenić. Panie marszale Terlecki jakie odszkodowania pan chcesz płacić rolnikom jak branża ta to 8 miliardów rocznie do PKB (nie do budżetu jak mawiał lewicowy publicysta Rafał Otoka-Frąckiewicz, tylko do Produktu Krajowego Brutto). Skąd pan piniondz weźmiesz w czasach kryzysu koronawirusowego?
 

III Na mordy carów państwa Europy patrzyły złym okiem

Histeria maseczkowa wywołana jest zmarnowaniem przez PiS półrocznego okresu przygotowawczego. Wspomniany Otoka-Frąckiewicz opisywał swoje perypetie kwarantannowe, generalnie dzieje się cyrk. Ludzie dowiadują się o kwarantannie po jej zakończeniu, nie ma przejrzystych zasad itp. Policja ściga kobitę bo Sanepid miał stary adres  i nie zastał. Inna 5 miesięcy przesiedziała w areszcie. Ludzie umierają w karetkach bo nie ma miejsca w szpitalu. Nie chce mi się tego rozwijać, ale jest źle.

I winę mniejszą ponosi tu rząd z premierem Morawieckim na czele. Winę większą ponosi zaś osobiście Jarosław Kaczyński, bo to on tym zarządzą i przygotowania do pandemii zlekceważył, zajmując się piątką dla zwierząt. Rozpatrzmy te zależności na przykładzie ostatniego rozporządzenia, które opublikowali o jedenastej w nocy, na godzinę przed wejściem w życie. Brawo. Mówiąc krótko jest to bełkot, którego nie rozumieją sami twórcy. Mówiąc krótko mamy tu poziom tzw humoru zeszytów szkolnych. Muszę tu wyjaśnić o co chodzi z tym humorem: dzieci, niewprawne jeszcze, pisząc popełniają niezręczności stylistyczne i inne. Skutkiem są różne potworki zmieniające niezamierzenie sens wypowiedzi. Mamy przykład o mordach carów. O ja cię: "Ze Śląska kilofem wydobywa się węgiel kamienny i brunatny górnik".

Pomijam już, że rozporządzenie reżimu jest bezprawne, bo to nic nowego. Tusk w takiej sytuacji jednak by dodał stosowny ustęp do specustawy i problem z głowy. Ci - nie. Okazuje się, że sędziowie nie muszą nosić maseczek, także piłkarscy i inni. Osobnicy uprawiający sport też nie? Jeśli zachowujemy dystans na ulicy to też nie musimy?

Dlaczego to jest ważne? Bo przepis ten będzie interpretował jakiś gościu na ulicy, który jest rozliczany z ilości mandatów wystawionych na zmianie i kwoty na którą zostały wystawione. I jego kreatywność w interpretacji przepisów może być tu ogromna. mamy tu przykład obowiązującej u nas zasady prawa powielaczowego: sejm se może przyjąć ustawę, minister wydać rozporządzenie ale i tak moc obowiązującą może mieć okólnik komendanta czy tam starszego urzędasa. Skoro rozporządzenie może być sprzeczne z ustawą to okólnik może być sprzeczny z rozporządzeniem. Termin "uprawiający sport" jest np. niejasny, bo niezdefiniowany. Normalnie oznacza uprawiającego sport, ale mogą tu domagać się jakiś zaświadczeń, członkostwa w klubie itp. Co jest nadużyciem. Mamy interesującą interpelację posła Dziambora, na którą nie otrzyma zresztą odpowiedzi, bo premier Morawiecki jej nie zna.

image

Problem jest tu taki jak z tabliczkami: zakaz parkowania, nie dotyczy mieszkańców. Były ona bez znaczenia bo każdy gdzieś mieszka i trzeba dopisywać adresy, których mieszkańcy mogą parkować. Ale mamy za to fundamentalny problem z gośćmi: czy mogą, czy nie?

Jasno napisane rozporządzenie chroni obywatela przed samowolą funkcjonariuszy reżimu. Zauważcie, że pokazali, że są zbyt głupi i nie są w stanie interpretować przepisów. Np mandaty nakładane przez Sanepid o wysokości 30 000 złotych. Jest to górna granica, teoretycznie nakładana za największe wałki. Tymczasem przyfanzalali takie mandaty za brak maseczki.

IV Polityka covid nie tyka

Bezprawność podejmowanych działań jest jedną z przyczyn spadku zaufania społecznego. Drugą jest obchodzenie własnych przepisów przez reżim: Kaczor na cmentarzu, niechodzenie w maseczkach, załatwianie zwolnień z kwarantanny itp. Pisiory nie zdają sobie sprawy jak jest to załatwianie odbierane: że sobie sami załatwiają zwolnienie a ludzie muszą się męczyć. Rząd z Kaczorem na czele powinien dawać przykład, a nie daje, przeto epidemia staje się wątpliwą. O tym aspekcie rzeczywistości będzie później, więc nie trujcie że maseczka ratuje  itp. Jakby ratowała to by ustawę zmienili. Porozmawiamy sobie też o liczbie zakażeń. Niekoniecznie jest większa niż w lecie, robi się więcej testów a procent pozytywów jest stały. O absurdach takich, że początkowo jak ktoś szedł na kwarantannę domową to rodzina jego już nie.

Tzw Zjednoczona Prawica po ostatnich zawirowaniach winna zmienić nazwę na Zjednoczoną Lewicę, to co wyprawia Kaczyński to jest ordynarne lewactwo i przestańcie wprowadzać społeczeństwo w błąd.

Linki:

"NTO": Chory na Covid-19 zmarł w karetce. Na oddziale ratunkowym w Nysie nie było dla niego miejsca https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-nto-chory-na-covid-19-zmarl-w-karetce-na-oddziale-ratunkowym,nId,4786574
3.666665
3.7 (3)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>