Kryzys wschodni

 |  Written by Smok Eustachy  |  1

Powalę was tezą niepopularną: nie trzeba było zaczynać z Łukaszenką. Jakieś Biełsaty, Agnieszka Romaszewska odklejająca się co chwilę, to, tamto. Tzn albo trzeba było zrobić akcję która obali Łukaszenkę od razu albo nic. Chcieliście moralne wzmożenie to macie. Willa  dla Cichanouskiej? Tak to tylko wkurzyliście Łukaszenkę i macie. Guzik możemy to będziemy szturać Łukaszenkę w zadek. I zdziwienie, że się zirytował. Ale oni tego nie rozumieją, kolejne brednie o moralnej wyższości itp. Dlatego robią ich jak chcą na zasadach realnych. To tyle na  początek.

 

Przejdźmy teraz do kasiorki: Czemu Onet, TVN, Ochojska, Hołdys, Giertych, Lis, Staśko etc etc nie podają docelowej przepustowości? Łukaszenka otworzył wszak nowy kanał przerzutu nielegałów do Niemiec. Pytania do nich: ile on wyciąga z tego kanału brutto kasiory w dewizach i komu musi odpalać działkę a kto robi za frajer? Takie ustalenia najpierw trzeba podjąć i wtedy zobaczymy, co dalej. Tymczasem żaden nie podaje. Powtarzam:

  1. Jaka jest przepustowość docelowa tego kanału przerzutowego? Tysiąc dziennie? Dwa? Pięć?
  2. Ile Łukaszenka wyciągnąc chce z tego kasy?
  3. Komu odpala działkę a kto robi za frajer?

Gdyby podjąć narrację PO, Tuska, Ochojskiej, itp i wpuszczać jak leci?Jak będzie debata w UE to powinni nasi domagać się odpowiedzi na te kwestie.

image

Przypominam, że  żaden z owych inwazantów nie kwalifikuje się do azylu, bo przecież siedzą na Białorusi i tam powinni prosić o azyl jak im coś nie pasi. Żaden też nie chce azylu w Polsce tylko do Niemiec chcą. I teraz jest tu taka pułapka: jak my ich przepuścimy do Niemiec to Niemcy będą ich wyłapywać i odsyłać do nas. I zgodnie z umową mu musimy ich zamknąć. I się zacznie pyszczenie Ochojskiej o obozach koncentracyjnych. Z kolei jak będziemy ich znowu puszczać do Niemiec to się  może skończyć i upadkiem strefy Schengen i kontrolami na granicach wewnętrznych UE. Co swoją drogą jest nieuchronne.

 

Popatrzcie teraz na skutki tej afery: Łukaszenko dostał kaskę od migrantów i dostanie od Unii. Został uznany jako prezydent Białorusi. Ujawniło się stronnictwo proputinowskie u nas obejmujące TVN, Onet, PO, itp szpionów. Łukaszenka otwiera kanał przerzutowy a ci lecą mu z pomocą. Putin daje propozycję rozwiązania kryzysu: zapłaćcie Baćkowi. Watykan staje rękę w rękę z Putinem.

Zauważcie, że nie organizują demonstracji pod ambasada Białorusi. Ochojska ani Giertych ani Lis ani PO. Ciekawe czemu?

Ciekawe czemu nikt nie wysunie żądania wobec Łukaszenki aby zabrał całe towarzystwo z granicy do siebie do Mińska i tam ich albo deportował albo utrzymywał? No czemu nie? Merkel do niego dzwoniła i co? Jak nie wysuniecie żądania to nie ma opcji żeby zostało zrealizowane.

Jakie jeszcze postulata powinniśmy wysunąć?

 
Zakwaterowanie inwazantów w Parlamencie Europejskim i TSUE. A tamtejsi funkcyjni niech se poszukają kwater na mieście. Jak im tak zależy. A jak nie to stawiamy szybką kolej z roczną przepustowością 10 milionów nachodźców i niech se ich przyjmują. Zwrotów z kolei nie przyjmujemy my.
5
5 (2)

1 Comments

karlin's picture

karlin
warto byłoby trochę inaczej pograć, bo z tego co czytałem, to przy najmniej do jakiegoś czasu polska mniejszość była tam traktowana lepiej, niż na Litwie, a podczas embarga nałożonego przez Rosję, polskie towary jechały przez Białoruś, i opuszczały ten kraj jako białoruskie. Ale to by i tak niczemu nie zapobiegło. Obecny kryzys, to kondensacja niemieckich i rosyjskich strachów oraz żądań, przy zezwoleniu rządzącej w tej chwili, ruskiej agentury w USA. Łukaszenka to przy tym wszystkim krasnal.

Więcej notek tego samego Autora:

=>>