Areszt i Granica czyli bieżączka

 |  Written by Smok Eustachy  |  0
Areszt tymczasowy jest u nas nadużywany i często jest traktowany jako kara. Faktycznie. Teraz 3 miesiące dostał wandal co pomazał kościół hasłami. Pokazuję i objaśniam co jest tu istotne: raz maksymalny teoretyczny wymiar kary za dany zdegenerowany występek a dwa szansa mataczenia. I jeśli ktoś pyskuje sądowi że się nie stawi i w ogóle ucieknie to 3 miechy ma jak w banku. Co innego jeśli wyrazi gotowość współpracy i powie, że się stawi. I słusznie wyciągnęliśmy tu kolesia który wybił szybę w synagodze i poszedł do aresztu. Chodzą słuchy, że był chory psychicznie i wyraził gotowość współpracy a mimo to dostał. Słusznie zatem toczymy bekę z tamtych którzy pokazują swoją hipokryzję, rasizm, degenerację oburzając się z powodu 3 miesięcy za dewastację świątyni.
 

Pojawia się jednak pytanie: czemu to tyle trwa i nie można zamknąć sprawy w tydzień? tydzień czasu na przygotowanie aktu oskarżenia w takiej sprawie nie wystarczy?

Areszt to nie jest kara tylko środek zapobiegawczy ciemna maso aprawna. No.

II

Z Łukaszenką sprawa jest dwuznaczna. Jakby się ktoś spytał pisowców co Łukaszenka może nam zrobić to otrzymałby typową odpowiedź maniowielkościową: Jesteśmy w UE, w NATO jesteśmy, takie potęgi stoją za nami więc co Łukaszenka może? Nic nie może. No i macie kryzys taki, że z największym trudem udało się go ogarnąć. I wysiłkiem. To tak jak w boksie: jak wchodzisz na ring to lutujesz gościa ale musisz się liczyć z ciosami tamtego. Że oberwiesz. Dlatego byłem i jestem zdania żeby Łukaszenki nie drażnić jakimiś popieraniami opozycji szemranej proputinowskiej i telewizją Biełsat i innymi. Albo zrobić taką akcję że go od razu obalamy, albo się powstrzymać. Nie słuchaliście mnie to teraz macie.

 

Łukaszenka otworzył sobie kanał przerzutowy nielegalnych imigrantów na zachód z czego miał mieć kasiorkę. W tej sytuacji jedynym naszym ratunkiem było utrzymać granicę. I tu WOT okazało się sukcesem bo żołnierze WOT zgłaszają się na wezwanie a ci zwykli to w 40% na zwolnienie idą.  Takie mnie dochodzą słuchy.

W każdym razie prof. Antoni Dudek też tu się odklejał bo nawet jeśli 10 000 się przedarło to jest to nic w porównaniu z docelową przepustowością tego kanału. Otwarte szturmy zostały odparte.

Docelowo miało to wyglądać tak, że nachodźcy owi chcieli się nielegalnie przedostać do Niemiec. Niemcy mogliby ich łapać i do nas odsyłać. My zaś musielibyśmy ich pilnować aby nie uciekali do Niemiec. Czyli obozy dla nich robić. Rozumie to CEP Ochojska, która postulowała aby parafie przyjmowały po rodzinie. Przecież parafia nie jest w stanie ich przypilnować aby nie nawiali. Celem Ochojskiej było zatem utworzenie takich obozów i atakowanie reżimu a to za warunki tam panujące, a to że kraty są, a to że łapią. W ten sposób potęgować kryzys chce.

Teraz natomiast jest pora na remanent i skatalogowanie zwolenników Łukaszenki: TVN, Platforma obywatelska, biskupi, Gazeta Wyborcza, etc etc. Ja mam to robić? W rozmowie z Tomaszem Terlikowskim odkleja się teolog fundamentalny  dr Monika Białkowska:

 
 

 

 


Chroń nas Panie Boże przed "teolożkami" i ich odklejeniem. Zwróćcie uwagę na furię, której ataki obserwowaliśmy w momencie gdy oczywistym się stało, że wygrywamy. Łukaszenka został zmuszony do zaprzestania ściągania migrantów i zaczął odsyłać ich z powrotem. Blokując przemyt zademonstrowaliśmy nasz humanitaryzm i ewangelię i to powoduje rozpacz dr Moniki Białkowskiej: setki tysięcy ludzi zostało uchronionych przed poniewierką i niepewnym losem. Zauważcie, że ona, Terlikowski, biskupi etc etc powstrzymali się przed wezwaniem Łukaszenki do zabrania tych ludzi wraz z kotem znad granicy. Czemu Putin nie zabrał ich do Moskwy? Przysłał nad granicę jakiś pyskaczy trzeba było im powiedzieć niech zabierają towarzycho.

Po linii służbowej powinni zaapelować do Putina o taki gest humanitarny.

III

O atomie i gazie będzie oddzielny wpis gdyż to co bajdurzy Terlikowski w inkryminowanej audycji  jest smutne i żałosne. Przybiły mnie te wyznania. W nowym wpisie poruszę kwestię zależności od Putina: kto i dlaczego wypełnia jego polecenia i dlaczego jest to PO, TVN, Ochojska, Wyborcza etc.
5
5 (3)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>