Zełenski ukraińskim Reganem

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Aktorzy przechodzący do polityki dają sobie niekiedy nadspodziewanie dobrze radę. Weźmy Ronalda Regana w porównaniu z zawodowymi politykami Bushami dwoma. Wołodymyr Zełenski na Ukrainie stał się charyzmatycznym przywódcą narodu a przecież grał w serialu satyrycznym. Ciekawe. W 2014 gdy Putin najechał Krym Ukraińcy byli bezradni i nie byli w stanie stawić skutecznego oporu. A do tej pory wybrali sobie sensowne władze i przygotowali się do obrony, na tyle na ile dali radę.I trafnie przewidzieli możliwość ataku rosyjskiego, który nastąpił z 3 stron. Patrzcie co zmienił 4-dniowy skuteczny opór:

 

I. Putin

Zimny rosyjski czekista Putin też się przygotował i zapewnił sobie przychylność Chin i służalczość Niemiec, a co za tym idzie UE. Uzależnienie Europy od rosyjskiego gazu miało na celu co? I opowiadanie  że Rosja kurka nie przykręci bo kaską straci. Dodatkowo przeprowadzenie wyboru Bidena na prezydenta USA napełniło Putina nadzieją. Ale ci wszyscy putinowcy muszą udawać że nie są putinowcami stąd opór ukraiński znaczenie ma olbrzymie. Niemcy próbowali przeciągnąć wykluczenie Rosji ze SWIFTa do poniedziałku w nadziei, że Ukraina padnie i nie trzeba będzie tego wprowadzać. A raz wprowadzoną sankcję trudniej odwołać niż nie wprowadzić. Uzgodnienia z Chinami tez były ważne w wypadku rosyjskiego tryumfu a teraz stają się powoli nieważne.

Putin nie docenił też sytuacji u nas. Jak pisałem kryzys na granicy z Białorusią na jesienie zeszłego roku upewnił go, że ma potworne poparcie w Polsce: totalni, Wyborcza, CEP Ochojska, TVN aż do elektoratu Trzaskowskiego w 2 turze. WC poseł Sterczewski kicający przy granicy. Tymczasem Kaczyści stali się fundamentem oporu mobilizując i dyscyplinując państwa Europejskie. Premier Morawiecki naurągał Niemcom, wyczekał i w odpowiednim momencie ich dojechał. Przywództwo Niemiec w UE stanęło pod znakiem zapytania podważone 5 tysiącami hełmów skierowanymi na Ukrainę jako pomoc. Wcześniej Niemcy blokowali sprzedaż broni Ukrainie i tak Putinowi pomagali. Szpital chcieli wysłać. Niemcy zmieniły zatem narracje pod naciskiem rzeczywistości. Na jak długo - tego nie wie nikt

II Unia Europejska

 

Dawid Wildstein uprzejmie donosi na Tłiterze:

@DawidWildstein

W TVN24 porównują oddziały Kadyrowa, najgorszych morderców, do TK Julii Przyłebskiej.
Tusk lobbuje za sankcjami przeciw Polsce.
Ochojska z autorytetami PO twierdzi, że rząd PiS popełnia zbrodnie na granicy z Białorusią.
Robią to teraz, gdy Putin zabiją Ukrainę.
Jak to nazwać?

Nie mam możliwości zweryfikować tych wieści dlatego przejdę do krótkiego materiału audiowizualnego, który pokazuje przyczyny tego stanu rzeczy:

https://youtu.be/Wih-GmOar6Y

 

 

 

 
 

 

 

Kaczor w 2010 roku wysłał list i poinformował cały świat o zagrożeniu ze strony Rosji. Sołtys Chobielina Radzio Sikorski w odpowiedzi się miota i drugi autorytet Sławek Nowak. Dlatego właśnie mogło dojść do inwazji Krymu i obecnego ataku na Ukrainę. Obrona przed Rosją powinna być w owym czasie podstawowym działaniem Unii a ta UE zajmowała się czym?

Zamiast przygotowywać się do odparcia Putina rozciągała kryszę nad mafia kamienicową poprzez godzenie w Izbę Dyscyplinarną. Pod pozorem walki z GLOBCIEM uzależniała Europę od rosyjskiego gazu aby Putin miał kasiorę na zbrojenia. Na groźbę inwazji rosyjskiej zareagowała przysłaniem Spidi Gonzaleza który miał obalić Kaczora. W sensie obecny reżim. Można powiedzieć że była to operacja łączona: z jednej strony Putin najeżdża na Ukrainę a z drugiej Unia Europejska próbuje zainstalować w Warszawie marionetkowy rząd powolny Putinowi. Teraz to będzie trudne dlatego zostaje im pyskowanie w TVN24 o czym pisze wspomniany młody Wildsztajn.

Zauważcie że w obliczu kryzysu opór nie gromadzi się wokół instytucji UE, gdzie Timmermans zaczął opowiadać że Putin maskuje kryzys klimatyczny. Wokół NATO się gromadzi i poszczególnych krajów. UE okazuje się odklejoną od realnych problemów. Dlatego Borysław Budka bredzi że powinniśmy podporządkować się Unii aby była zgoda. Odwrotnie: Unia się powinna od nas odtentegować. Próba przekształcenia Polski w półkolonię nie powiodła się bowiem. Takie wyroki, że w Niemczech politycy mogą wybierać sędziów a u nas nie bo jesteśmy gorsi to se sami wiecie gdzie mogą wsadzić.

III Ukraina

Ukraina zyskała swoją tożsamość kształtowaną przez wojnę o niepodległość z Rosją. Skoro się broni to inni muszą jej pomagać. Doszliśmy już do etapu myśliwców. Anglia i Dania wyraziły zgodę na ochotników. Tak czytałem na tłiterze.

 

IV Podsumowanie

Lewica została osłabiona poważnie, bo nie może wyzywać porządnych ludzi od faszystów i nazistów. Putin skompromitował tą metodę chwilowo urągając w ten sposób Ukraińcom. Co teraz poczną lewaki? Nie wiem. W każdym razie widać że kaska Sorosa nie płynie w związku z uchodźcami dlatego narasta tam opór przeciw uchodźcom. Są oni bowiem prawdziwi: uciekają przed wojną do pierwszego kraju bezpiecznego. Są to przeważnie kobiety i dzieci. Dlatego szerzą się artykuły oskarżające nas o rasizm, przed czym ostrzega Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych:

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowyc@ibimspl????ALERT????
Od kilku godzin pod hasztagiem #AfricansinUkraine trwa dynamiczna operacja dezinformacyjna której celem jest zdyskredytowanie / osłabienie wizerunku #Polska #Ukraina na arenie międzynarodowej w temacie pomocy #uchodzcy

 

image


Widać dowodnie że dla swych spodziewanych uciech aktywiszcza narażają Polskę. Kryzys jesienny miał wywołać niechęć u nas do uchodźców w ogóle, czyli do uciekających z Ukrainy też. Ale sprawa się rypła bo przyjęliśmy już 200 000 jak widzę. Płyną dary i wpłaty.

Wniosek jest taki, ze putinowcy mają u nas ciężko.

CDN.

5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>