WOT czyli Wojska Obrony Terytorialnej

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Opowiadanie że Putin to szaleniec jest dezinformacją. Donald Trump, przyszły prezydent USA, tu ma rację mówiąc  o geniuszu owego Putina. Sankcje za zajęciu Krymu były badziewne, nie przeszkadzały Rosji, Niemcy robili z nią interesy i uzależniali  Europę od ruskiego gazu pod pozorem walki z globalnym ociepleniem. Jakoś to szło i nikt nie spodziewał się, że Nordstream 2 ma zamaskować inwazję na Ukrainę a nie na odwrót. Też myślałem że na odwrót. Teraz Putinowi idzie słabo bo po raz pierwszy chyba atakuje całe państwo a nie jakąś część. Decyduje postawa Ukrainy o której była poprzednia notka moja. Po raz pierwszy chyba Putin zaatakował drugi raz to samo państwo. No i ma za swoje. Nawet jak coś to nie wyobrażam sobie okupacji Ukrainy przez niego. Potworne koszty utrzymywania w ryzach 40 milionów ludzi. Nawet jak utworzy marionetkowy reżim to on upadnie zaraz po wycofaniu się wojsk rosyjskich. Nad reżimem moskiewskim zawisły czarne chmury.

II My

Polska przez długi okres czasu po 1989 roku nie mogła zapatrzeć się w broń antyrosyjską zdecydowanie przewyższającą rosyjską. Wygląda to tak jakbyśmy tkwili w jakimś bagnie czy kiślu i wszelkie starania grzęzły beznadziejnie.Rosja musiała mieć dziki tłum swych zwolenników którzy blokowali wszystko. Każdy na swoim stanowisku bez zbędnych poleceń interes rosyjski realizował. Pewnym wyłomem okazał się dopiero zakup amerykańskich myśliwców F 16 w ilości 48 sztuk. Jak już pisałem kiedyś przejęcie niemieckich czołgów Leopard 2 nic z punktu widzenia Moskwy nie zmieniało: co się pojawiło u nas to ubyło w Niemczech przy czym mogli się podziewać że czołgi te będą u nas słabsze niż w Niemczech. Dalej mamy:

- KTO Rosomak, czyli kołowy  transporter opancerzony. Nie jest to pojazd specjalnie groźny dla Rosji, ograniczenia jego są następujące: musi być zdolny do poruszania się po drogach publicznych bez ograniczeń takich, jak specjalne kolumny. Stad musi się mieścić w skrajni, stad jego wysokość.

- Korweta Gawron czyli ORP Ślązak: projekt ciągnął się latami i przyniósł w efekcie 1 okręt bez rakiet czyli kompletnie niegroźny.

I to z grubsza chyba wszystko. Projekt haubicy Krab ciągnął się latami bez większych sukcesów. W dziedzinie przeciwlotniczej coś wprowadzili?

III WOT

Pisiory sporo tu zmieniły wprowadzając w końcu owego Kraba, który tak naprawdę jest armatohaubicą. Co jeszcze wprowadzili? Ano wprowadzili WOT czyli Wojska Obrony Terytorialnej. Na tych wojskach wzorowali się Ukraińcy organizując na ich wzór swoje oddziały, które spuściły Ruskim niezły łomot. Przypuszczam jednak, że tam jest dużo doświadczonych weteranów i stąd się bierze skuteczność tamtejszych terytorialsów. W każdym razie WOT wzbudził furię totalnych, którzy fikali przeciw jego powstaniu. Bezskutecznie. Jak już pisałem wielokrotnie przekreśliły te wojska możliwości puczu antykaczystowskiego. Unia mogła komuś coś tam obiecać, jacyś generałowie poprowadziliby swe oddziały na Warszawę, patrząc na totalnych nie ulega wątpliwości że są zdolni do takiego występku. Ale oczywistym jest, że WOT nie poprze puczystów i będą musieli walczyć z terytorialsami i nie mają szans, nawet z pomocą Putina. Drugim źródłem totalnego oporu jest jawna antyputinowość tej formacji:

image

Aby WOT się udał musiał być podporządkowany ministerstwu, inaczej zostałby zadławiony jak wszystko. Roili sobie (totalni) że da się tu stare kałachy, jakieś pancerfausty, stare mundury itp. I się ludzie zniechęcą. Bo mamy do czynienia z formacją ochotniczą, opartą na wolnym wyborze ludzkim. Skierowałoby się tam trepów przyzwyczajonych do gnębienia poboru i całą sprawa na nic. Tymczasem terytorialsi okazali się bardzo skuteczni, pomagając przy różnych okazjach jak pandemia, obrona granicy z Białorusią itp. To budzi furię putinowców.

Dalej - dostali najnowszy sprzęt w tym rakiety przeciwpancerne Javelin.  Obecna wojna pokazuje dowodnie zastosowania WOT: zwalczanie grup dywersantów kilku- i kilkunastoosobowych, zrzutów dywersyjnych i ekip przebranych w cywilne łachy bądź nawet w nasze mundury. Zwalczanie kolumn zaopatrzeniowych i linii komunikacyjnych wroga. Likwidacja kolaborantów. Osłona krytycznej infrastruktury. Lista jest otwarta. Czy mają też rakiety przeciwlotnicze?

Pisowcom nie udało się do tej pory rozbudować obrony przeciwlotniczej chyba, a jest ona krytyczna. Nie udało się z okrętami podwodnymi.

IV Totalni

Teza o rosyjskim zagrożeniu wzbudzała furię totalnych. Przypomnę słowa Prezydenta Lecha Kaczyńskiego " Wiemy świetnie, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę". Nie jest to jakaś wielka filozofia: właściwością Rosji jest, że co jakiś czas wpada w poważny kryzys - smutę - i cofa się poważnie. Kryzys się kończy i idą do przodu, odbijając tereny. Jarosław Kaczyński przestrzegał też przed neoimperiałem rosyjskim, link do materiału filmowego dałem w poprzedniej notce. Wrzuciłem go bo są tam reakcje Radzia Sikorskiego, pana na Chobielinie i Sławomira Nowaka, reprezentatywne dla totalsów, których bohaterami są wspomniani Radek i Sławek. Jeszcze Michnika ktoś wrzucał na Salonie24. Rusofobia. Jak ktoś się chce bronić przed Rosją i dostrzega zagrożenie z jej strony to jest rusofob a Putin ot jest nasz człowiek w Moskwie.

Tymczasem plany rozwoju Sił Zbrojnych wygodnie się robi gdy są robione pod przeciwnika. Widzimy zagrożenie rosyjskie i tak się rozwijamy aby mu przeciwdziałać. Tymczasem tamte rozwijały doktrynę braku zagrożenia: nic nam nie grozi, wystarczą siły ekspedycyjne, sojusznicy nas obronią. Trafnie postrzegałem absurd takiego podejścia: akurat każdy poświeci swoje F 22, czołgi, rakiety, Tornada, Jurofajtery aby nas bronić podczas gdy my nie mamy nic. Zresztą Eurofightery słabo działały. Bronisław Komorowski coś tam bredził po swojemu. Gotowość ekspedycyjną budowali tak, że z jednej jednostki brali ludzi, z innej samochody, z trzeciej co innego i w ten sposób wszystkie były nieukompletowane. I to był etap pierwszy.

Drugi etap miała się rozegrać teraz i to co jakieś szyszki z Niemiec (ministera spraw zagranicznych) czy Unii mieliśmy opowiadać: niedobry Putin nas okłamał (jak to możliwe???), potępiamy ale co możemy zrobić? Nic nie mamy to nic nie zrobimy. Iluminujemy Bramę Brandenburską na ukraińskie kolory i będziem kredkami malować po chodniku. Każdy tam marzy że dostanie od Putina intratną synekurę w Gazpromie czy Łukoilu i działania odpowiadające takim marzeniom podejmuje.

V Unia Europejska

Co zrobiła Unia Europejska aby zażegnać rosyjskie zagrożenie? Od czasu inwazji na Krym? Minęło chyba z 8 lat, ale niech będzie że 7. Nic nie zrobiła. Teraz zaś Niemcy i Unia próbują przejąć narrację antyputinowską, opowiadając co to nie narobią. Jest to wszystko kompletnie niewiarygodne.

Wyjaśnić muszę natomiast tego Spidi Gonzaleza: jest to jakaś szyszka z Europarlamentu czy tam czegoś. Miał on przyjechać do nas w delegacji i jak uprzejmie donosi Redaktor Ziemkiewicz otwarcie wyznał że jedzie pomagać Polakom obalić Kaczora. TVN wam tego nie powie.

Zwracam uwagę że narracja Unii Europejskiej wobec Polski jest taka sama jak opowieści Putina o Ukrainie. Wskazuje ta zbieżność na wyraźne źródło działań unijnych. Faszyzm itp. dokładne badania przeprowadźcie.

Nasz ulubiony Borysław Budka dał być może Kaczorowi 3 kadencje opowiadając brednie że w odpowiedzi na Putina powinniśmy przyjąć zdegenerowany dyktat UE. Rozwiązać Izbę Dyscyplinarną itp. Nie rozumie on nastroju społecznego w ogóle: ludzie oczekują w takiej sytuacji że swe marzenia o korycie odłoży i zajmie się obroną Polski. Podobnie bredniami na początku pandemii się kompromitowali.

VI Orban

Orban natomiast też działa racjonalnie. Kto za go zarąbać? Unia Europejska czy Putin? No Unia Europejska. Dlatego popiera Putina a nie Unię. Unia jak chce coś od Orbana to musi mu coś dać. Przede wszystkim się od niego odtentegować. I my podobnie musimy wymusić od Unii wycofania się z sankcji, wysłania TSUE na zieloną trawkę itp. Orban może natomiast nie docenić nastroju społecznego i chęci rewanżu za 1956 rok i przegwizdać wybory..

PS: Śmigłowce są bez znaczenia dla obrony z Rosją. Te całe Caracale.

PS2:

https://twitter.com/KatarzynaPawlak/status/1497595554511171592

https://twitter.com/nexta_tv/status/1498369503511646210

https://twitter.com/MarcinHenka/status/1498397050907639812

https://twitter.com/JoshuaPotash/status/1498332884121399307

https://pbs.twimg.com/media/FMc1xhNXIAEgOzS?format=jpg&name=small

https://twitter.com/salamandra2304/status/1498236622256623620


Wojna informacyjna trwa:
https://twitter.com/Peruk08657624/status/1498374490778222593

https://pbs.twimg.com/media/FMr3Js6XwAUp5Eu?format=jpg&name=medium

PS3: zapomniałem o amunicji napisać. Potrzebujemy najnowszej amunicji przeciwpancernej dla czołgów i kasetowej dla Krabów. Czołgu Anders nie potrzebujemy.
5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>