Bitwa o Donbas

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Czeka nas bitwa o Donbas i mamy spore szanse na wygranie jej. Nasi koncentrują spore siły. Pojawiło się mnóstwo tiktoków z pędzącymi ukraińskimi czołgami, bojowymi wozami piechoty, transporterami, ciężarówkami, samochodami osobowymi. Wszystko to po wygraniu Bitwy o Kijów mknie na wschód. Zauważcie że obrona przeciwlotnicza Ukrainy, która miała być zneutralizowana pierwszego dnia inwazji jest na tyle mocna że sowieckie lotnictwo nie jest w stanie tu interweniować i wszystko to jedzie bez krępacji w biały dzień. Jeśli wygramy Donbas to wojna będzie wygrana. Tymczasem w USA przewagę zyskuje bardziej radykalna klika. Pragnie ona zdecydowanej porażki Rosji i takie poczynania jak wskrzeszenie ustawy Lend-Lease są dowodem pewnego zdecydowania Ameryki.

 

U nas natomiast ktoś (pisiory?) musiał coś wiedzieć, bo zdecydowano się na ograniczoną modernizację czołgów T 72. Zwiększa ona niedostatecznie możliwości bojowe tego czołgu natomiast dla Ukraińców jest on jak znalazł. Nie wiem czy dadzą radę obłożyć je swoim pancerzem reaktywnym? Dobrze by było. Ponoć dostarczyliśmy im te czołgi, wyrzutnie rakietowe Grad (katiusze) i jakieś Goździki. Z jednej strony chciałbym, aby te rewelacja zostały potwierdzone, aby obecność amerykańskich brygad na wschodniej granicy została potwierdzona ale właśnie. Lepiej aby ta pomoc została tajemnicą na razie, bo jest ona cenna i może przeważyć razem z amunicją. Z tego co widzę to Ukraińcy potrzebują też transportu, jakieś furgonetki by się przydały stare żeby mogli sobie dojechać. Takie żeby trzy tankowania do pełna wytrzymały a później i tak polegną. Zanim 800 000 000 dolarów pomocy dotrze tam to muszą sobie radzić. Osobówki też mogą być. Betoniarki nie.

W każdym bądź razie nawet sobie płyną:

https://www.tiktok.com/@nikita220596/video/7085238421161020677?is_from_webapp=1&sender_device=pc&web_id=7018172176520300038

i szykują motocykl:

https://www.tiktok.com/@pumma08/video/7081037893547969797?is_from_webapp=1&sender_device=pc&web_id=7018172176520300038

II

Tymczasem różne moskiewskie indywidua kwiczą. Niejaki Wielomski roni krokodyle łzy za wspomnianymi czołgami. Tą część wpisu kierują dlatego do różnej swałoczy która robi na kredyt, bo ruska kaska z Moskwy może nie dotrzeć: dlaczego wasz jazgot jest nieskuteczny:

Wiecie ilu Polaków to Ukraińcy? Otóż mnóstwo. Otóż na kresach szlachta rusińska się polonizowała i przyjmowała obyczaj polski. Podobnie magnateria. Mieliśmy nawet ukraińskiego króla Michała Korybuta Wiśniowieckiego, który jaki był taki był ale był. I mnóstwo ludzi repatriowanych do nas z kresów to są Ukraińcy z pochodzenia którzy przyjęli nasz obyczaj i język. Dalej: nasze relacje z Ukraińcami są fazowe: raz szli z nami na Moskwę a raz był konflikt, powstanie i wojna. Teraz mamy fazę zgody dlatego różne kwiki pozostają bez echa.

Poczytajcie sobie o powstaniu Ententy, która zapoczątkowała zgodę angielsko-francuską. Anglia i Francja były wrogimi sobie krajami od kilkuset lat tocząc rozliczne wojny. Nawet krwawe. A tu porozumienie i zgoda mimo że Anglicy mają rozlicznych bohaterów antyfrancuskich a Francuzi antyangielskich. Anglia zawsze popiera drugie pod względem siły państwo na kontynencie przeciw pierwszemu. Jaki mamy teraz w zasadzie układ sił u nas w Europie? Ktoś to analizował? Bartosiak wiem. A różne tuzy myślenia kaczofobicznego skompromitowanego? Nie. Powinne one zakumać że pisiory są na coś dogadane z USA, Ukrainą i Anglią ale nie kłapią paszczą o konkretach. Z Turcją jesteśmy dogadani na punkt przeładunkowy Bayraktarów.

image

Rosja zaś zorientowała się czym grozi ten cały Lind Lis i jej zdegenerowane kierownictwo pokrzykuje że to że sio. Zauważcie jak się rozwija pomoc: początkowo szła na Ukrainę broń lekka, ręczne rakiety przeciwpancerne i przeciwlotnicze itp. Potem strefowa obrona przeciwlotnicza. Teraz coraz powszechniej się mówi o czołgach, artylerii, rakietach przeciwokrętowych. Mówię wam że nasze MiGi  też pójdą i jest to żadna strata bo nie ma dla nich części. Lepiej w to nie wnikać i dezinformować bolszewika, wciskając mu ciemnotę. W końcu dojdzie do pomocy zbrojnej zgodnej z enuncjacjami Kaczora, który się zna. Nie ma innej rady niż takie dobicie Putina.

Amerykanie zostawili w Afganistanie uzbrojenie za miliardy to i u nas mogą zostawić. A trochę gratów możemy odkupić od Talibów. Trzeba by się z nimi jakoś dogadać.

Wracając do różnych tam takich indywiduów: Z ruskimi mamy porachunki większe, począwszy od rozbiorów, potem inwazja po I Wojnie Światowej, potem Ribbentrop-Mołotow. Potem okupacja prlowska. Wywózki, Sybir, represje, Katyń. Paskiewicz, Rzeź Pragi. Ponoszą oni też odpowiedzialność   za wszelakie rzezie w czasie II Wojny Światowej, doprowadzili bowiem do jej wybuchu. Przypominam  że Wołyń był wskutek tego okupowany przez Niemców. Sytuacja pod ich okupacją była ciężka co doprowadziło do ludobójstw. Moskwa natomiast przeprowadzała swe występki całkowicie suwerennie.

image

Ukraińcy pojmą, że na Niemcach nie można polegać bo ich wystawili i że z nami muszą trzymać. Część już zresztą wraca a ci co zostaną nauczą się języka i w parę lat przejmą nasz obyczaj, bo jest on podobny do ukraińskiego.

Lewaki zaś wpadają w furię bo mamy do czynienia z prawdziwymi uchodźcami: kobiety, dzieci uciekające przed wojną do pierwszego bezpiecznego kraju. A faceci w drugą stronę jadą walczyć. Dlatego Ochojska kwika coś co chwilę i nie tłumaczy, czemu kolesie z granicy białoruskiej przedzierają się do Niemiec zamiast w drugą stronę: do krajów rodzinnych z kałachem aby tam walczyć z wrogiem? Ano właśnie. Inne lewaki podnoszą, że Ukraińcy nie mogą się uczyć po naszemu bo to ich wynarodowi i w ogóle jest sprzeczne z czymś. Przyjechali do nas to są u nas a nie żadne kraje dwujęzyczne. Już to knuje żeby rozdźwięk wprowadzić ale Ukraińcy nie nadają się do wprowadzania multikulti. Robić im się chce. Wiem bo przyjechali zakładać instalacje gazowe u mnie w domu.

Co tam jeszcze mamy? Bezpłatne przejazdy pociągami i autobusami. Była to duża pomoc dla nich, bo uciekali bez niczego i nie mają pieniędzy najzwyczajniej. Też mi powód do zazdrości. Ludzie potracili wszystko: domy, dorobek całego życia, bliskich a tu kwik że bezpłatnie pociągiem se gdzieś pojadą, do miejsca pomocy. Kataryna z kolei zazdrości Bąkiewiczowi że dostał kasę bo przyjął Ukraińców. Na konkretnych ludzi dostał i to niewystarczająco. I tak dokładać musi. Co za porażka.

Dzieci po nocach płaczą, chowają się po szafach bo boją się bombardowań itp.

III

Jest wojna, której jesteśmy stroną. Nie ma się co oszukiwać. Polska i okoliczne kraje ma dość agresji rosyjskiej i coś z tym trzeba zrobić. Jeśli chcemy pokonać Moskwę to tylko razem z Kozakami, jak to zwykle bywało. Innej rady nie ma i taki jest nasz strategiczny interes. Co nie znaczy że nie możemy się  domagać np. odsłonięcie Lwów Lwowskich na cmentarzu Orląt Lwowskich i tym podobnych gestów. Sytuacja na Zachodzie też wymaga uporządkowania. Oto CEP Brudziński oświadcza, że wierzy w dobre intencje urzędników europejskich. Ogólnie premier Morawiecki i pisowcy mniemają, że jak będą  takimi prymusami i że jak będą realizować gorliwie europejskie urojenia to w końcu tamte ich zaakceptują. Nic bardziej błędnego. Oni chcą nas zarąbać co rozumieją Węgrzy. „Kopnij chama to cię pogłaszcze, pogłaszcz chama to cię kopnie”. Powinniśmy teraz urągać unijnym i zdecydowanie piętnować ich występki. Jedynie CEP Jaki realizuje ten plan. Z Solidarnej Polski jest, dlatego  na nich będę głosował a na Konfederację nie.

Mam bowiem dość dezinformacji, tak jak tej że PESEL uprawnia do głosowania w wyborach i innych pierdół. Fejsbuń zablokował liczne konta prowadzone przez białoruską bezpiekę. Coś cicho się tam zrobiło na grupach politycznych, dlatego tutaj wolę pisać. Na Tłiterze odobserwowywuję też różnych gawędziarzy opowiadających kocopoły.

IV

Zastanawiam się też nad podziałem Obwodu Kaliningradzkiego. Królewiec z portem trzeba by dać Litwinom, bo nie mają fajnego portu. Magistrale kolejowe z Ukrainy by tam trzeba pociągnąć aby pociągami eksportować zboże przez Bałtyk. Kształtuje się u nas w regionie takie poczucie, że ruskich mają wszyscy dość i nikt nie chce z nimi sztamy trzymać. Sowieci opowiadają zaś, że wcale nie chcieli zająć Kijowa, tylko tak sobie w sumie tam zabłądzili. Łatwo mogli też uniknąć oskarżeń o zbrodnie wojenne. Wystarczyło nie atakować Ukrainy.

Jest jednak możliwość że odwali im do reszty i totalnie przejdą na gospodarkę wojenną, zrobią mobilizację generalną i pójdą na Zachód, czyli na nas. Półtora miliona żołnierzy powołają, T 34 pościągają z Syberii, inne wynalazki. Trzeba się przygotować już na teraz bo to porąbane jest. Jako uzasadnienie inwazji rozdadzą sołdatom Gazetę Wyborczą, z megafonów na czołgach puszczać będą TVN. O tym już było ale warto przypominać.

A tu kolejny Mix tik Toków z Ukrainy. Jest sporo nagrań z okopów, sporo przemieszczających się wojsk zmechanizowanych. Są zniszczenia. Trzeba będzie to wszystko odbudować, innej rady nie ma:

https://www.cda.pl/video/10568504e3

Na zdjęciu prezydent Andrzej Duda oglądający zniszczenia w Irpieniu.

PS: Kto się spodziewał że Pink Floyd takim pięknym akcentem zwieńczy karierę swą?

PS2: Na początku wieku 19 Francja ruszyła do walki o Europę, na początku wieku 20 Niemcy ruszyły do walki o Europę, a teraz Rosja ruszyła. Każdy z tych krajów miał przeciw sobie Wielką Brytanię.

 

5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>