Zajęcie TVP

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Zasoby cierpliwości Opatrzności chwilowo zostały wyczerpane. Życzliwość losu, który sprzyjał w latach 2015 i 2019 się skończyła chwilowo, gdyż została zmarnowana. Można się tego było spodziewać, przypominam, że Insurekcja Kościuszkowska i Konstytucja 3 Maja upadły, stąd można się było spodziewać, że mamy ostatnie podrygi zdychającej ostrygi.

Niemniej zauważcie, że sam Józef Wybicki przystąpił do Targowicy, podobnie jak i wielu innych. Przyczyny były rozmaite, ale np. Targowica była legalna i wielu upatrywało w niej ratunku demokracji i praworządności. Konstytucja 3 Maja była natomiast niepraworządna i niedemokratyczna, wprowadzając monarchię dziedziczną i odbierając prawa nieposesjonatom. Dopiero jak sprawa się rypła i doszło do 2 rozbioru zrozumiał ten i ów, w co się wpakował.

 

image

Teraz zaś u nas będziemy obserwować powtórkę z sejmu grodzieńskiego, który uznał Sejm Czteroletni za niebyły i nieistniejący i nie w ogóle. Początkowo będzie entuzjazm lemingradu, a potem płacz. Ostatni okres przypominał też schyłek Republiki Weimarskiej, gdzie nazistowscy bojówkarze dokonywali exscesów, a potem nazistowscy sędziowie ich puszczali wolno. Dlatego minister Przemysław Czarnek może się tu mylić wywodząc, że zmiany są stalinowskie. Ale szerokie kręgi komunistów przeszły do NSDAP bez większej zmiany poglądów, bo to jest wszystko jeden pies. Różnice są niewielkie na tyle, że żaden totalniak wam ich nie omówi, bo to ukrywa.

image

 

 

II

Przejdźmy zatem do TVP. Nie wiem dokładnie co tam konkretnie zaszło, ale doszły mnie słuchy że nastąpiła zdrada wewnętrzna. I tu mamy pierwszą podstawową metodę działania PiS: opieranie się na kreaturach, które zdradzą ich przy pierwszej okazji. Nie chcą bowiem zatrudnić swoich, bo się ich boją. Widzę zaś, że ten wątek jest przemilczany. Jak to więc konkretnie było? Może bracia Karnowscy opowiedzą. Drugim aspektem jest nierozumienie przez PiS znaczenia faktów dokonanych: gdyby utrzymali TVP jakiś czas, zmusili do otwartego szturmu siłami broni pancernej i lotnictwa to by wyglądali inaczej. Trzecim elementem jest epatowanie głupotą i nieogarnięciem: przecież oni napisali list do Jurovej, która nadzorowała całą operację z ramienia Komisji Europejskiej. To tak, jakby pisać skargę do Katarzyny II, że ruskie wojska idą na Warszawę. Demonstrowanie nierozgarnięcia najbardziej im zaszkodzi.

 

image

 

 

Jak chcieli utrzymać TVP to powinni ludzi wpuścić do środka żeby pilnowali wejść i powinni kupic keczup. W momencie jak ten mianowaniec Sienkiewicza przyszedł z papierem to powinni mu go posmarować keczupem i kazać zeżreć. Czy oni byli zdecydowani na obronę przed siłowym atakiem, czy mieli koncepcję taką, że jak poproszą o podstawę prawną to tamci sobie pójdą? Demonstrowanie niezborności i safandułowatości mogli sobie odpuścić.

O co zakład że zaczną uznawać mianowańców Tuska za prawdziwych?

 

 

III

Tusk zaś teraz cofnąć się nie może, czyli wyborów nie może być już wcale, czyli będą takie jak za Gomułki: jedna lista, bez skreśleń, etc. Nie doceniamy bowiem zdolności Tuska do autodestrukcji i jej przyczyn. Nie doceniamy też jego zdolności do przyssania się do żłoba. Np. teraz pokazał skuteczność i sondaże mu wzrosną, czego pisiory nie rozumieją. Potrafią one bowiem tylko łkać i opiewać swe nieudacznictwo. Listy jeszcze chcą pisać. Nie są w stanie przewodzić Narodowi i obawiam się, że dopiero totalny upadek państwa przynieść może jakieś odrodzenie. 

 
5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>