Polexit

 |  Written by Smok Eustachy  |  1

Oczywiście PiS jest przeciw Unii Europejskiej. Na swoich konwentyklach śpiewają nawet piosenki antyunijne. Sam słyszałem:

- Lance do boju, szable w dłoń, bolszewika goń, goń, goń!

Nie jest tak, że członkostwo jest zaklepane raz na zawsze, zawsze są jakieś warunki brzegowe których przekroczenie spowoduje nieuchronne wystąpienie. Spytajcie dowolnego euroentuzjasty  czy jak Unia każe żreć gruz to będzie żarł czy jednak się wypisze? To może być pasjonujące doświadczenie poznawcze. I ekscytujące.  Pisowców tez możecie się pytać, ciekawe co odpowiedzą? Nie wiem. Może kolektyw się wypowie?

W każdym razie dyskusje o Polexicie jest na razie bezprzedmiotowa bo plany unijne najpierw muszą zostać zrealizowane. Ostatni pomysł aby zakazać mówienie "Boże Narodzenie" i używania imion Maria i Jan jest konsekwentnym elementem planów unijnych: żeby było jak za Stalina. Sam termin komisarze nawiązuje do czego? Za Stalina był Dziadek Mróz, nie można było obchodzić Bożego Narodzenia itp. Aby pojąć bieżące wydarzenia należy zapoznać się z lekturą uzupełniającą:

Feliks Koneczny "Cywilizacja żydowska"

Pozycja fundamentalna tylko za mało przykładów tam jest.

Wracając do Unii to wypada się zastanowić jakie będą skutki jej polityk rozmaitych. Profesor Antoni Dudek tego nie czyni niestety tylko się odkleja niestety. Razem z Redaktorem Warzechą niestety.  Mamy tu Fit for 55  z konsekwencjami:

- zakaz aut prywatnych,

- upadek przemysłu, brak miejsc pracy,

- ograniczenia w hodowli i rolnictwie,

- brak pądu i centralnego ogrzewania.

Ekologiści jakoś tak zwykle działają aby ich działalność przyniosła korzyść Rosji, która za pieniądze ze sprzedaży gazu najedzie sobie Ukrainę. Likwidacja węgla i atomu dodatkowo uzależni UE od Rosji, która se będzie zakręcać kurek z gazem po uważaniu. A nie Putin obiecał że nie będzie. Dalej mamy przejście na auta elektryczne, które nie będą jeździć bo sieć energetyczna nie wytrzymie takiego poboru mocy. Już teraz użytkownicy płaczą że jak włączą ogrzewanie to akumulatory się rozładowują szybko. Elektronika nie radzi sobie z prognozowaniem zasięgu w takich warunkach. Kufaje muszą se wozić i zakładać. Dalej: auto elektryczne jest drogie i dofinansowywane, czyli biedaki których nie stać  składają się na nowomodny gadżet dla bogaczy. Skończy się rynek aut używanych za 10 czy 20 tysięcy albo i nawet 6. Nowy komplet akumulatorów kosztuje chyba więcej niż nowe auto przeto nie opłaca się wymieniać. Normalsów nie będzie stać zatem na auto.A co z wpływami za akcyzę na benzynę?

i na ogrzewanie domu tez nie będzie stać, zarówno wolnostojącego jak i bloku. Powkręcali ludzi na likwidację pieców węglowo-groszkowych i przejście na gaz a tu gaz pójdzie w górę. Czy pójdzie na tyle że ludzi przestanie być stać na ogrzewanie? Czy problem się nasili na tyle że będzie brakować gazu i nie będzie czym grzać? Nie będzie prądu w ogóle? Niech nas euroentuzjasty objaśnią?

Przejdźmy teraz do głodu: Lewicowy publicysta Rafał otoka-Frąckiewicz wskazuje na umowy handlowe Niemcy - Argentyna i szerzej Ameryka Południowa. Artykuły przemysłowe w zamian za żywność. I aby to działało trzeba wykończyć nasze rolnictwo, które jest konkurencyjne. Nie wszyscy to rozumieją, że tu chodzi o przeniesienie produkcji poza UE, gdzie żadnych standardów nie będzie i nikogo to nie obejdzie.

Dalej mamy agendę CEP Spurek, czyli zakaz mięsa i nabiału, co spowoduje głód. Soję na sojowe latte uprawia się w Europie czy jednak nie? I mówię tu o prawdziwym głodzie, który może przybrać rozmiary wielkiego głodu na Ukrainie. Czy jednak nie może?

 

II

Oczywiście bogacze, których lewaki rzekomo zwalczają jakoś se tu poradzą. Podobnie europosłów będzie stać i będą mieli służbowe. I będą trzepać kasiorę na exploatacji bidoków i na czarnym rynku. Przejdźmy teraz do etapów i ich mądrości [1]:  Torby foliowe i caly ten plastik weszły jako ekologiczne: Nie trzeba ciąć drzew na papier czy tam coś itp. Takie było uzasadnienie. Ale to było we wcześniejszym etapie a teraz wszedł nowy etap i foliowe już są nieekologiczne a papierowe ekologiczne. Jednocześnie  protestują przeciw cięciu drzew. Podobnie będzie z wiatrakami i panelami słonecznymi: są zrobione z plastiku którego się nie da utylizowac, panele zmieniają albedo (odbijalność światła) Ziemi, wiatraki osłabiają wiatr co szkodzi, powodują obrażenia ptaków i ich śmierć, teren pod farmą nie nadaje się już do niczego bo wlano mnóstwo betonu w fundamenty. Wszystko to się zużywa. Dodatkowo wtedy kiedy prądu potrzebujemy najbardziej to to wszystko nie działa. Np. w zimie brak wiatru i krótki dzień. I chmury. I śnieg na panelach. I wiatraki trzeba zasilać prądem bo muszą się obracać. Wszystko to lewaki odkryją w następnym etapie i zaczną się miotać. Oni na prawdę tak działają.

III Co na to PiS?

Tusk zobowiązał się do przyjęcia Euro ale nie powiedział kiedy. Podobnie Chińczycy zobowiązują się do zmniejszenia emisji CO2 ale kiedyś. Tymczasem minister pisiorski aspirował do koryta unijnego więc musiał się wykazać. Podobnie mieliśmy piątkę dla zwierząt wymyślona przez Moskala. Premier Morawiecki chyb myśli, że jak będziemy nadgorliwym prymusem to Unia nam odpuści sądy i inne takie. Naiwniak. Powinien się zobowiązać do węgla ale w terminie nieokreślonym. A tu pisiory wprowadziły segregację śmieci do której Unia ich nie zobowiązała. W sensie nie mieli obowiązku wprowadzić tylu rodzajów śmietników. Oni wprowadzają te bzdury bo chcą. Bo są popierniczeni.

Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji bo są na to za głupi. Taka jest gorzka prawda. Chociaż trochę sobie zdają bo doszły mnie słuchy że piątka dla zwierząt poszła w odstawkę i ekipa od Ardanowskiego znowu objęła koryto rolnicze. Sam Ardanowski nie bo coś tam na niego mają. Ciekawa sprawa.

Jakie są zatem postulata gospodarcze: utrzymanie produkcji rolnej w tym hodowli i futerkowców, utrzymanie przemysłu, utrzymanie cen prądu itp.

 

PS: Jeszcze sztuczna hodowla mięsa wchodzi. To dopiero będzie miało ślad węglowy i będzie nieekologiczne.

PS2: Za Stalina prywatna własność aut była ograniczona, dostępność mięsa była niewielka, prawie ideał. Co prawda kopcili. Ale można postawić znak równości między:

wyrzeczenia dla budowy komunizmu i świetlanej przyszłości a wyrzeczenia dla walki z GLOBCIEM

I efekt będzie równie opłakany.

CDN

Przypisy:

1 - Towarzysz Lenin objawił prawdę taką, że rewolucja składa się z etapów. Każdy etap ma swoje prawdy, cele, środki, metody. Po przejściu do następnego etapu prawda poprzedniego staje się kłamstwem itd. Ponieważ jesteśmy rewolucyjnie do tyłu przeto ratunkiem naszym jest pokazywanie patologii następnych etapów. Czyli sytuacji z krajów gdzie dalej zaszło. Informacje takie, jako przyszłościowe, budzą ataki furii u tamtych.
5
5 (3)

1 Comments

Danz's picture

Danz
Najgorsze jest to, że brukselskie wariatkowo naprawdę wierzy w swoje "przepowiednie klimatyczne" i "ekolo-religię."
Wolno im, ale czy my musimy się dostosowywać do zielonych szaleńców?  Gorsza sprawa, że po zmianie waadzy, zielone reformy dopiero ruszą "z kopyta."

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Więcej notek tego samego Autora:

=>>