Case study, kasta rządzi, 17 letni proces

 |  Written by Andy51  |  0
 Dla sądów szykują się sądne dni. Sejm  w końcu próbuje zmienić ustawę o ustroju sądów , o KRS, itd. Sądy mają służyć obywatelom a nie samym sobie. Jako tzw. case study proponuję zapoznać się ze sprawą pana Kopczyńskiego, którą przedstawił na Komisji Sprawiedliwości i Praw człowieka. Na załączonym linku od 9 min.
Otóż sprawa przeciwko panu Kopczyńskiemu toczy się od 17 lat, były już 447 rozprawy, 7 razy pod różnymi pretekstami sprawa odbywała się od początku. W tle sprawy sprzedaż bardzo dużego majątku zakupionych po śmiesznych cenach, przez znajomych, rodzinę i innych pociotków sędziów z Sądu Rejonowego w Łodzi, przed , którym toczy się sprawa , a końca sprawy nie widać.
Już nawet gdyby ta sprawa była sprawą jednostkową, należałoby wprowadzić jakieś mechanizmy albo jakieś przepisy prawne, żeby do takich sytuacji nie dochodziło.
Ale takich spraw jest więcej. Kasta rządzi się swoimi prawami niczym muzułmanie w dzielnicach, które opanowali w europejskich miastach.
Ale jest krzyk, oni chcą, żeby było tak jak było, jak np. pani sędzia Maria Bradtke, była asystentka sędziego Milewskiego, później  była sędzią w Sądzie Rejonowym w Sopocie, gdzie sądziła a raczej uwalniała od zarzutów Jacka Karnowskiego. Osądzała aż 3 lata, by w wieku 37 lat przejść na emeryturę i dostawać 6 tys. zł emerytury.
Te dwa przykłady świadczą o tym, że posunięcia min. Ziobro są jak najbardziej słuszne i taka sytuacja nie może w polskim wymiarze sprawiedliwości dłużej trwać.
 
https://www.youtube.com/watch?v=k9g54R10WMw
http://niezalezna.pl/92918-taka-pozyje-byla-sedzia-kosi-niezla-emeryture-i-ma-37-lat
5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>