22 osoby z centrum chorób płuc zakażone koronawirusem

 |  Written by Danz  |  0
Łącznie u 22 osób, w tym u 16 osób z personelu medycznego oraz 6 pacjentów, z oddziału pulmonologicznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu potwierdzono we wtorek wieczorem zakażenie koronawirusem. Pacjenci z tego oddział zostali ewakuowani do izolatorium w Obornikach Śląskich.
 

We wtorek wieczorem służby prasowe wojewody dolnośląskiego poinformowały o 17 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Chodzi o personel medyczny oraz pacjentów z oddziału pulmonologicznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc. Wcześniej informowano o pięciu osobach z tego oddziału, u których potwierdzono zakażenie nowym patogenem.

Ogniskiem zakażenia był najprawdopodobniej pacjent oddziału pulmonologicznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc, u którego wykryto zakażenie. Pacjent został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest szpitalem zakaźnym. W związku z tym 50 osób z personelu medycznego i pacjentów oddziału pulmonologicznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu zostało skierowanych na kwarantannę.

U 22 osób z tej kwarantanny, w tym u 16 osób z personelu medycznego oraz 6 pacjentów, potwierdzono zakażenie koronawirusem – przekazał we wtorek wieczorem Michał Nowakowski, rzecznik Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Po tym jak zakażenie koronawirusem stwierdzono u pierwszych pięciu osób zdecydowano o ewakuacji 13 pacjentów leczonych na oddziale pulmonologicznym. Zostali oni przewiezieni do izolatorium w Obornikach Śląskich.

https://niezalezna.pl/318536-22-osoby-z-centrum-chorob-pluc-zakazone-koronawirusem

5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>