Absurdy politycznej poprawności. Lewicowa komisja oskarżyła Abrahama Lincolna o... rasizm

 |  Written by Danz  |  0

Na fali dotykającego USA w ostatnich latach rewizjonizmu historycznego Panel Nazw Szkół, który odpowiada w SF za patronów placówek edukacyjnych, stworzył listę, która definiuje kto nie może być patronem szkoły. Według tej listy tego przywileju powinny być pozbawione postaci historyczne, które m.in. posiadały niewolników, były rasistami, brały udział w kolonizacji czy niszczyły środowisko naturalne. 

Po przeanalizowaniu patronów szkół w SF komisja doszła do wniosku, że aż 42 szkoły – jedna trzecia wszystkich w San Francisco – powinny zmienić patronów. Wśród postaci historycznych które uznano za nieprawomyślne znalazły się takie osoby jak chociażby pierwszy prezydent USA George Washington (posiadał niewolników), prezydent Herbert Hoover (usuwał czarnoskórych z kierowniczych stanowisk w Partii Republikańskiej aby zwiększyć jej szanse na rządzonym przez Demokratów południu) czy też św. Junipero Serra, twórca kalifornijskich misji (oskarżany przez lewicę o pomoc w hiszpańskiej kolonizacji). Na liście znalazła się również szkoła El Dorado – nazwana tak od legendarnej, pełnej złota krainy, która miała znajdować się w Ameryce Południowej. Szkoły, których patroni wypadli z łask, muszą przedstawić propozycję nowych najpóźniej do 18 grudnia, komitet będzie je opiniował na początku przyszłego roku. 

Co ciekawe wśród szkół, które według komitetu muszą zmienić nazwę, znalazła się również ta nazwana na cześć lewicowej senator Dianne Fenstein, jednej z najpotężniejszych postaci amerykańskiej lewicy. Członkowie komisji zarzucili jej, że kiedy była jeszcze burmistrzem SF ( w latach 1978-88) nakazała wywiesić przed ratuszem flagę Konfederacji. „Na lokalnym poziomie Feinstein zdecydowała o wywieszeniu na ratuszu flagi, która jest ikonografią wewnętrznego terroryzmu, rasizmu, białej chciwości i braku ludzkich odruchów w stronę czarnoskórych i Indian” - miał powiedzieć na zebraniu komitetu jego przewodniczący Jeremiah Jeffries. „Jest jedną z niewielu żywych osób na naszej liście, więc ciągle ma czas, żeby poświęcić resztę życia walce o dobro czarnych, Indian i innych kolorowych. Jak na razie tego nie zrobiła” - wskazał.

Jak donosi San Francisco Tribune prace komisji wywołały w San Francisco ożywioną dyskusję. Nie brak osób, które uważają, że komitet ma rację – SF to w końcu jedno z najbardziej lewicowych miast w USA. Nie brak jednak również takich, którzy krytykują członków komitetu za to, że w swojej pracy korzystali z wikipedii i fragmentów socjalistycznych ulotek propagandowych a nie z poważnych opracowań historycznych. Zwracają również uwagę, że mało która postać historyczna, nieważne jak zasłużona, wytrzyma konfrontację z dzisiejszymi standardami politycznej poprawności. Nie brak również głosów, że cała sprawa jest tworzeniem niepotrzebnego zamieszania  w szczycie pandemii i wywołanego nią kryzysu gospodarczego. 
Całość tutaj: 
https://niezalezna.pl/369597-absurdy-politycznej-poprawnosci-lewicowa-ko...

5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>