"Bóg nie umarł 2" w kinach od 8 kwietnia

 |  Written by admin  |  3
                            
Czy sprawy wiary można rozstrzygać przed sądem?

„Bóg nie umarł 2” to pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania wyłącznie przy pomocy argumentów prawnych.  Druga część filmu, który poruszył serca i sumienia ponad 140 tysięcy polskich widzów.

Grace jest nauczycielką historii  w liceum. Podczas prowadzenia lekcji odpowiada na pytanie uczennicy wspominając przy tym działalność Jezusa Chrystusa.  Dyrekcja szkoły zarzuca jej złamanie przepisu o świeckości instytucji państwowej. 
W świeckiej szkole, na lekcji historii nie powinno mówić się o Jezusie. Jeśli Grace przeprosi sprawa zostanie rozstrzygnięta polubownie i zachowa pracę. Jeśli nie, sprawa trafi do sądu i wówczas kobieta może stracić wszystko łącznie z prawem do wykonywania zawodu. Rozpoczyna się pasjonujący sądowy spór, w który angażuje się uczelniana społeczność. To wszystko sprawia, że odmieni się życie wielu osób. Konflikt, który miał być lekcją pokory dla ludzi wierzących przeradza się w niezwykłą dysputę o wolności sumienia, istnieniu Boga i jego obecności w przestrzeni publicznej…
 


Twórcy o filmie:
„Czuję wręcz, że chrześcijanie są lekceważeni i marginalizowani. Ludzie przewracają oczami, a powinni szanować tę religię tak, jak szanuje się inne”, mówi Melissa Joan Hart – odtwórczyni filmowej Grace. „Jestem chrześcijanką i często odczuwam, że gdybym wyznawała inną wiarę, napotykałabym na znacznie więcej szacunku” – dodaje.

Chuck Konzelman, Cary Solomon, autorzy scenariusza: „Chcieliśmy utrzymać realistyczny ton”, wyjaśnia Cory Solomon, jeden ze scenarzystów „Bóg nie umarł 2”. „Nie mieliśmy zamiaru opowiadać historii, przy której trzeba przymrużyć oko lub która nie ma nic do powiedzenia”. Scenarzyści twierdzą, że ich film ukazuje nie tylko mylne postrzeganie, oraz stosowanie reguły „rozdziału państwa od kościoła”, ale także podkreśla coraz większą niechęć świata świeckiego wobec mężczyzn
i kobiet, którzy chcą mówić o swojej wierze publicznie.

Obsada: MELISSA JOAN HART (Grace Wesley), JESSE METCALFE (Tom Endler), DAVID A.R. WHITE (Wielebny Dave), ERNIE HUDSON (Sędzia Stennis), RAY WISE (Peter Kane).

Tytuł filmu: Bóg nie umarł 2  
Reżyser: Harold Cronk
Scenariusz: Chuck Konzelman, Cary Solomon Produkcja: USA 2016
Dystrybutor: Monolit Films  
Gatunek: Dramat/Obyczajowy
Czas trwania: 120 minut
Premiera kinowa: 08 kwiecień
Więcej o filmie na www.bognieumarl-film.pl
0
Brak głosów

3 Comments

Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
 na "Bóg nie umarł 1". Zwiastuny były zachęcające. Spodziewałam się ciekawego, błyskotliwego pojedynku filozoficznego. Początek zapowiadał się nieźle, ale później... zrobiono z tego ckliwą opowiastkę w stylu melodramatu klasy B.
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."

Więcej notek tego samego Autora:

=>>