Borys Szyc wyznaje: "Rola Piłsudskiego jest dla mnie przełomowa". WYWIAD

 |  Written by Danz  |  3
Aktorstwo to bardzo pojemny zawód. W jednym życiu przeżywam kilkadziesiąt innych. Raz jestem w wojsku, kiedy indziej zmieniam się w dresa, a po tym wszystkim przychodzi rola Józefa Piłsudskiego - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Borys Szyc, który gra tytułową rolę w "Piłsudskim" Michała Rosy. Premiera filmu 13 września.
 

We wrześniu na ekrany kin wejdzie film Michała Rosy, w którym zagrał pan Józefa Piłsudskiego. To rola w pewnym sensie przełomowa?

Tak, bo to pierwsza rola, którą gram nie jako chłopak, a dojrzały, 40-letni mężczyzna. W dodatku opowiadam o swoim rówieśniku Ziuku, który znajduje się w przełomowym momencie życia. Jego związek z żoną chyli się ku upadkowi. Oni praktycznie się ze sobą nie widywali, bo Piłsudski albo działał w terenie albo siedział w więzieniu. Jakby tego było mało, umiera jego ukochana pasierbica Wandzia, a on nie może pozbierać się po tej tragedii. Aż w końcu w jego życiu pojawia się nowa kobieta Ola Szczerbińska, która wyciąga go ze stanu apatii. Historia Piłsudskiego to była sinusoida – od depresji i myśli samobójczych do życia na wysokim C.

https://niezalezna.pl/283587-borys-szyc-wyznaje-rola-pilsudskiego-jest-dla-mnie-przelomowa-wywiad

5
5 (2)

3 Comments

Obrazek użytkownika ro

ro
Jakieś naiwne złudzenia miałem, że Piotr Adamczyk uszczknie i zostawi coś dla siebie z roli, którą zagrał w swoim filmie życia... 
Obrazek użytkownika Danz

Danz
Jak oceniasz film?

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika ro

ro
Dobry paradokument. Miał wzbudzić pozytywne emocje i (chyba) wzbudził. 
Natomiast na Szyca w roli Piłsudskiego jakoś nie mam ochoty - boję się, że nie dałoby się tego "odzobaczyć".
Podobnie jak już się nie da odzobaczyć "Ogniem i mieczem". Niech Hoffmanowi ziemia lekką będzie.

Więcej notek tego samego Autora:

=>>