Stacja Smoleńsk

 |  Written by grzechg  |  3
Ze Stacji Smoleńsk nie sposób odjechać w spokoju, jeśli oczekuje się pełnej prawdy o tym, co się stało 10 kwietnia 2010 roku. Trzeba mieć świadomość, że własnym, polskim wysiłkiem, szybko jej nie poznamy. Można w nieskończoność stawiać pytania, czy Zachód zna prawdę o katastrofie, czy znają ją Stany Zjednoczone, ale widać wyraźnie, że interesy globalnej polityki stoją ponad Smoleńskiem. Przynajmniej na razie. Obraz tego dnia jest tak zagmatwany, ilość informacji, danych naukowych i opisów zdarzenia tak wielka i tak różna, że daje każdej ze stron sporu o przyczyny tej tragedii, możliwość formułowania jednoznacznych wniosków. Dziś można jedynie z całą pewnością powiedzieć, że nie znamy przyczyny Katastrofy Smoleńskiej i każdy kto mówi z pełnym przekonaniem, że ma na ten temat wiedzę niepodważalną, mija się z prawdą. Mamy cały szereg zdarzeń od 1 września 2009 roku i spotkania Putin – Tusk na molo aż po sam dzień tragedii, które pozwalają na postawienie tezy, że w interesie i Moskwy, i rządu Tuska, było wykluczenie ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z obchodów 70` rocznicy Zbrodni Katyńskiej. To jednak za mało, by budować daleko idące wnioski. Wiemy też na pewno, że samolot rządowy TU – 154M uległ zniszczeniu i rozpadowi na kilkadziesiąt tysięcy części, spadając – jak zgodnie twierdzą eksperci mówiący o wypadku lotniczym – z wysokości kilkunastu metrów. Jest to sprzeczne z prawami fizyki i jest to sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem.
 
 
Od początku strona polska praktycznie nie miała dostępu do miejsca katastrofy, Rosjanie przemieszczali części wraku, a potem zaczęli je ciąć. Nie mamy czarnych skrzynek i nie mamy wraku, i być może nigdy ich nie dostaniemy. Pozostaje śledztwo poszlakowe, ale na przełom po zbadaniu próbek wraku i szczątków ciał ofiar katastrofy trudno też od razu liczyć. Dlatego nie ma między innymi całościowego raportu komisji kierowanej przez Antoniego Macierewicza. Już pojawiły się głosy niezadowolenia, także w obozie władzy, że przecież raport miał być gotowy na 8 rocznicę tragedii. Warto zadać sobie pytanie, co by było, gdyby Antoni Macierewicz przy wsparciu Jarosława Kaczyńskiego nie podjął się z grupą posłów i naukowców wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Mielibyśmy kulawe raporty Millera i Laska, które są pochodną raportu Anodiny. Mielibyśmy obraz złych pilotów, fatalnej pogody i nacisków ze strony wiadomych polityków, by lądować. Jedno jest już nie do odrobienia poza śmiercią 96 polskich obywateli pełniących najważniejsze funkcje w państwie – upokorzono Polski Naród i upokorzono polskie państwo. I zrobiła to Rosja przy milczeniu Zachodu. I tak już zostało. Ale tak nie musiało być, gdyby (w najlepszym razie) nie tchórzostwo rządu Donalda Tuska, gdyby nie polityka pogardy, która błyskawicznie zagościła na polskiej scenie politycznej ustami Palikota i ulicznej tłuszczy.
 
 
W przededniu 8 Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej nie ma sensu pisać o ludziach pełnych do dziś sowieckiej mentalności, którzy ogłaszają w Internecie, że wygrali. „Wygraliśmy” – takie hasło trzyma znana reżyser i właściwie mówi po części prawdę, ponieważ nadal nie wiemy  co zdarzyło się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Nawet jeśli w pełnym raporcie podkomisji smoleńskiej zostaną podane przekonywujące informacje o zamachu, to będzie je można zawsze podważyć, dopóki nie zakończy się śledztwo. Ze Stacji Smoleńsk szybko nie odjedziemy, w poczuciu ulgi, że państwo zrobiło wszystko co mogło, by poznać prawdę. Skala tej tragedii jest tak ogromna, tak bardzo przerasta wielu z nas, że chcemy po prostu od niej uciec i zapomnieć, i to można nawet zrozumieć. Ale nie można zaakceptować całego przemysłu pogardy, jaki w 2007 roku uruchomiła Platforma Obywatelska, i który tak „znakomicie” się wpisał we wszystko to, co działo się na Krakowskim Przedmieściu po 10 kwietnia i to, co działo się w ostatnich dwóch latach po dojściu do władzy Prawa i Sprawiedliwości. Cóż więcej można powiedzieć, skoro dziś Prezydentem Warszawy jest nadal Hanna Gronkiewicz – Waltz, która zrobiła wszystko, by pomnik ofiar Katastrofy Smoleńskiej w ogóle nie powstał. I gdyby nie zwycięstwo wyborcze Prawa i Sprawiedliwości, tego pomnika nadal by nie było.   
5
5 (3)

3 Comments

Obrazek użytkownika krisp

krisp
Pomimo całej sowieckiej tłuszczy w Polsce, opłaconych (przez kogo?) zdrajców, zakłamanych narracji "zaprzyjaźnionych" telewizji i radiostacji i innych "aktywnych szatanów", jest nasza nadzieja w Zmartwychwstałym, który zwyciężył śmierć i który sam mówił też, że zwyciężył świat.

W konfrontacji z Prawdą nie mają więc żadnej szansy kłamcy, jakiejkolwiek byliby maści. Potrzeba tylko więcej czasu na rozwikłanie tej morderczej zagadki, której początkiem było pamiętne przemówienie Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi, a kolejnymi etapami, sekretna rozmowa ryżego polskiego nienawistnika z sowieckim bandytą na sopockim molo i sterowane przez sowiecką ambasadę ramię w ramię z "polskim" MSZ-em Sikorskiego, przygotowania do lotu do Smoleńska, przy twórczym "zabezpieczeniu" wizyty naszej delegacji przez Arabskiego i spółkę, i tzw. polski kontrwywiad z władzą oficjalnie współpracującą z FSB.

Dlatego modlę się tak, jak polecał to Chrystus w objawieniach Ojca Dolindo Ruotolo: "Jezu, Ty się tym zajmij".

​Pozdrawiam

​krisp

 
Obrazek użytkownika boldandcharm

boldandcharm
 Czy mordercy i wspólnicy morderstwa maja prawo mataczyć, unikać prawdy i kłamać we wlasnym interesie. Tak,przyznaje im się takie prawo. Po co więc oburzać sie na łże media, ryżego i cały układ, co murem stał przy nim w kwietniu 2010.
 Celniej zapytać kim był wówczas minister nauki Gowin, w jakim więzieniu siedzi Arabski? Z jakiego paragrafu ściga się Komorowskiego za antykonstytucyjne przejęcie kancelarii Prezydenta RP? Kto zadaje niewygodne, ale niezbedne pytanie obecnemu prezydentowi Dudzie, na podstawie jakiego prawa przekazał klucze i jakim prawem jedna mnie ze szczajacymi na znicze i upadlajacymi smoleńskie wdowy? Kto pyta o marginalizację komisji sledczej do rangi podkomisji z budżetem nizszym niż  dzisiejsze TPPR? Kto pyta dlaczego ministra Macierewicza i rząd Szydło wymieniono na pouwolską zbieraninę?
Módlmy się, ale i pracujmy. Chociaż głowami.
Pozdrawiam.
Obrazek użytkownika krisp

krisp
Dzieją się zaiste rzeczy przedziwne. Nie do końca zapewne damy radę rozeznać, jacy Szatani mieszają w polskim kotle, boć poza widocznymi znakami, są też nurty podskórne, wiadome wąskiemu gronu osób decyzyjnych, na zasadzie tajne/poufne/sekretne. Dlatego do "Jezu, Ty się tym zajmij" dołączam modlitwę do Św. Michała Archanioła. Na okoliczność tych licznych Szatanów i innego diabelskiego pomiotu. 

Pozdrawiam

krisp

Więcej notek tego samego Autora:

=>>