El Pais i laureatka „Złotej Menory” plują na Polskę

 |  Written by kokos26  |  0
24 maja Reduta Dobrego Imienia skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew cywilny przeciwko hiszpańskiemu dziennikowi El Pais, o czym poinformowano opinię publiczną. Chodzi o kłamliwe zarzuty tego lewackiego szmatławca jakoby Polacy odpowiedzialni byli nie tylko za Holokaust, ale również za „pogromy Żydów” i „polowania na Żydów”. Przeczytałem informację Reduty Dobrego Imienia oraz zacytowane fragmenty skandalicznego artykułu i doszedłem do następujących wniosków.
 
Po pierwsze nigdy nie można wykluczyć, że jakiś niewielki procent lub promil zagranicznych publikacji szkalujących Polskę wynika z niewiedzy i nieuctwa ich autorów, ale na pewno nie jest to przypadek hiszpańskiego El Pais. Ten lewacki szmatławiec jest bardzo zaprzyjaźniony z „Gazeta Wyborczą”, a w maju ubiegłego roku podczas wielkiej gali w Madrycie przyznał Adamowi Michnikowi Nagrodę im. José Ortegi y Gasseta przyznaną za walne przyczynienie się do rozwoju demokracji i wolności słowa w Polsce. No, ale nie o nagradzanie Michnika mi chodzi, bo przecież naczelny Wyborczej obwieszony jest przez światowe lewactwo medalami i orderami niczym sowiecki generał.
 
Po drugie wysuwam roboczą hipotezę, według której pismaki z El Pais od wielu lat ochoczo kolaborują z czerskimi w celu szkalowania Polski i Polaków, a kłamliwie atakując Polskę powołują się na oszczerstwa Jana Tomasza Grossa i innego polakożercy, Jana Grabowskiego z University of Ottawa w Kanadzie.
 
Po trzecie Reduta Dobrego Imienia powinna wiedzieć, że w przypadku tego hiszpańskiego dziennika mamy już do czynienia z recydywą. Trzeba to wykorzystać przed sądem. Dla przykładu zamieszczam fragment skandalicznego i pełnego kłamstw artykułu El Pais sprzed dziesięciu lat zatytułowanego Polska wciąż budzi grozę, autorstwa legitymującej się słusznymi korzeniami, Raholi Pilar, w którym można było między innymi przeczytać: „Powtarzające się doniesienia z Polski brzmią jak przekleństwa, jak klątwy czarnej magii rzucane przez historię od wielu dziesięcioleci na ten stary kraj. Trzeba przyznać, że kraj ten, mimo swej dawnej świetności, mocno ucierpiał z powodu straszliwych nieszczęść, jakie miały miejsce w najnowszej historii. To właśnie tam, w czarnej otchłani pamięci, znajdują się obozy zagłady. Co prawda za ich powstanie odpowiedzialni są Niemcy – Polska była w tym czasie pod okupacją, a wielu Polaków walczyło przeciwko nazistom (nie należy jednak zapominać, że więcej trudności nastręczyło nazistom zdławienie oporu w warszawskim getcie niż podbój całego kraju). Jednak prawdą jest także, że w tym kraju połączyły się dwa nurty antysemityzmu: nazistowski i wywodzący się z religii chrześcijańskiej. Ktoś kiedyś napisał, że Polska wymyśliła nienawiść wobec Żydów, jeszcze zanim zamieszkali tam Żydzi. Rzeczywiście jako jedyny kraj na świecie dokonała pogromu nielicznych Żydów ocalonych z holokaustu, kiedy próbowali wrócić do swoich domów. […] Eksperci zapewniają, że mimo iż w tym kraju prawie nie ma już Żydów, Polacy nadal są największymi antysemitami w Europie. Antysemityzm ten wywodzi się z religii chrześcijańskiej i na przestrzeni wieków sprawił, że Żydzi – mimo istotnej roli, jaką odgrywali w nauce i w literaturze – stali się narodem znienawidzonym, prześladowanym i maltretowanym. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że Polska odegrała kluczową rolę w nikczemnych działaniach, które doprowadziły do wymordowania dwóch trzecich całej ludności żydowskiej w Europie. Ostatnio znów docierają do nas z tego kraju wieści o prześladowaniach, nagonkach i wpływach Kościoła katolickiego, wykraczających daleko poza sprawy duchowe, odwołujących się do najgorszej tradycji religijnego fundamentalizmu”. 
 
Po trzecie warto szykujący się sądowy proces wykorzystać także w celach edukacyjnych i wyposażyć hiszpańskich historycznych analfabetów w wiedzę o kraju, w którym żyją. W XII wieku Półwysep Iberyjski zamieszkiwało 90% światowej populacji Żydów. W XIV i XV wieku Żydzi żyjący w Hiszpanii doświadczyli potwornej tragedii. Byli dziesiątkowani w licznych pogromach i masowo sprzedawani muzułmanom jako niewolnicy. 31 marca 1492 roku w Granadzie podpisano edykt, na mocy którego Żydzi zostali z Hiszpanii wypędzeni, a ratunek, opiekę, azyl i doskonałe warunki do rozwoju znaleźli dopiero w gościnnej i tolerancyjnej Rzeczpospolitej. Tak więc redakcjo El Pais i Raholo Pilar -  laureatko „Złotej Menory”,   nadanej ci przez francuski oddział masońskiej żydowskiej loży B’nai B’rith, jeżeli piszecie, że „Polska wymyśliła nienawiść wobec Żydów, jeszcze zanim zamieszkali tam Żydzi” to po lewacku bredzicie i łżecie, bo pięć wieków temu epicentrum tej nienawiści do Żydów znajdowało się w Hiszpanii, z której ku uciesze Michnika i spółki kłamliwie na Polskę plujecie.
 
Po czwarte oprócz powstania w getcie warszawskim, w którym według szacunków zginęło od 16 do 86 niemieckich żołnierzy w okupowanej Polsce wybuchło także Powstanie Warszawskie, w którym niemieckie straty wyniosły, 10 tysięcy zabitych, 9 tys. zaginionych i 9 tys. rannych. Było to największe podczas II wojny światowej wystąpienie zbrojnego ruchu oporu w Europie i największe miejskie powstanie w dziejach świata.   
 
Artykuł opublikowany w „Warszawskiej Gazecie”
5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>