Jak Tusk zareagował na porozumienie w sprawie Nord Stream 2?

 |  Written by zuberegg  |  0

"Administracja prezydenta USA Joe Bidena i niemieckie MSZ ogłosiły porozumienie w sprawie zakończenia sporu na temat gazociągu Nord Stream 2." Salon24. 

Ukraina straci pieniądze za tranzyt przez jej terytorium gazu. Europa wschodnia traci na bezpieczeństwie energetycznym. Putin, Merkel mogą świętować, Biden liczy że dzięki temu porozumieniu przeciągnie Rosję na swoja stronę w sporze z Chinami.. W Polsce nikt nie ma wątpliwości że to porozumienie uderza w nasze bezpieczeństwo energetyczne. Rząd jasno wypowiedział się w tej sprawie. Szefowie MSZ Polski i Ukrainy wydali wspólne oświadczenie w tej sprawie. 

Jakoś ominął mnie komentarz lidera PO, I Europejczyka w Polsce, szefa Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim. Przecież to niemożliwe by ten, mąż stanu nie zareagował na to szkodliwe działanie Berlina, ten przeciwnik Putina musiał zareagować?  

Musiałem przegapić  jego konferencję w której przedstawia swój pomysł na przeciwdziałanie lub działanie poprawiające nasze gazowe bezpieczeństwo. Liczę że jako szef EPL przygotuje rezolucje która zostanie poddana pod głosowanie w PE, w której skrytykuje działanie Merkel. A dziś wypada by się chociaż wściekł. Albo podczas spotkania z Merkel przyłoży jej pistolecik z palców do pleców.

Czekam na reakcję!

5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>