Kaczyński: rekonstrukcja we wrześniu lub na początku października; cel 12 resortów [WYWIAD]

 |  Written by Danz  |  0

Kaczyński: rekonstrukcja we wrześniu lub na początku października; cel 12 resortów [WYWIAD]

 
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński / ShutterStock
Rekonstrukcja rząd odbędzie się we wrześniu lub najdalej na początku października; plan zakłada zmniejszenie liczby resortów do 12; liczę, że negocjacje umowy koalicyjnej w ramach Zjednoczonej Prawicy w przyszłym miesiącu zakończą się sukcesem - mówił PAP lider PiS Jarosław Kaczyński.
 

PAP: Coraz mniej dni zostało do września, a więc do zapowiadanej rekonstrukcji rządu. Premier Mateusz Morawiecki w jednym z ostatnich wywiadów mówił, że celem rekonstrukcji jest przyśpieszenie działania, uproszczenie procesu decyzyjnego i zwiększenie skuteczności rządu. Czy już wiadomo kiedy miałoby do niej dokładnie dojść, jak miałaby wyglądać nowa struktura rządu?

Jarosław Kaczyński: Mogę mówić o pewnym planie, który byłby zrealizowany we wrześniu, być może ostatecznie na początku października. To jest plan, który obejmuje daleko idące zmniejszenie liczby ministerstw. Połączenie różnych działów, tak żeby ich nadzorcą był jeden minister.

 

Chodzi o to, aby nie było tak jak jest dzisiaj, że pewne decyzji odnoszące się np. do spraw ochrony środowiska są w trzech różnych ministerstwach, bo to do niczego dobrego nie prowadzi.
Całość: https://forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/7790890,kaczynski-rekonstrukcja-we-wrzesniu-lub-na-poczatku-pazdziernika-cel-12-resortow-wywiad.html

5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>