
J. Kaczyński powiedział, że „minęły 3 miesiące, ponad trzy miesiące” od czasu jak Tusk obiecał skrócenie kolejek do lekarzy i dał na to Min. Arłukowiczowi tyle czasu, a po tym jeśli nie wykona to dymisja. Dodał jeszcze, że Arłukowicz ma się jak pączek w maśle. W sensie, że nie został zdymisjonowany.
Tymczasem faktycznie minęły już ponad 4 miesiące, a nawet prawie pięć, a nie 3. Sprawdziłem. Dziennik.pl poinformował o tym jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia i to po 9-tej rano
2013-12-23 09:36 | Aktualizacja: 09:37
zatem 3 miesiące to minęły już 23 marca 2014.„Premier dał ministrowi zdrowia trzy miesiące na zmniejszenie kolejek do specjalistów.” http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/446453,szef-naczelnej-izby-lekarskiej-wykonanie-polecenia-premiera-przez-arlukowicza-byloby-cudem.html
Zaraz po tym Kaczyńskim wpuścili na wizję w TVP.INFO Min. Ławrowa i ten dopiero powiedział wyraźnie:
To odważny Minister i się nie szczypie jakąś tam poprawnością polityczną tylko mówi jak jest – prosto z mostu. Kłamstwo ma odwagę nazwać kłamstwem.„To jest po prostu kłamstwo”.
Nie bójmy się tego słowa. Czyżby na Platformie Obywatelskiej zabrakło komuś odwagi by pozywać kłamstwa w trybie wyborczym, jak w pamiętnym roku 2010, kiedy ówczesny kandydat Platformy na Prezydenta powiedział:
Albo jak w roku 2011, kiedy odważny i kompetentny ówczesny szef sztabu PO Jacek Protasiewicz potrafił policzyć średnią kłamstw na minutę„Sędzia jeszcze jest rozgrzany załatwimy sprawę szybko”.
A teraz to rozluźnienie obyczajów jakieś czy coś: Piskorskiego nikt nie pozywa, jakiś dron wybija się na nie niepodległość, a jak donosi red. Jacek „Dół z Wapnem” Żakowski za pośrednictwem Gazety łuczciwej„Jedno kłamstwo na dwie minuty, średnio licząc…”
PO: musieliśmy powstrzymać PiS przed kłamstwami” PAP 24.08.2011 13:40 http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,10166001,PO__musielismy_powstrzymac_PiS_przed_klamstwami.html
„ulice toną już w fekaliach” http://wyborcza.pl/1,75968,15943378,Prezesie__nie_przepraszaj__Zmien_sie.html#CukGW
Skandal. Rozlało się zatem z Internetu na ulice chyba, bo już w lipcu 2011 Radek - szef polskiej dyplomacji alarmował z Londynu - Sikorski:
Gita2, sympatyzująca zapewne z Kaczyńskim, bezczelnie do tego twierdzi, że kolejki sie wydłużyły – jakby nie słyszała, że Pan Premier Tusk to „nigdy nie kłamie”. A nie tak dawno inna członkini watahy – nazywana panią prof. ośmieliła się powiedzieć na jedynego prawdziwego „profesora” Platformy serwowanego nam w mediach – przepraszam za słowo: „pastuch”. Bo Platforma to ma jeszcze innych profesorów, np. w Olsztynie, senatora i rektora, ale go nie pokazujo, nie wiedzieć czemu. Może przez ten paszkwil, że coś tam z 14-latką...?„Internet to kloaka, w której różni frustraci wylewają swoją żółć” - http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sikorski-internet-to-kloaka-w-ktorej-rozni-frustraci-wylewaj,nId,351896
PS
O ultimatum dla Arłukowicza informowano już wcześniej np.:
20.12.2013 Tusk: jeśli Arłukowicz nie skróci kolejek - przyjdzie nowy minister - Wiadomości - polskieradio.pl http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1007709,Tusk-jesli-Arlukowicz-nie-skroci-kolejek-przyjdzie-nowy-minister-
14.12.2013 Ultimatum Tuska dla Arłukowicza Tomasz Borysiuk 14 grudnia 2013 15:38 http://www.medexpress.pl/system/ultimatum-tuska-dla-arlukowicza-2/28982/
16.12.2013 To nie koniec zmian w PO „Podczas programowego wystąpienia premier postawił wyraźne ultimatum ministrowi zdrowia Bartoszowi Arłukowiczowi. Tusk powiedział, że oczekuje, by Arłukowicz do wiosny przedstawił „precyzyjne działania", które doprowadzą do skrócenia czasu oczekiwania na wizytę u lekarza i zmniejszenia kolejek w służbie zdrowia. A to znaczy, że nad ministrem, który uratował się podczas rekonstrukcji, znów zawisły czarne chmury.” Rzeczpospolita http://www.rp.pl/artykul/1072770.html?print=tak&p=0
Ale 3 miesiące ośmielił się zapisać chyba tylko dziennik.pl dlatego do obliczeń przyjąłem datę 23 grudnia 2013. Niemniej jednak sam słyszałem, że mówił o trzech miesiącach. A pan premier nigdy nie kłamie.
4 Comments
Tu znowu na pytania panienek
12 May, 2014 - 18:30
http://vod.gazetapolska.pl/7054-jaroslaw-kaczynski-nokautuje-tvn
Strona o podanym adresie nie istnieje
12 May, 2014 - 19:27
Nie wiem czemu pokazuje że
13 May, 2014 - 00:20
Minister Arłukowicz powienien
13 May, 2014 - 12:11