Kiedy Smarzowski zajmie się ofiarami komunistów?

 |  Written by zuberegg  |  4

Wojciech Smarzowski postanowił nakręcić film o Kościele w Polsce. Jego nakręcenie zmotywował w następujący sposób:

 Nikt nie zrobi u nas śledztwa, jakie pokazał film "Spotlight". Nie ma ani w mediach, ani w klerze potrzeby oczyszczenia się. No i najważniejsze: są ofiary, nimi się trzeba zająć. To jest coś, co mnie uwiera, co mnie boli. I co pewnie znajdzie to odbicie w moich kolejnych filmach. Bo nie ma u mnie na to zgody - mówi Wojciech Smarzowski w gazecie wyborczej.

Osobiście muszę przyznać że problem ukrywania pedofilii w Kościele jest czymś skandalicznym, podobnie jak brak lustracji w tej instytucji. Uważam że ksiądz, jak i polityk powinni być poza wszelkimi podejrzeniami. Pierwszy poucza i spowiada wiernych, drugi wpływa na życie ludzi i oczywiście zawsze ma usta pełne frazesów i uczciwości.

Atakowanie Kościoła czy też wymuszanie na nim pewnych postaw jest teraz w modzie. Ja mam pytanie dotyczące kwestii dotykającej wiele większej grupy osób niż te dotknięte pedofilią w Kościele.

Kto i kiedy zajmie się kwestią ofiar komunistów w naszym kraju? Nie ma w mediach, ani wśród nich potrzeby oczyszczenia się. No i najważniejsze: są ofiary, nimi trzeba się zająć. Pozwoliłem sobie na parafrazę słów Smarzowskiego, ponieważ widzi on źdźbło, nie widząc belki uwierającej nasz kraj...

 

Dziś setki aparatczyków partyjnych wiedzie sobie dostatnie życie, wielu z nich zabiera publicznie głos pouczając nas o demokracji-jak np. Balcerowicz, Kwaśniewski, Cimoszewicz, Mazguła, Nałęcz...

Kiedy film o tysiącach ofiar komunistów? Ludziach którzy z powodu represji komunistycznych tracili zdrowie, pracę, siedzieli w więzieniach. Dziś z tego powodu żyją w nędzy. Kiedy nad nimi pochyli się Smarzowski lub jakiś jego kolega po fachu?  

5
5 (4)

4 Comments

Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
na taki projekt, który najpierw gulą w gardle a później w dupie będzie takim Pijakom, Borowskim czy innym Czarzastym?

Od Gowina?
 

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Obrazek użytkownika karlin

karlin
"od Glińskiego". Czyli brata tego reżysera, który go publicznie od idotów zwyzywał, a "premier techniczny" tak się tym zasromał, że pewnie podwoił ministerialne dotacje dla "Tygodnika Powszechnego", "Polityki" i "Przeglądu".
Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
ja ich jakoś nie rozróżniam.

Świętojebliwy Gowin i blady Gliński rozdzielający granty.
Chyba pierwsi spieprzą, jeśli Duda założy partię.
 

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Więcej notek tego samego Autora:

=>>