Klęska PO i "obrońców demokracji" w TK. Triumf PiS

 |  Written by zuberegg  |  3

Dzisiejszy wyrok TK nie pozostawia żadnych wątpliwości co do słuszności postępowania PiS i prezydenta Dudy. Gdyby nie ich determinacja w TK zasiadałoby 5 sędziów powołanych przez ustawę sprzeczną z konstytucją, a którą to ustawę kreowało trzech sędziów ...TK.

Wystarczy przeanalizować kolejność zdarzeń. Przyspieszenie prac nad nową ustawą o TK po porażce Komorowskiego. Wtedy to "rozumni" zaczynają brać pod uwagę porażkę wyborczą PO. Sami doskonale wiedzą że ustawa jest sprzeczna z konstytucją-co zresztą przyznawali w trakcie trwającego teraz sporu. Dlaczego więc wtedy nie lamentowano i nie bito na alarm??

"Rozumni" nie spodziewali się tak wielkiej determinacji PiSu i nie spodziewali się jego samodzielnych rządów.  Uznano że będzie jak zwykle w IIIRP. PiS trochę po krzyczy, po protestuje-ale pod naciskiem mediów nie zrobi nic więcej. Ergo-pogodzi się ze złamaniem konstytucji przez sędziów TK i posłów PO, PSL i SLD i da sobie narzucić ich kaganiec. Czyli trwałą przewagę w TK. 

Gdyby PiS poprzestał, jak chcieli "rozumni" tylko na skardze do TK-DZIŚ MIELIBYŚMY PEŁNY SKŁAD TK, 15 SĘDZIÓW W TYM DWÓCH WYBRANYCH SPRZECZNIE Z KONSTYTUCJĄ.Gdyby prezydent Duda odebrał od nich ślubowanie tak by to wyglądało. Zachowanie prezydenta Dudy obroniło konstytucję i powagę TK. Ustawa którą wadliwie przygotowali politycy PO. PSL i SLD wraz z sędziami TK nie zaczęła działać w pełni dzięki niemu.

Cała akcja "rozumnych" prowadziła do tego by dzisiejszy wyrok TK był bezprzedmiotowy. Co by nam z niego było gdyby owa piątka złożyła ślubowanie????!!!  Oszustwo by się udało. Przewaga układu IIIRP byłaby w TK zachowana. Stąd cały ambaras.

Dzisiejszy wyrok TK jest ogromnym sukcesem PiS i prezydenta Dudy. Udaremnili oni przekręt IIIRP mający z pominięciem demokracji krępować demokratycznie wybrane władze. 

Dzisiejszy wyrok to ośmieszenie i skompromitowanie "rozumnych" i "obrońców demokracji". Wszyscy oni protestowali w obronie konstytucji. A to oni ją złamali. Widać wyraźnie że nie znają jej zapisów. Może zamiast nią machać byście ją przeczytali???

Groteskowo dziś wygląda wczorajszy sejmowy popis Krzywonos. Powtarzając frazesy, machała konstytucją. Gdzie jest dziś? Gdy to jej formacja doprowadziła do jej złamania? Przekaże swój egzemplarz Kopacz której rząd ją złamał?? 

Równie mocno ośmieszyli się manifestujący dziś w "obronie demokracji". "Chcemy konstytucji, nie rewolucji" - skandowali. 
Chcecie konstytucji, wołacie??? Dziś, broniliście ustaw niezgodnych z konstytucją. Jak można się tak ośmieszać?? Chcecie konstytucji?? To zaapelujcie do obecnego szefa TK by więcej nie brał udziału w jej łamaniu. Razem z ministrem Ziobrą winniście się domagać jego ustąpienia, to on najbardziej zaszkodził TK.

Gratuluję PiS i prezydentowi Dudzie. Przygotujcie się na podobny przejaw zakłamania, groteski, histerii podczas odnowy mediów. Skowyt będzie podobny, równy późniejszej kompromitacji-tak jak dziś. Tu też nie można im ustępować....

Img.: http://www.polskieradio.pl/7/1691/Artykul/1552961,Znamy-wyrok-ws-sedziow... @kot

0
Brak głosów

3 Comments

Obrazek użytkownika blumenalle

blumenalle
Tymczasem TK 3 grudnia 2015 roku maniakalnie wraca do utraconych 18 lat temu prerogatyw najwyraźniej licząc na to, że społeczeństwo w 99% stanowią „debile prawni” i można wciskać im dowolną ciemnotę.
Walczymy o to, by Naród faktycznie był suwerenem.
Jest niemal pewne, że gra idzie o coś zupełnie innego.
 Przez 26 lat „wolności” zrobiono wszystko, by z Polski uczynić kraj rządzony w istocie tylko przez 3 władzę – republikę sędziowską.
http://3obieg.pl/trybunal-konstytucyjny-zlamal-prawo

 
Obrazek użytkownika blumenalle

blumenalle

List Bogusława albo bezradność . Wzrastająca lawinowo w miarę zmniejszania czasu dzielącego nas od 25 października prorządowa medialna wrzawa nie jest już w stanie zagłuszyć fali narastającej frustracji, jaka ogarnia coraz szersze kręgi społeczeństwa, bezskutecznie próbującego od lat osiągnąć to, co zapisane jest w Konstytucji:

Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny (art. 32).  

Tak oto, zupełnie niechcący, Bogusław Biedrzyński udowodnił, że po ośmiu latach nieprzerwanych rządów PO-PSL Polska istnieje jako PAŃSTWO PRAWNE równie realnie, jak granica syryjsko – węgierska, o której również wspomina Ewa Kopacz.

http://barwybezprawia.pl/2015/10/14/5348/
 

Więcej notek tego samego Autora:

=>>