KOD i GW będą ratować demokrację w USA?

 |  Written by zuberegg  |  0

Najbliższe dni będą testem na wiarygodność "obrońców demokracji". Wszak utrzymują oni że demokracja jest zagrożona ponieważ PiS nominował sędziów do TK. Nie przeszkadzało im gdy inne partie nominowały. Przeszkadza im że PiS ośmielił się popełnić ów czyn. 

Urażeni tym "obrońcy demokracji" zaczęli jeździć po Europie i żalić się, prosić o interwencję w Polsce. Nawet w kilku miastach Europy zorganizowali manifestacje.  "Obrońcy Ci twierdzą iż nie jest to spór polityczny, tylko że jest łamana konstytucja. Twierdzą też iż sędziowie nie mają swoich poglądów, kierują się tylko przepisami prawa. 

Jako że życie nie znosi próżni i hipokryzji szybko przyszło im sie zmierzyć z wykrywaczem kłamstw. W USA zmarł bowiem jeden z sędziów orzekających w tamtejszym TK. W związku z tym stały się rzeczy zdumiewające. Okazało się bowiem że ten sędzia był konserwatywny i dawał większość stronie republikańskiej 5-4 w 9cio osobowym składzie sędziowskim. 

Przeciętny "obrońca demokracji" zapewne doznał szoku. W przeciwieństwie do Polski, sędziowie w USA mają poglądy polityczne!!!!  Ale to jeszcze nic! Sędziowie republikańscy blokowali ustawy demokratów!! Co najciekawsze przyznawali to nasi "fachowcy" w programach TV nadawanych w Polsce. Co jest bardzo znamienne biorąc pod uwagę stek bredni wygadywanych pod adresem sędziów TK i ich apolityczności:). 

Obama powiedział że zamierza nominować swojego kandydata na wakujące z powodu śmierci sędziego miejsce. Takie prawo daje mu KONSTYTUCJA.

Co na to republikanie??

To trzeba "opóźnić, opóźnić, opóźnić" - apelował lider republikańskich sondaży prezydenckich Donald Trump podczas debaty telewizyjnej w Karolinie Południowej. Trump przyznał, że gdyby był prezydentem USA to tak jak Obama, próbowałby mianować następcę Scalii. Ale - jak dodał - liderzy Republikanów w Senacie nie powinni tej nominacji zatwierdzać. Inni republikańscy pretendenci do fotela prezydenta USA uznali, że Obama nawet nie powinien nominować następcy Scalii, bo - jak argumentował senator z Florydy Marco Rubio - Obama jest obecnie tzw. "kulawą kaczką" (lame duck), jak w waszyngtońskim żargonie określa się prezydenta kończącego swój mandat, podczas gdy Kongres kontrolowany jest przez opozycję. lex.pl 14-II-2016

A co o tym sądzi nieoceniona wyborcza:)?

Prezydent Barack Obama poinformował w sobotę wieczorem, że zgodnie z konstytucją USA zamierza mianować nowego sędziego Sądu Najwyższego USA, który zastąpi zmarłego w wielu 79 lat konserwatywnego sędziego Antonina Scalię.[...] Dotychczasowa konserwatywna większość sędziów blokowała wiele inicjatyw Obamy jak np. w kwestii reformy prawa imigracyjnego, ograniczenia dostępu do broni palnej, czy walki ze zmianami klimatu. wyborcza.pl/depesze 14-II-2016

Jak widać wyborcza nie tylko zna poglądy sędziów, ale i wie jakie ustawy blokowali. Trzeba tu zapytać- dlaczego okłamuje swoich biednych, prostych czytelników wmawiając im że sędziowie TK nie mają swoich poglądów?

W związku z tym mam pytanie do GW i KOD. Będziecie ratować demokrację w USA? Myślicie że powstanie tamtejszy KOD?

Wszyscy wiemy że nie. Ponieważ zostalibyście wyśmiani i dobrze o tym wiecie. Przestańcie okłamywać ludzi. 

PS. Chyba ktoś mądrzejszy postanowił zakończyć wygłupy KOD. Jak słychać ma z tego postać partia polityczna:). Będzie to koniec tego tworu. 


ilustracja z:http://pressmania.pl/wp-content/uploads/2015/11/12235081_102052008793291...
Hun

5
5 (3)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>