|  Written by Smok Eustachy  |  2

Obecna sytuacja polityczna jak widzę umyka recepcji szerokich kręgów społecznych. Dlatego objaśniam tu was abyście wiedzieli i mogli odnaleźć się w obecnej rzeczywistości: obecny wzrost sondażowy PiS to spóźniony efekt świeżości: po wyborach rządowi zawsze rośnie, bo powstał, jest nowy, nikt nie wie o co chodzi itp. Durnota opozycji sprawiła zaś, że en efekt objawił się tak późno. Teraz przez najbliższe dwa lata będzie efekt utrzymywania się notowań, typowy la pierwszej połowy kadencji.

5
5 (3)
 |  Written by Tomasz A S  |  0
Polecam polski  film dokumentalny Łowcy Miodu!

https://www.cda.pl/video/1066705fa

ŁOWCY MIODU

 
  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Premiera:
    2016. 04. 22
  • Barwny, 77 min

Film opowiada o odrodzeniu tradycyjnego bartnictwa, tajnikach miejskiego pszczelarstwa oraz fascynującym życiu pszczół.

5
5 (2)
 |  Written by Niepoprawne Radio PL  |  0

NiepoprawneRadio.PL - Audycja 883 (niedzielna) - Zapraszamy Państwa do słuchania!

5
5 (1)
 |  Written by Rosemann  |  1
Do poparcia żądań rezydentów przekonały mnie dramatyzm i niezwykle kusząca logika ich argumentów. A w zasadzie jednego argumentu.  „Nie ma na co czekać bo bez tych (czyli przeznaczonych głownie na podwyżki dla nich – uwaga moja) pieniędzy Polacy umierają i będą umierać!” – apelują uderzając w najbardziej dramatyczny ton nie do końca opierzeni medycy. I ja od razu kombinuję, że trzeba im dać! Bo co to jest ten tysiąc podwyżki na łeb? Co to jest dwa, trzy albo i pięć tysięcy podwyżki dla rezydenta skoro w zamian Polacy przestaną umierać?
5
5 (2)
 |  Written by Animela  |  0

W listopadzie 2012 r. w Rzeczpospolitej ukazał się artykuł Cezarego Gmyza „Trotyl na wraku tupolewa”. Tekst wywołał ogromne reperkusje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pomimo, że Gmyz twierdził, iż swoje informacje oparł na czterech niezależnych źródłach, został dyscyplinarnie zwolniony z pracy. W ślad za Gmyzem wypowiedzenia złożyła część zespołu, bardziej związana emocjonalnie z kolegą, niż pracodawcą. Znacznie później, w wyniku „Dobrej zmiany”, Gmyz został – niestety, bo się do tego zupełnie nie nadaje – korespondentem TVP w Berlinie.

0
Brak głosów
 |  Written by Marcin Brixen  |  0
Dziadek i siostra Łukaszka poszli po zakupy do osiedlowego sklepu. Po drodze był kiosk z prasą. Dziadek stanął przed witryną i medytował którą by gazetę kupić. "Wędkarze wyklęci"? A może "Prawdziwych Polaków spotkania z UFO"? A może "Gotowanie dla nacjonalistów"?
- Najlepiej żadnej nie kupować - doradziła siostra Łukaszka. - Ja nie kupuję i żyję!
- Ale co to za życie - machnął ręką dziadek. - Trzeba wiedzieć co się dzieje na świecie!
- Ależ ja wiem! Z internetu! Z komórki! Jest tyle aplikacji!
5
5 (2)
 |  Written by kokos26  |  0
Od dwóch lat mamy rząd, który sprawując władze wykonawczą i realizując zadania państwa kieruje się polską racją stanu oraz interesem narodowym. Co ciekawe, realizacja tych oczywistych w poważnych krajach zadań w Polsce jest swego rodzaju sensacją, która u jednych wywołuje nieukrywany aplauz z kolei u drugich uruchamia pokłady nienawiści. To skutek niemal trzydziestu lat trwania III RP, podczas których niejako przywykliśmy do nienormalności i coś zupełnie oczywistego odbieramy nagle jak ciastko, które przez trzy dekady oglądaliśmy za szybą zagranicznych sklepów ze słodyczami.
5
5 (2)
 |  Written by Janusz40  |  2

Cóż to jest być przełożonym, czym jest nadzór? Zilustruję to przykładem: Piotr I inspekcjonując armię stwierdził iż jakiś szeregowy sołdat ma podarte kapcie z łyka, wziął za brodę GŁÓWNODOWODZĄCEGO armią i rzekł uprzejmie "Jeszcze raz zobaczę podarte kapcie z łyka u sołdata, to OSOBIŚCIE zetnę ci łeb". Wiadomo, że z upodobaniem ścinał łby bojarom. Od tego momentu kapcie z łyka w armii całej Wszech Rusi były wzorowe. Piotr I nie jest oczywiście z mojej bajki, ale to jest pokazanie odpowiedzialności (także karnej) przełożonych.

5
5 (3)
 |  Written by Janusz40  |  0

Za czasów Stańczyka każdy był lekarzem, teraz wydaje się każdy być politologiem, lub socjologiem. Przynajmniej ci występujący publicznie, lub piszący w publicznych mediach, czy portalach społecznościowych. Zresztą - ja też. W odróżnieniu jednak od - na ogół fachowych wystąpień ekonomistów (których można zawsze "złapać za rękę", czyli zweryfikować) - nie mogę się doczekać rzetelnej analizy zjawiska, które nazwałbym "nadmierną roszczeniowością (postulatywnością) młodego pokolenia".

5
5 (2)
 |  Written by Niepoprawne Radio PL  |  0

NiepoprawneRadio.PL - Audycja 882 (czwartkowa) - Zapraszamy Państwa do słuchania!

5
5 (1)

Strony